Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυρίως από Ελληνικές τράπεζες παιρνουν τα στοιχεία διαφημιστικές εταιρείες στην Ελλάδα για προσφορες σε ρευμα, τηλεφωνία κλπ μέσω καποιου καλοθελητη υπαλληλου με το αζημίωτο φυσικά. Για τα τηλέφωνα από εξωτερικό - forex υπευθυνο είναι το φατσοβιβλιο Facebook μέσω messenger και λέξεων κλειδιών που  αυτοματοποιημενα από μια συνομιλία εντοπίζουν πιθανους πελάτες. Αν δεν πιστευετε δοκιμάστε το😄. Ανοίξτε μια συζήτηση στο messenger   με γνωστό σας για μετοχές η κρυπτονομισματα και θα αρχίσουν τα τηλεφωνα σε λίγο και στους δυο σας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, molot12 είπε

Κυρίως από Ελληνικές τράπεζες παιρνουν τα στοιχεία διαφημιστικές εταιρείες στην Ελλάδα για προσφορες σε ρευμα, τηλεφωνία κλπ μέσω καποιου καλοθελητη υπαλληλου με το αζημίωτο φυσικά. Για τα τηλέφωνα από εξωτερικό - forex υπευθυνο είναι το φατσοβιβλιο Facebook μέσω messenger και λέξεων κλειδιών που  αυτοματοποιημενα από μια συνομιλία εντοπίζουν πιθανους πελάτες. Αν δεν πιστευετε δοκιμάστε το😄. Ανοίξτε μια συζήτηση στο messenger   με γνωστό σας για μετοχές η κρυπτονομισματα και θα αρχίσουν τα τηλεφωνα σε λίγο και στους δυο σας. 

Εγω πάντως που δε χρησιμοποιώ fb και messenger Με έχουν καλέσει στο κινητο κάμποσες φορες. Αρα δεν πήραν απο εκεί τα στοιχεία μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο διάβαζα σχόλια σε μια εφαρμογή android με τέτοια παράπονα.

Investing.com

 

*Άσχετο. Χθες με πήραν στο κινητό για "50% στο ρεύμα και το αέριο"

Σταθερό από 215

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να δηλώσετε στους παρόχους σας να εγγραφείτε στο Μητρώο 11 για να απαλλαγείτε από τέτοια φαινόμενα. Κι αν σας ξαναπάρουν μετά έχετε κάθε δικαίωμα για μήνυση και αποζημίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, katsiletra είπε

Μπορείτε να δηλώσετε στους παρόχους σας να εγγραφείτε στο Μητρώο 11 για να απαλλαγείτε από τέτοια φαινόμενα. Κι αν σας ξαναπάρουν μετά έχετε κάθε δικαίωμα για μήνυση και αποζημίωση.

Εγώ είμαι γραμμένος και εξακολουθούν να με παίρνουν. Στο κινητό από άλλες χώρες, Αγγλία, Γερμανια, Κύπρο..

Στο σταθερό ενώ έχω ενημερώσει πως είμαι στο μητρώο 11, εξακολουθεί ένα νούμερο να με παίρνει για τη Ζενίθ. Προφανώς είναι εξωτερικοί συνεργάτες, των οποίων δεν έχω τα στοιχεία. Έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ κι αυτή έστειλε το αίτημα / καταγγελία στην Cosmote που είναι ο πάροχος μου, ο οποίος μα τη σειρα του με ενημέρωσε πως δεν έχουν στοιχεία για το εν λόγο νούμερο.

εγω δηλαδή τώρα πως μπορώ να κάνω καταγγελία και που; Και πως θα κάνω μήνυση για τηλέφωνα από το εξωτερικό;

Επεξ/σία από yazidis
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yazidis είπε

Και πως θα κάνω μήνυση για τηλέφωνα από το εξωτερικό;

Μπορεί και να γίνεται, αλλά γιατί να μην ξεκινήσεις από εδώ;

https://www.ofcom.org.uk/complaints

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Μπορεί και να γίνεται, αλλά γιατί να μην ξεκινήσεις από εδώ;

https://www.ofcom.org.uk/complaints

If you are receiving unwanted sales calls, contact the organisation calling you and tell them you don't want to be called, or register with the Telephone Preference Service (TPS).

If the problem continues, complain to the TPS or the Information Commissioner’s Office (ICO).

Φέξε μου και γλίστρισα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Όχι, κάνω αρκετά συχνά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα (Ν26 σε DKB και Deutsche Bank)

Ευχαριστώ πολύ! Στην HypoVereinsbank θέλω να κάνω μεταφορά για μία αγορά από autodoc.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 9-11 είπε

Πάει καιρός από την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα τη N26 και δεν θυμάμαι: Η μεταφορά χρημάτων (σε νόμισμα €) προς Revolut έχει fees;

Όχι δεν έχει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...