Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, molot12 said:

Φίλτατε Happatingo,  έχεις απόλυτο δικαιο, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος να μεταφέρεις χρήματα από λογαριασμό Α ελληνικής Τράπεζας σε άλλο λογαριασμό δικό σου ξανά Β ελληνικής Τράπεζας δίχως τις εξωφρενικές τους προμηθειες για εμβάσματα.   Το να κανεις αναλήψεις - καταθεσεις απο ΑΤΜ σε ΑΤΜ για ποσα μεγαλυτερα των 200 ευρώ είναι χρονοβόρο, για δε είσοδο και χρήση του τραπεζικου γκισέ έτσι οπως είναι η κατασταση με τα μέτρα για τον Covid δεν το συζητώ καν.  Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος..... ;

Αν βρω κωδικό και τα στείλω δωρεάν σε ελληνική κάρτα μετά θα φανουν στον συνδεδεμένο λογαριασμό της κάρτας; 

Οι περισσοτερες fintech banks  του εξωτερικου έχουν δωρεάν τα εισερχόμενα εμβάσματα ενώ εδώ οι δικές μας @##€

Θα χρησιμοποιούσα revolut ή paypal, είναι λίγο χρονοβόρο να σπάσεις το ποσό αλλά είναι το πιο εύκολο.

Η μεταφορά σε κάρτα από την paysend, φαίνεται στην ελληνική κάρτα σαν να έγινε refund, θα τα δεις κατευθείαν στον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, molot12 είπε

  Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος..... ;

 

IRIS, αλλά έχει όριο 500 ευρώ τη μέρα και σε κάποιες τράπεζες υπάρχει μικρή χρέωση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tarantules είπε

Πόσο χρόνο παίρνει να γίνει μια τραπεζική μεταφορά από N26 σε Revolut; Έστειλα δοκιμαστικά χτες ένα μικρό ποσό και ακόμα να εμφανιστεί στη Revo.

Δεν εχεις και στις δύο google pay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tarantules είπε

Όχι δεν έχω ασχοληθεί και ούτε θέλω με google pay.Μεταφορά με ΙΒΑΝ έκανα.

Αν είχες ήταν άμεση η μεταφορά.Οπως και με top up.Και χωρίς έξοδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Αν είχες ήταν άμεση η μεταφορά.Οπως και με top up.Και χωρίς έξοδα.

 

Δεν με απασχολεί.Το πότε θα μπουν τα χρήματα με ενδιαφέρει.Γνωρίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tarantules είπε

Δεν με απασχολεί.Το πότε θα μπουν τα χρήματα με ενδιαφέρει.Γνωρίζεις;

24 ωρες;

 

Εγω για να σου πω ότι υπάρχουν τρόποι να κάνεις την δουλειά σου πιο γρηγορα και ευκολα το έκανα.

Σορρυ που δεν σου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

24 ωρες;

 

Εγω για να σου πω ότι υπάρχουν τρόποι να κάνεις την δουλειά σου πιο γρηγορα και ευκολα το έκανα.

Σορρυ που δεν σου άρεσε.

Φίλε μου δεν έχει να κάνει αν μου άρεσε ή όχι.Η μεταφορά έγινε χτες αν διάβασες.Δεν ΘΑ την κάνω.Οπότε άκυρο αυτό που μου λες για google pay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tarantules είπε

Φίλε μου δεν έχει να κάνει αν μου άρεσε ή όχι.Η μεταφορά έγινε χτες αν διάβασες.Δεν ΘΑ την κάνω.Οπότε άκυρο αυτό που μου λες για google pay.

Πόσες ώρες πέρασαν απο τότε που τα έστειλες;Πάντως αν δεν μεσολαβεί ΣουΚου ή αργία στο 24ωρο πηγαίνουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πόσες ώρες πέρασαν απο τότε που τα έστειλες;Πάντως αν δεν μεσολαβεί ΣουΚου ή αργία στο 24ωρο πηγαίνουν.

 

Από χτες το πρωί.Έχει κλείσει 24ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tarantules είπε

Από χτες το πρωί.Έχει κλείσει 24ωρο.

Εαν δεν έχεις κάνει κάποιο λάθος, τότε το αργότερο σε 72 ώρες(πολλες φορές η μεταφορά μπορεί να ολοκληρωθεί από 24-48 ώρες) . Για μελλοντικες αποστολές με έμβασμα εάν προτιμάς κάτι πιο γρήγορο, δοκίμασε κάτι άλλο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, V3NDETTA είπε

Εαν δεν έχεις κάνει κάποιο λάθος, τότε το αργότερο σε 72 ώρες(πολλες φορές η μεταφορά μπορεί να ολοκληρωθεί από 24-48 ώρες) . Για μελλοντικες αποστολές με έμβασμα εάν προτιμάς κάτι πιο γρήγορο, δοκίμασε κάτι άλλο. 

 

Δοκιμαστικά το έκανα απλά να δω πως γίνεται.Λάθος δεν γίνεται γιατί εκτός του αριθμού ΙΒΑΝ ζητάει και όνομα κατόχου η Ν26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, tarantules said:

Δοκιμαστικά το έκανα απλά να δω πως γίνεται.Λάθος δεν γίνεται γιατί εκτός του αριθμού ΙΒΑΝ ζητάει και όνομα κατόχου η Ν26.

Το όνομα κατόχου το ζητούν μόνο και μόνο σε περίπτωση ελέγχου από τις αρχές, δεν έχει καμία σχέση με το iban. Και όνομα τυχαίο να βάλεις αλλά με σωστό iban το έμβασμα θα φτάσει κανονικά. Είναι όπως όταν παίρνεις τηλέφωνο, δεν έχει σχέση τι όνομα έδωσες στην επαφή αλλά εάν ο αριθμός τηλεφώνου είναι έγκυρος.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...