Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/10/2018 στις 4:20 ΜΜ, turbat0s είπε

Πώς κατέληξες σε αυτή τη διαπίστωση?

ρε παιδιά μην ασχολείστε με τέτοια είδους ποσταρισματα, αδαείς πάντα υπάρχουν, ας μην τους δίνουμε τροφή για σχολιασμό. Αν κάποιος δεν μπορεί να καταλάβει το ποσό πιο λειτουργική είναι η N26 εν σύγκριση με τις δικες μας τότε απλά ανήκει σε κατηγορία καφενείου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα δεν καταλαβαινω τι παραπανω κανει σε σχεση με αλλες τραπεζες. Για να μην αναφερω τον περιορισμο στις 5 δωρεαν αναληψεις. Τωρα για τα εμβασματα που δεν χρεωνει τι να σχολιασω; οτι στελνω εμβασμα σε τραπεζα εσωτερικου με 1€ κοστος. Σιγα την αξια. Για αγορες online που κραταει την πραγματική ισοτιμια οκ ειναι καλο. Αλλα και παλι παιζουμε με πενταροδεκαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Εγω ακομα δεν καταλαβαινω τι παραπανω κανει σε σχεση με αλλες τραπεζες. Για να μην αναφερω τον περιορισμο στις 5 δωρεαν αναληψεις. Τωρα για τα εμβασματα που δεν χρεωνει τι να σχολιασω; οτι στελνω εμβασμα σε τραπεζα εσωτερικου με 1€ κοστος. Σιγα την αξια. Για αγορες online που κραταει την πραγματική ισοτιμια οκ ειναι καλο. Αλλα και παλι παιζουμε με πενταροδεκαρες

 Κάνω αγορές μεγάλου κόστους. Πρόσφατη αγορά 450 λίρες μου κράτησαν 27€ προμήθεια. 

Έβγαλα Ν26 επανέλαβα την ίδια αγορά και πλήρωσα ακριβώς ότι έγραφε το xe.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι πραγματικα ενας λογος να τη χρησιμοποιεις. Οχι τα εμβασματα η το ebanking που διαβαζω. Ισως καποιος συμφορουμιτης να μας πει ενα ακομα πραγματικο λογο ωστε να την αξιοποιησουν περισσοτερα ατομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Για να μην αναφερω τον περιορισμο στις 5 δωρεαν αναληψεις.

Αυτό που λες εσύ "περιορισμό" για άλλες ανάλογες υπηρεσίες είναι ως 200€ το μήνα.

Όσον αφορά τις ελληνικές τράπεζες, μόλις πρόσφατα η alpha παρουσίασε τη bleep

http://www.bleepit.gr

που σαν concept αντιγράφει ακριβώς το πώς λειτουργούν οι online υπηρεσίες στυλ Ν26,  Revo κλπ.

Θυμήσου τα αυτά όταν ξαναπάς σε κάποιο κατάστημα με πρόβλημα στην χρεωστική σου κάρτα και αρχίσουν το τροπάριο:

Θα πρέπει να μας προσκομίσετε...

1...

2...

3...

4...

και τρέχεις σαν ...να μην πω τι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά τα χαρτιά που σου ζητάνε και τρέχεις σαν .... ταυτότητα, εκκαθαριστικό και ένα λογαριασμό δέκο. δε νομίζω να είναι τόσο πολλά και δύσκολα αυτά τα 3 πράγματα. την ταυτότητα την έχεις πάντα μαζί σου. το εκκαθαριστικό το κατεβάζεις από το taxis σε ένα λεπτό και λογαριασμό σίγουρα έχεις. την τελευταία φορά που πήγα για μία αίτηση στεγαστικού, μου ζήτησαν αυτά τα 3 πράγματα και τους τα έδωσα μέσα σε 5 λεπτά και μάλιστα ηλεκτρονικά από το κινητό μου. 

τελικά εκτός από τη χαμηλή προμήθεια που αξίζει για μεγάλες αγορές σε κάτι άλλο χρησιμεύει? προσφέρει κάτι που δεν προσφέρουν οι ελληνικές τράπεζες? να ανοίξω κι'εγώ λογαριασμό αλλά πραγματικά δε βρίσκω το λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, malmsteen1984 said:

σιγά τα χαρτιά που σου ζητάνε και τρέχεις σαν .... ταυτότητα, εκκαθαριστικό και ένα λογαριασμό δέκο. δε νομίζω να είναι τόσο πολλά και δύσκολα αυτά τα 3 πράγματα. την ταυτότητα την έχεις πάντα μαζί σου. το εκκαθαριστικό το κατεβάζεις από το taxis σε ένα λεπτό και λογαριασμό σίγουρα έχεις. την τελευταία φορά που πήγα για μία αίτηση στεγαστικού, μου ζήτησαν αυτά τα 3 πράγματα και τους τα έδωσα μέσα σε 5 λεπτά και μάλιστα ηλεκτρονικά από το κινητό μου. 

τελικά εκτός από τη χαμηλή προμήθεια που αξίζει για μεγάλες αγορές σε κάτι άλλο χρησιμεύει? προσφέρει κάτι που δεν προσφέρουν οι ελληνικές τράπεζες? να ανοίξω κι'εγώ λογαριασμό αλλά πραγματικά δε βρίσκω το λόγο

Όχι μην ανοίγεις δεν σου χρειάζεται.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και δεν υπαρχουν. Παραμυθιαζεσαι απο μια καρτα η οποια δεν σου προσφερει τπτ παραπανω. Μονο τη διαφορα ισοτιμιας και αυτο παλι για μεγαλες αγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Αυτό που λες εσύ "περιορισμό" για άλλες ανάλογες υπηρεσίες είναι ως 200€ το μήνα.

Όσον αφορά τις ελληνικές τράπεζες, μόλις πρόσφατα η alpha παρουσίασε τη bleep

http://www.bleepit.gr

που σαν concept αντιγράφει ακριβώς το πώς λειτουργούν οι online υπηρεσίες στυλ Ν26,  Revo κλπ.

Θυμήσου τα αυτά όταν ξαναπάς σε κάποιο κατάστημα με πρόβλημα στην χρεωστική σου κάρτα και αρχίσουν το τροπάριο:

Θα πρέπει να μας προσκομίσετε...

1...

2...

3...

4...

και τρέχεις σαν ...να μην πω τι...

Μοιάζει μεν, αλλά έχει τις προμήθειες των Ελληνικών Τραπεζών......

Αναφορά σε κείμενο

Ποια είναι τα έξοδα που σχετίζονται με την bleep κάρτα μου;

 
Εάν επιλέξετε να εκδώσετε την κάρτα bleep έως και τις 31/12/2018, η έκδοσή της είναι δωρεάν.
 
Συνδρομή έκδοσης κάρτας (εφάπαξ)
5€
Έξοδα φόρτισης
1% επί του ποσού φόρτισης
με ελάχιστη χρέωση 1€ και μέγιστη χρέωση 5€
Συνδρομή επανέκδοσης κάρτας (εφάπαξ)
3€
Έξοδα αποφόρτισης
Χωρίς έξοδα,
εφόσον η αποφόρτιση γίνεται μέσω των καναλιών της Alpha Bank
Έξοδα Συναλλαγής σε Συνάλλαγμα
Έως και 2,5% επί του ποσού της συναλλαγής
(ανεξαρτήτως ποσού)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

αλλά επιχειρήματα δε βλέπω να γράφεις

6 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Φυσικα και δεν υπαρχουν. Παραμυθιαζεσαι απο μια καρτα η οποια δεν σου προσφερει τπτ παραπανω. Μονο τη διαφορα ισοτιμιας και αυτο παλι για μεγαλες αγορες

Γιατι να "σε πεισουμε" να βγαλεις την καρτα ενω κρινεις οτι δεν τη χρειαζεσαι; Δεν το καταλαβαινω...αν δεν βρεις εσυ επιχειρημα συμφωνα με τις δικες σου αναγκες...προσπερνας και πας παρακατω. Δεν χρειαζεται ολη αυτη η επιμονη να "μας αποδειξεις" οτι μας ειναι αχρηστη (εκτός των μεγαλων αγορων).

 

 

Επεξ/σία από runner69
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιμονη μου βασιζεται στο γεγονος οτι κανεις σας δεν γραφει ενα πραγματικο πλεονεκτημα εναντι των συνηθισμενων καρτων. αλλα αφου για καποιο λογο σας εξυπηρετει ολους εσας τοτε καλη συνεχεια παιδες, μη σας χαλαω και το νημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...