Προς το περιεχόμενο

Οι επεξεργαστές της Intel, Skylake λυγίζουν και σπάνε από third-party coolers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι ξέρουν δηλαδή όσοι δεν αναβάθμισαν από haswell ή ivy ή sandy ή ακόμα και nehalem, αντί για επεξεργαστή θα έπαιρναν rizla και μάλιστα πανάκριβο :D.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς ποιός άσχετος στο arts technica αναφέρει τα κιλά ως μέτρο για πίεση........ με κιλά μετράμε δύναμη(kilopont=neuton  * 9.81) η μάζα (kilogram) αν ήθελαν να μιλήσουν για πίεση να λέγανε kg/cm2....,δεν ξέρω αν μπορεί να παραχθεί αρκετό φορτίο πίεσης απο μια ψύκτρα του κιλού που εκεί παίζουν οι καλές ψύκτρες με εξαίρεση μερικά τέρατα,ώστε να λυγίσει ένας επεξεργαστής αλλά αν γίνεται απλά ντροπή για την intel,μας πλακώνει στις τιμές και τώρα λυγάνε κιόλας ? και η υδρόψυξη δεν είναι λύση,είναι ακραία λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος έχει κάνει τη μετάφραση ρε παιδιά; Για ποια συσκευασία μιλάει το κείμενο (construction βλέπω λέει στην πηγή);

http://www.anandtech.com/show/9505/skylake-cpu-package-analysis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο τις Scythe παρολο σχετικα μικρη σαν εταιρια ηταν η μονη που εθελημενα το εκανε αυτο.Παντα θα την υποστιριζω τρομεροι ανεμιστηρες και τρομερες ψυκτρες σε καλες τιμες κατα την αποψη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ως κάτοχος asus maximus vii gene z97, g.skill trident x 2600 10-12-12-30-1 @1.70v, 4790k 4.6ghz είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Benchmark που τρέξαμε με φίλο μου με z170, 6700k 4.4ghz, ddr4 2600mhz c14 ήμουν ψηλότερα και στις ram και στον cpu, οπότε θα αργήσω πολύ να πάω σε αναβάθμιση από haswell....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήσουν χαζός άμα έκανες αναβάθμιση από 4790 σε 6700 αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας εδώ.

Επίσης δεν άκουσα από κανέναν χρήστη να έχει πρόβλημα με την skylake cpu του. Αυτοί που έκαναν τις δοκιμές, επάνω στις ψύκτρες χοροπηδούσαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπορεί να συμβεί με οποιονδήποτε επεξεργαστή άμα του βάλεις επάνω λάθος ψύκτρα ή την τοποθετήσεις λάθος.

Επίσης, το να συγκρίνουμε πάχος δεν έχει πάλι νόημα γιατί οι skylake είναι στα 14nm οπότε θεωρητικά θα μπορούν να έχουν και μικρότερο μέγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...