Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, billdanos είπε

Καταρχάς και η N26 έχει το ΑΦΜ μας στα αρχεία του οπότε δεν γίνεται τίποτα στα κρυφά.

Αυτό δεν είναι ακριβές. Έχει το ΑΦΜ μόνο όσων σπεύσατε με την πρώτη προτροπή να της το δώσετε. Εγώ είχα προτείνει τότε να μην βιαστείτε, προσωπικά δεν το έχω δηλώσει και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα στη χρήση του λογαριασμού μου ως σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αγορες απο εξωτερικό (ebay,gearbest , banggoοd, amazon κλπ) την προτεινετε ; 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, panos_par είπε

Για αγορες απο εξωτερικό (ebay,gearbest , banggoοd, amazon κλπ) την προτεινετε ; 

Φυσικα.

Επισης, μαζι με την Revolut, πρεπει να εχει και τις καλυτερες ισοτιμιες, ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.

Παρολα αυτα, δες και το συγκριτικο θεμα, μηπως καποιο αλλο χαρακτηριστικο σε ενδιαφερει επισης, πχ οι προστιθεμενες virtual καρτες που βολευουν παρα πολυ για συγκεκριμενες χρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά εγώ έχω ανεβάσει ταυτότητα κτλ εδώ και μια βδομάδα κι ακόμα μου βγάζει ότι επεξεργάζονται τα έγγραφα και δεν μπορώ να μπω στο app να επικοινωνήσω μαζί τους..Παίζει που η ταυτότητα είναι παλιά με ελληνικούς χαρακτήρες?Έχει περάσει κανείς με τέτοια?

Επεξ/σία από aleilo03
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αργουν λιγο στην αρχικη διαδικασια καμια φορα, ετυχε και σε φιλη μου (με διαβατηριο ομως).

Αλλα καποια στιγμη το ξεμπλοκαρουν και συνεχιζεται, δοκιμαζε ανα 2 μερες το αππ.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aleilo03 είπε

Ρε παιδιά εγώ έχω ανεβάσει ταυτότητα κτλ εδώ και μια βδομάδα κι ακόμα μου βγάζει ότι επεξεργάζονται τα έγγραφα και δεν μπορώ να μπω στο app να επικοινωνήσω μαζί τους..Παίζει που η ταυτότητα είναι παλιά με ελληνικούς χαρακτήρες?Έχει περάσει κανείς με τέτοια?

Δεν θα γίνει η δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, aleilo03 είπε

Ρε παιδιά εγώ έχω ανεβάσει ταυτότητα κτλ εδώ και μια βδομάδα κι ακόμα μου βγάζει ότι επεξεργάζονται τα έγγραφα και δεν μπορώ να μπω στο app να επικοινωνήσω μαζί τους..Παίζει που η ταυτότητα είναι παλιά με ελληνικούς χαρακτήρες?Έχει περάσει κανείς με τέτοια?

άμα έχει λατινικούς δεν έχεις θέμα στείλε email στο [email protected] να σου πουν που σκαλώνει, εμένα σε συγγενικά πρόσωπο είχε φάει σκάλωμα και δεν έβρισκε την τοποθεσία και με έβαζε να κάνω εξ αρχής όλη τη διαδικασία, μέχρι που το έκανα μέσω άλλη συσκευής και πέρασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Μάλλον κάτι έχω πάθει...

Εδώ δεν έπρεπε να είναι το top up? Ψάχνω και δεν το βρίσκω πουθενά.

Screenshot_-19-10-07.png

Μηπως μπερδευεσαι με τη revolut ; Αυτη μπορεις να την φορτισεις και με αλλη καρτα εξωτερικου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμμ... Χθες το βράδυ πόσταρα κάτι εδώ, αλλά το ποστ σήμερα έχει εξαφανιστεί. Δεν είχα κάποια επαφή από τους moderators για να πω ότι μου το διέγραψαν αυτοί. Απλά εξαφανίστηκε χωρίς κάποια ειδοποίηση. Έχει κανείς καμία ιδέα?

 

Όσον αφορά την ερώτηση του @Doubt, όντως, μάλλον μπερδεύεσαι με τη Revolut. Η Ν26 μπορεί να δεχτεί λεφτά μόνο από έμβασμα (ή σε ΑΤΜ του δικτύου CASH26 στη Γερμανία, αλλά δε μας αφορά αυτό), όπως κάθε κανονικός τραπεζικός λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...