Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard

djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόκειται για την γνωστή Asus και θέλουν να τους πληρώσω σε ευρώ:

Screenshot_20210413-214204_(1)~2.png

Επεξ/σία από George!
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 3,1k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Φίλε μου μάλλον ο χρόνος σου ΔΕΝ κοστίζει τίποτα ή μάλλον υποτιμάς την αξία του. Για την Ν26 1. ΜΙλάμε για μια τράπεζα στην οποία κάνεις λογαριασμό από το σπίτι σου , την ώρα που θέλεις και

Όχι μην ανοίγεις δεν σου χρειάζεται.

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, Doubt είπε

Γιατί μέσω Transferwise?

Γιατί 

Wise—international money transfers, without the fuss

Sending money abroad with your N26 personal account is easy, fast and reliable—no hidden fees, no hassle. Thanks to our partnership with Wise, you can choose from a vast selection of currencies and make international transfers at the real market exchange rate. And with the feature directly integrated into your N26 app, all it takes is a few taps.

https://n26.com/en-eu/transferwise

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Οπότε τι κάνω εγώ; φοβάμαι μην τους κρατήσει καμιά προμήθεια και μου ζητήσουν κι άλλη κατάθεση και ξαναπληρώσω προμήθεια και συνεχιστεί για πολλές φορές η έξτρα χρέωση μέχρι να ξεμπερδέψω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
35 λεπτά πριν, George! είπε

Πρόκειται για την γνωστή Asus και θέλουν να τους πληρώσω σε ευρώ:

Screenshot_20210413-214204_(1)~2.png

Eμβασμα θα τα κάνεις;Δεν έχουν πληρωμή με κάρτα;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
13 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Eμβασμα θα τα κάνεις;Δεν έχουν πληρωμή με κάρτα;

Τι να σου πω δεν ξέρω, εμένα αυτό μου έστειλαν με το ΙΒΑΝ που φαίνεται στην κάτω γωνία δεξιά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
36 minutes ago, George! said:

Τι να σου πω δεν ξέρω, εμένα αυτό μου έστειλαν με το ΙΒΑΝ που φαίνεται στην κάτω γωνία δεξιά.

Εφόσον το site είναι κανονικό και όχι καμία απάτη που πληρώνεις μέσω εμβασμάτων, στέλνεις κανονικά. Η Τσεχία ανήκει κανονικά στην ζώνη του ευρώ άσχετα αν έχει κορόνα, όπως η Βουλγαρία παράδειγμα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, user2163 είπε

Σε ευρώ λέει να τους πληρώσεις.

Μα δεν είπα να τους πληρώσω σε άλλο νόμισμα.

Επεξ/σία από George!
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πόδια να σας κάνω κι ερώτηση..

Απο τότε που έχετε ανοίξει το λογαριασμό σας, έχει τύχει να σας ζητήσει η N26 ξανά επαλήθευση στοιχείων, πχ ταυτότητας ή διαβατηρίου;

Επισης, έχει τύχει να γίνει κάποιο πάγωμα λογαριασμού μέχρι ας πούμε να προβούμε σε κάποιες κίνησης ταυτοποίησης στοιχείων κτλ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 λεπτά πριν, yazidis είπε

Απο τότε που έχετε ανοίξει το λογαριασμό σας, έχει τύχει να σας ζητήσει η N26 ξανά επαλήθευση στοιχείων, πχ ταυτότητας ή διαβατηρίου;

Επισης, έχει τύχει να γίνει κάποιο πάγωμα λογαριασμού μέχρι ας πούμε να προβούμε σε κάποιες κίνησης ταυτοποίησης στοιχείων κτλ;

Σου έγινε εσένα κάτι τέτοιο;Μηπως έληξαν τα στοιχεία που έχεις δώσει;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 minutes ago, yazidis said:

Θυμάμαι παλιά που η n26 κατηγόρησε κάποιον γιατί δεν τους έστειλε τα καινούργια στοιχεία της ταυτότητας/ διαβατηρίου όταν είχαν λήξη. Εάν θυμάμαι καλά κάτι χρειάστηκε ο πελάτης και όταν έστειλε τα ληγμένα στοιχεία με τα οποία είχε κάνει εγγραφή στην n26 του κλείδωσαν τον λογαριασμό λέγοντας ότι έπρεπε εσύ ο ίδιος να μας στείλεις τα νέα στοιχεία, εποχή 2017- 2018.

Επεξ/σία από Hapatingo
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Σου έγινε εσένα κάτι τέτοιο;Μηπως έληξαν τα στοιχεία που έχεις δώσει;

24 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Θυμάμαι παλιά που η n26 κατηγόρησε κάποιον γιατί δεν τους έστειλε τα καινούργια στοιχεία της ταυτότητας/ διαβατηρίου όταν είχαν λήξη. Εάν θυμάμαι καλά κάτι χρειάστηκε ο πελάτης και όταν έστειλε τα ληγμένα στοιχεία με τα οποία είχε κάνει εγγραφή στην n26 του κλείδωσαν τον λογαριασμό λέγοντας ότι έπρεπε εσύ ο ίδιος να μας στείλεις τα νέα στοιχεία, εποχή 2017- 2018.

Όχι δε μου έχει τύχει κάτι. Γενικα στον λογαριασμό κρατάω μικρό υπόλοιπο και το χρησιμοποιούσα κυρίως για τα ταξίδια και για αγορές σε ξένο νόμισμα.

Το θέμα μου είναι ότι έχω ένα μεγαλύτερο λογαριασμό στην Commerzbank και πλέον με ενημέρωσαν πως ο λογαριασμός γίνεται από πληρωμή 4,90€ το μήνα. Σήμερα έστειλα ένα email για να τον κάνω downgrade σε ένα άλλο τύπου λογαριασμό ο οποίος είναι δωρεάν, αλλά αν δεν καταφέρω να το κάνω ή αν ζητήσουν ραντεβού από κοντά, ψάχνω μια λύση. Το θέμα είναι πως δε θέλω να μεταφέρω μεγάλο ποσό στην N26 και ας πούμε μετά να γίνει κάτι και να μου ζητάνε χαρτιά και να κλειδώσει κανένας λογαριασμός. Έχω και τον απλό τύπο λογαριασμό και έχω ακούσει πως μέχρι να εξυπηρετήσεις στο chat μπορεί να σπάσουν τα νεύρα σου και από την αναμονή.

Εντωμεταξύ όντως το διαβατήριο μου που είχα κάνει εγγραφή έχει λήξει, και δε μπορώ να βγάλω καινούριο λόγω ταυτότητας, και η ταυτότητα μου για να την αλλάξω μου κλείσανε 3 μήνες μετά ραντεβού για αλλαγή, το στανιό μου.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.