Προς το περιεχόμενο

Ξεσκαρτάρισμα βιβλίων μαγείας


Vapir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χθες το βράδυ είχα τραπέζι και όπως τρώγαμε και γελάγαμε κατα τις 11? με 11:30 ακούμε το θόρυβο που κάνει η πόρτα στο δωμάτιο* της αδερφή μου αν την ανοίξεις/κλείσεις κ μας κόβεται σε όλους ταυτόχρονα το γέλιο. Είναι παλιά ανοιγοκλειόμενη και έχει χαλάσει χρόνια τώρα με αποτέλεσμα να βρίσκει στο πλακάκι οπότε θέλει να την σηκώσεις ελαφρός για να την ανοίξεις-κλείσεις χωρίς να κάνει θόρυβο. Ήταν σε απόσταση 15 μέτρων απο το τραπέζι μας στο τέλος του διαδρόμου και ξέραμε όλοι οι δικοί μου + οι φίλοι στο τραπέζι πως είμαστε μόνοι μας.

Τρελό κοκομπλόκο ,κοιταζόντουσαν όλοι μεταξύ τους γιατι νόμισαν οτι κάποιος μπήκε μες το σπίτι σε μια φάση wtf. Σηκώνομαι εγώ κ ένας φίλος μου κ πάμε να δούμε (ρόπαλο κ μαχαίρι too far to reach γιατι το δωμάτιο μου είναι δίπλα) οπότε όπως πάμε βρίσκουμε την σιδερώστρα πεσμένη κ την πόρτα μισόκλειστη . Τους είπα οτι την έριξε ο γάτος μου αν και ο γάτος μου δεν μπορεί να πηδήξει τόσο ψηλά , είχε χτυπήσει τα πίσω πόδια πέρσι κ αν και έγινε καλά δεν πηδάει πάνω απο μισό μέτρο για να ανέβει σε κάποια καρέκλα να κοιμηθεί. Anyways , λειτούργησε, συνεχίσαμε την πλάκα.

 

Απλά για μια στιγμή σκέφτηκα αυτά που μ είπες κ ένιωσα απροστάτευτος σε ένα υποθετικό σενάριο στο μυαλό μου που ο εισβολέας δεν θα ήταν visible. Καλή φάση τα info που δίνεις, αν και όπως είπα δεν με ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι αλλα το θεωρητικό του πράγματος έχει ενδιαφέρον. 

 

*

εκείνο το δωμάτιο απο πάντα μου δημιουργούσε μια περίεργη αίσθηση. Πολλές φορές η αδερφή μου οταν ηταν μικρή είχε ξυπνήσει μες τη νύχτα κ νόμιζε οτι είχε δει μια γυναίκα με creepy χαμόγελο να κάθεται στο κρεβάτι της,  έμοιαζε με τη μάνα μας αλλα δεν ηταν.

 

 

weird chit 

τωρα που ειπες για γατο, να προσεχεις να μην βρει τα pdf με τα βιβλια και αρχισει να κανει μαγια :P

.

.

Θυμαμαι μια φορα που δεν μπορουσα να κοιμηθω και κατεβηκα στο υπογειο 2-3 ωρα το βραδυ για να φτιαξω εναν αξονα στο ποδηλατο. Επισης να προσθεσω πως επειδη οταν βρισκομαι καπου μονος μου και εχει ησυχια, φυσιολογικο ειναι να ακουω μικρους ηχους πιο ευκολα και οταν τους ακουω μπορει να σκεφτομαι διαφορα σχετικα με το μεταφυσικο και να αρχισω να φοβαμαι. Εκει που τον εφτιαχνα τον αξονα πανω σε εναν παγκο, κανω λιγο πισω και ακουω εναν θορυβο ακριβως απο πισω μου, ακριβως ομως. Γυρναω το κεφαλι και καθως το γυρνουσα, δεν ξερω γιατι αλλα η κινηση καθως την εκανα ηταν λες και ημουν καπως ζαλισμενος απο ποτο (δεν ειχα πιει) και ταυτοχρονα επισης η καρδια μου να εχει φτασει over 9000 bpm. Προσπαθουσα να καταλαβω τι ηταν και οταν το βρηκα ηταν απλα ενα λαστιχο το οποιο ειχε λιγο νερο μεσα και ετσι οπως το πατουσα παρηγαγε τον ηχο που με εκανε να χεστω επανω μου.

Πιο μεγαλη τρομαρα στη ζωη μου απο αυτη πιστευω δεν εχω βιωσει.

Επεξ/σία από xristos97
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αν θέλετε να παραμείνει ανοιχτό το θέμα ...σοβαρευτείτε λίγο (όσο μπορείτε τέλος πάντων σε ένα τέτοιο  topic...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που ειπες για γατο, να προσεχεις να μην βρει τα pdf με τα βιβλια και αρχισει να κανει μαγια :P

.

.

Θυμαμαι μια φορα που δεν μπορουσα να κοιμηθω και κατεβηκα στο υπογειο 2-3 ωρα το βραδυ για να φτιαξω εναν αξονα στο ποδηλατο. Επισης να προσθεσω πως επειδη οταν βρισκομαι καπου μονος μου και εχει ησυχια, φυσιολογικο ειναι να ακουω μικρους ηχους πιο ευκολα και οταν τους ακουω μπορει να σκεφτομαι διαφορα σχετικα με το μεταφυσικο και να αρχισω να φοβαμαι. Εκει που τον εφτιαχνα τον αξονα πανω σε εναν παγκο, κανω λιγο πισω και ακουω εναν θορυβο ακριβως απο πισω μου, ακριβως ομως. Γυρναω το κεφαλι και καθως το γυρνουσα, δεν ξερω γιατι αλλα η κινηση καθως την εκανα ηταν λες και ημουν καπως ζαλισμενος απο ποτο (δεν ειχα πιει) και ταυτοχρονα επισης η καρδια μου να εχει φτασει over 9000 bpm. Προσπαθουσα να καταλαβω τι ηταν και οταν το βρηκα ηταν απλα ενα λαστιχο το οποιο ειχε λιγο νερο μεσα και ετσι οπως το πατουσα παρηγαγε τον ηχο που με εκανε να χεστω επανω μου.

Πιο μεγαλη τρομαρα στη ζωη μου απο αυτη πιστευω δεν εχω βιωσει.

λογικό είναι , τις περισσότερες φορές που είμαστε μόνοι μας αργά την νύχτα όλο κ κάτι θα ακούσουμε , εμένα τρίζαν οι πόρτες μόνες τους λόγο συστολής διαστολής , τη μέρα δεν ακούγεται , τη νύχτα όμως και το παραμικρό γίνεται αντιληπτό. Ακόμα και αν θεωρήσουμε πως υπάρχουν άλλες οντότητες που δεν βλέπουμε πιστεύω πως 99,9% των περιπτώσεων που νομίζουμε πως είδαμε ή ακούσαμε κάτι έχει λογική εξήγηση , απλά οι φοβίες μας και οι συνθήκες της στιγμής καθιστούν εφικτή μια τέτοια ψευδαίσθηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vapir , βιβλία περί μαγείας κλπ που βρίσκεις?

 έχει κ στο internet αν ψάξεις γιατι πχ στην βιβλιοθήκη της Πάτρας για παράδειγμα είχαν μόνο μια "σολομωνική" και σίγουρα τα καινούρια βιβλία που κυκλοφορούν είναι λίγο πολύ Λιακοπουλέικα " ζουν ανάμεσα μας "

ballz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κ στο internet αν ψάξεις γιατι πχ στην βιβλιοθήκη της Πάτρας για παράδειγμα είχαν μόνο μια "σολομωνική" και σίγουρα τα καινούρια βιβλία που κυκλοφορούν είναι λίγο πολύ Λιακοπουλέικα " ζουν ανάμεσα μας "

ballz

 

 

I see

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατεβάζεις κανα Necronomicon. Πιο ακριβές βιβλίο δεν θα βρεις ;)

 

il_fullxfull.328835283.jpg

Ούτε που διάβασες το 1ο ποστ,το έχει το βιβλίο είναι στη λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε που διάβασες το 1ο ποστ,το έχει το βιβλίο είναι στη λίστα.

Δεν κάθισα να τα δω όλα ένα ένα είναι η αλήθεια, βαρέθηκα πέρα από τα πρώτα 20 που είδα.

 

 Και κόψε το υφάκι μικρέ μην σε μεταμορφώσω σε καλικάντζαρο, γιορτινές μέρες.  :ph34r:

(Που δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις το like απο την παράθεση)

 

 

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάτι με την συνείδησή μου.

 

Δεν ήμουν πάντα αυτός που είμαι τώρα. Άνθρωπος της επιστήμης.

 

Εχω δει μια γυναικεία μορφή αρκετές φορές ενώ ήμουν ξύπνιος 100%, στην αρχή με κοιτούσε με μυστήριο χαμόγελο και κιτρινωπά μάτια και άλλο βράδυ αφού με είχε επισκεφτεί 3 φορές νωρίτερα απλά κοιτώντας με, μου είπε, έλα πάμε πάμε, ξέρω ότι είσαι ξύπνιος, σήκω.

 

Εχω νιώσει ανάσα ζώου πάνω στο αυτί απο πίσω, σαν βαριά ανάσα θυμωμένου σκύλου, ενώ ήμουν ξαπλωμένος. Εχω κάνει θητεία, έχει πεθάνει άνθρωπος μπροστά μου, έχω φάει 14 τούμπες με μηχανή, τόσο φόβο δεν έχω ξανανιώσει.  100% ξύπνιος σιγουρεύτηκα αλλά με την καμία δεν γύρισα τα 3-4 λεπτά που διήρκεσε. Δεν άκουσα πατουσάκια στο ξύλινο πάτωμα.

 

Οπότε απο μένα μακριά απο μαλακίες που δεν ξέρουμε να ελέγχουμε. Οχι δεν τρολλάρω καθόλου. 

Μακριά!

 

Eλπίζω BTW να μην θεωρηθεί και αυτό troll, ή στην τελική να σβηστεί. Εγώ το καθήκον μου το έκανα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάθισα να τα δω όλα ένα ένα είναι η αλήθεια, βαρέθηκα πέρα από τα πρώτα 20 που είδα.

 

 Και κόψε το υφάκι μικρέ μην σε μεταμορφώσω σε καλικάντζαρο, γιορτινές μέρες.  :ph34r:

(Που δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις το like απο την παράθεση)

 

 

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάτι με την συνείδησή μου.

 

Δεν ήμουν πάντα αυτός που είμαι τώρα. Άνθρωπος της επιστήμης.

 

Εχω δει μια γυναικεία μορφή αρκετές φορές ενώ ήμουν ξύπνιος 100%, στην αρχή με κοιτούσε με μυστήριο χαμόγελο και κιτρινωπά μάτια και άλλο βράδυ αφού με είχε επισκεφτεί 3 φορές νωρίτερα απλά κοιτώντας με, μου είπε, έλα πάμε πάμε, ξέρω ότι είσαι ξύπνιος, σήκω.

 

Εχω νιώσει ανάσα ζώου πάνω στο αυτί απο πίσω, σαν βαριά ανάσα θυμωμένου σκύλου, ενώ ήμουν ξαπλωμένος. Εχω κάνει θητεία, έχει πεθάνει άνθρωπος μπροστά μου, έχω φάει 14 τούμπες με μηχανή, τόσο φόβο δεν έχω ξανανιώσει.  100% ξύπνιος σιγουρεύτηκα αλλά με την καμία δεν γύρισα τα 3-4 λεπτά που διήρκεσε. Δεν άκουσα πατουσάκια στο ξύλινο πάτωμα.

 

Οπότε απο μένα μακριά απο μαλακίες που δεν ξέρουμε να ελέγχουμε. Οχι δεν τρολλάρω καθόλου. 

Μακριά!

 

Eλπίζω BTW να μην θεωρηθεί και αυτό troll, ή στην τελική να σβηστεί. Εγώ το καθήκον μου το έκανα...

Δεν ξέρουμε να ελέγχουμε, αυτή είναι η ουσία για μένα. Όχι ότι δεν υπάρχουν, προσωπικά το θεωρώ απίθανο να μην υπάρχουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά παιδιά, δεν αμφιβάλλω στο να υπάρχει κάτι εκεί έξω, μπορεί να μην είναι τα γκρι ανθρωπάκια και τα φαντάσματα που βλέπουμε στις ταινίες. Μπορεί να είναι όντα άλλων διαστάσεων, δε μου έρχεται τώρα η λέξη, είχα δει ένα ντοκιμαντερ ενός γνωστού φυσικού, σαν τον Χοκινγκ, που μιλούσε , σε θεωρητικό επίπεδο, για τις διαστάσεις νομίζω, δε θυμάμαι ακριβώς, και ότι οι λεγόμενοι εξωγήινοι που λέμε στη καθημερινότητα μπορεί να μην ειναι τα πράσινα και γκρι ανθρωπάκια που λέμε, απλά όντα άλλων διαστάσεων και επίπεδου πολιτισμού. Ειχε κάνει και κάποια τυπική ταξινόμηση. Δυστυχώς δε θυμάμαι , εχουν περάσει πολλά χρόνια που το είχα δει, οι άνθρωποι νομίζω στο σημερινο επίπεδο εξέλιξης μας είμαστε στο 3ο επίπεδο διάστασης ενώ άλλα όντα ίσως αν ειναι στο 5-6-7 ( μάλιστα το 7ο είχε χαρακτηρίσει το επίπεδο το υψηλότερο ) δε μπορεί ένα ον του 3ου επιπέδου να αλληλεπιδράσει με ένα του 5-6-7. 

 

*Το νεκρονόμικον δε σχετίζεται με τον Lovecraft με κάποιο τρόπο ( μυθιστορήματα Κθουλου κλπ ); οπότε δε μπορεί να θεωρηθεί κατι υπαρκτό αφού ο τύπος έγραφε μυθιστορήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάθισα να τα δω όλα ένα ένα είναι η αλήθεια, βαρέθηκα πέρα από τα πρώτα 20 που είδα.

 

 Και κόψε το υφάκι μικρέ μην σε μεταμορφώσω σε καλικάντζαρο, γιορτινές μέρες.  :ph34r:

(Που δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις το like απο την παράθεση)

 

 

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω κάτι με την συνείδησή μου.

 

Δεν ήμουν πάντα αυτός που είμαι τώρα. Άνθρωπος της επιστήμης.

 

Εχω δει μια γυναικεία μορφή αρκετές φορές ενώ ήμουν ξύπνιος 100%, στην αρχή με κοιτούσε με μυστήριο χαμόγελο και κιτρινωπά μάτια και άλλο βράδυ αφού με είχε επισκεφτεί 3 φορές νωρίτερα απλά κοιτώντας με, μου είπε, έλα πάμε πάμε, ξέρω ότι είσαι ξύπνιος, σήκω.

 

Εχω νιώσει ανάσα ζώου πάνω στο αυτί απο πίσω, σαν βαριά ανάσα θυμωμένου σκύλου, ενώ ήμουν ξαπλωμένος. Εχω κάνει θητεία, έχει πεθάνει άνθρωπος μπροστά μου, έχω φάει 14 τούμπες με μηχανή, τόσο φόβο δεν έχω ξανανιώσει.  100% ξύπνιος σιγουρεύτηκα αλλά με την καμία δεν γύρισα τα 3-4 λεπτά που διήρκεσε. Δεν άκουσα πατουσάκια στο ξύλινο πάτωμα.

 

Οπότε απο μένα μακριά απο μαλακίες που δεν ξέρουμε να ελέγχουμε. Οχι δεν τρολλάρω καθόλου. 

Μακριά!

 

Eλπίζω BTW να μην θεωρηθεί και αυτό troll, ή στην τελική να σβηστεί. Εγώ το καθήκον μου το έκανα...

Φίλε να σε ρωτήσω κάτι? Δεν καπνίζεις έτσι?

Δε τρολλάρω σοβαρα μιλαω.

Τα κακά πνεύματα έχω ακούσει αποφεύγουν τους καπνιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε ότι ο Θεός είναι Καλός, σωστά ; 

 

Πως ειναι καλος ενας θεος που ισχυριζεται οτι (Εξοδος, κεφαλαιο Κ', εδαφια 4-6)

 

"Δεν θα κανεις για τον εαυτο σου αγαλμα ουτε κανενα ομοιωμα (εικονα, ξοανο), απο οσα υπαρχουν ψηλα στον ουρανο, κατω στη γη και οσα βρισκονται μεσα στα νερα κατω απο τη γη. Δεν θα τα προσκυνησεις ουτε θα τα λατρευσεις. Διοτι εγω ειμαι ο Κυριος ο Θεος σου, ζηλιαρης, τιμωρωντας τις αμαρτιες των γονεων με ανταποδοση στα παιδια τους μεχρι τριτης και τεταρτης γενιας σε κεινους που με μισουν."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...