Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλεονασμός δεν είναι γιατί για παράδειγμα στην άλλη αντίστοιχη υπηρεσία (δεν αναφέρω όνομα για να μη κάνω διαφήμιση….LOL..) έχω διαφορετικά IBAN στο ίδιο νόμισμα τα οποία είναι συνδεδεμένα με διαφορετικές κάρτες.

 

και αυτό που ακριβώς σε εξυπηρετεί? έχε υπόψιν ότι μιλάμε για χρεωστικές και όχι πιστωτικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και αυτό που ακριβώς σε εξυπηρετεί? έχε υπόψιν ότι μιλάμε για χρεωστικές και όχι πιστωτικές.

 

καλά, δεν καταλαβαίνεις? εξυπηρετεί στο ότι το "δικό του" προϊόν, αυτό ο φίλος προωθεί και προπαγανδίζει σε όποιο topic βρει, δίνει την αντίστοιχη δυνατότητα, οπότε κερδίζει "πόντους"...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό που ακριβώς σε εξυπηρετεί? έχε υπόψιν ότι μιλάμε για χρεωστικές και όχι πιστωτικές. 

 

το να έχεις πολλαπλά IBAN στον ίδιο λογαριασμό για να βάζουν / βάζεις χρήματα και συνδεδεμένες κάρτες στα IBAN τις οποίες μπορείς να δώσεις σε φίλους/συγγενείς/προσωπικό και παράλληλα να τις ελέγχεις...... εξυπηρετεί (όχι βέβαια όλους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχει προβλημα με το SMS δεν φτανει ποτε στο κινητο ! Οτι να ναι.


 

λοιπόν πριν μερικές ώρες προσπάθησα να επιβεβαιώσω τον λογαριασμό μου, αλλά απέτυχε. πρέπει να έχει θέμα το σύστημα τους καθώς το sms με τον pin κωδικό δεν έφτασε ποτέ και μου είπαν να δοκιμάσω ξανά αύριο
 
στο video chat ζητούν να τους πεις το email σου (αυτό που έκανες εγγραφή)
μετά σου λέει να κοιτάξεις στην κάμερα του κινητού για μια φωτογραφία
στη συνέχεια ο υπάλληλος σου λέει οτι θα ανοίξει την μπροστινή κάμερα του κινητού σου και σου ζητάει να το κρατήσεις απέναντι από το διαβατήριο ταυτόχρονα και στις δυο σελίδες (2-3)
μετά σου λέει να φέρεις πιο κοντά το κινητό στην υπογραφή της 3 σελίδας και έπειτα σου ενεργοποιεί το φλας λέγοντας σου να κουνήσεις το διαβατήριο στη 2 σελίδα ώστε να καταγραφεί η λωρίδα γνησιότητας στην κάμερα.
ύστερα επαναφέρει την μπροστινή κάμερα και σου λέει να πεις το αριθμό του διαβατηρίου.
και τέλος εδώ είναι που κόλλησε σε εμένα, σου εμφανίζετε μια ειδική φόρμα και σου λέει να πληκτρολογήσεις τον κωδικό που έρχεται με sms. σε εμένα δεν ήρθε ποτέ και μου είπε να δοκιμάσω ξανά αύριο.

 

 

Το ίδιο έγινε και σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει προβλημα με το SMS δεν φτανει ποτε στο κινητο ! Οτι να ναι.

 

Το ίδιο έγινε και σε εμένα.

 

εάν δεν έρχεται το sms αφού καταχωρίσεις το κινητό σου στην τελευταία φόρμα, πρέπει να τους πεις να στο στείλουν χειροκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν δεν έρχεται το sms αφού καταχωρίσεις το κινητό σου στην τελευταία φόρμα, πρέπει να τους πεις να στο στείλουν χειροκίνητα.

 

Ούτε χειροκίνητα ήρθε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε χειροκίνητα ήρθε :D

 

το πρόβλημα με τα SMS το είχε και η LeuPay (ειδικά όταν ο χρήστης είχε σύνδεση Wind ή Cyta). Δοκιμάστε να κλέισετε τελείως το κινητό σας και ανοίξετε το ξανά ώστε να συνδεθεί εκ νέου στου δίκτυο του παροχου σας (ίσως τότε έρθει το SMS).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σας πω παιδιά, με wind που δοκίμασα μου ήρθε με τον χειροκίνητο τρόπο.

το sms το στέλνει η idnow, σε επόμενο στάδιο σου στέλνει και η number26 που εκεί δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

δοκίμασε να αλλάξεις τον αριθμό στο τελευταίο στάδιο βάζοντας άλλο πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εμπειρια μου να πω. Το sms αργει για καποιο λογο γενικα, μου το ειπε και η υπαλληλος.

Επισης η καρτα της number 26 είναι πανεμορφη,φιγουρατζιδικη και ανεπαφων συναλλαγων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η υπερανάληψη κάνει την κάρτα μοναδική, δυστυχώς πρέπει να έχεις ορίσει γερμανική διεύθυνση για να σου ενεργοποιηθεί.

ελπίζω να έρθει και στην Ελλάδα με κάποιο τρόπο. ουσιαστικά μιλάμε για χρεωστική και πιστωτική σε μια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η υπερανάληψη κάνει την κάρτα μοναδική, δυστυχώς πρέπει να έχεις ορίσει γερμανική διεύθυνση για να σου ενεργοποιηθεί.

ελπίζω να έρθει και στην Ελλάδα με κάποιο τρόπο. ουσιαστικά μιλάμε για χρεωστική και πιστωτική σε μια κάρτα.

εχω την αισθηση πως η υπεραναληψη θα ειναι η νεα μοδα στις χρεωστικες καρτες (θα χασει κοσμος περιουσιες...... ξανα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την αισθηση πως η υπεραναληψη θα ειναι η νεα μοδα στις χρεωστικες καρτες (θα χασει κοσμος περιουσιες...... ξανα)

 

αναλόγως τον τρόπο χρήσης που κάνει ο καθένας, ούτος η άλλως με το που ενεργοποιήσεις την επιλογή τρέχουν background check και αν είσαι καθαρός στο ενεργοποιούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τους ξαναπήρα και έγινε πάλι η διαδικασία από την αρχή και ήρθε το μήνυμα τελικά, πρέπει να κόλλησε το σύστημα τους! Όταν τους ρώτησα γιατί έγινε αυτό είπαν δεν ξέρουν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...