Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Fotis_Greece είπε

Ναι, δοκιμασμενα, προχωρα.

Φεβρουαριο 2017 ανοιξα εγω λογαριασμό. Δεν μου εχουν ζητησει τιποτα. Μονο τιμολογιο απο καποιες επαναλαμβανομενες πληρωμες εκτος ΕΕ

Από Φεβρουαριο του 2016 εχω ανοιξει και ομως μου εχει ζητησει-βαλει tax id χωρίς να έχω "υποπτη" συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ζητάει με την εγγραφή, στέλνουν email μετά. Τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα, εγγραφή 2018 αν θυμάμαι καλά, τότε που αποδέχτηκαν τις ελληνικές ταυτότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και φανταζομαι εχει συζητηθει, η αναληψη απο ελληνικο atm ποσο χρεωνεται ως extra ποσο? Μιλαμε για αναληψη  των 400€. Υπαρχει καποια τραπεζα που να χρεωνει λιγοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CptBill είπε

Αν και φανταζομαι εχει συζητηθει, η αναληψη απο ελληνικο atm ποσο χρεωνεται ως extra ποσο? Μιλαμε για αναληψη  των 400€. Υπαρχει καποια τραπεζα που να χρεωνει λιγοτερο?

Mπορείς να σηκώσεις μονοκόμματα 400€?(ρωτάω γιατί πχ η monese αφήνει μέχρι 300€ την ημέρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι καλή σαν ιδέα να χρησιμοποιήσεις την Ν26 ή κάποια παρόμοια τράπεζα του εξωτερικού, απλά για να έχεις τις καταθέσεις σου? Δε μιλάμε για τίποτα τρελά ποσά να τα πάμε Ελβετία, αλλά οι ελληνικές πια δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη ούτε για να χεις τη μισθοδοσία σου..

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς να το έχω ψάξει, αν έβαζα πολλά λεφτά σε τράπεζα fintech θα ήταν μόνο αν είχα pro account, γιατί αν γίνει τίποτα ενώ έχεις δωρεάν συνδρομή, με το support δε θα βγάλεις γρήγορα άκρη. Κακές κακές οι ελληνικές τράπεζες, αλλά υπάρχουν παντού καταστήματα και τηλέφωνα για να πάρεις.

Επεξ/σία από yazidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fotis_Greece είπε

Σε ενδιαφέρει η N26 μονο για να εισπράττεις χωρις να φαίνονται εδω οι αμοιβες. Τιποτε αλλο

Φαινονται εδω κανονικοτατα, το σημειωνω μην νομιζει κανεις οτι ξεφευγει, κριμα ειναι να ταλαιπωρειται μετα απο χρονια εν αγνοια του τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...