Προς το περιεχόμενο

Οι επεξεργαστές της Intel, Skylake λυγίζουν και σπάνε από third-party coolers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Έχω το i7 5829k με τη ψήκτρα coolermaster v8 gts και είναι μια χαρά. Απλά είναι βλακια της amd για να πουλήσει τους νέους επεξεργαστές.

Skylake o 5829k? :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πω πω πω τι χολή ρε παιδιά για την AMD τοσο πολύ σας έχει βάλει παρωπίδες η ίντελ ποια? Δεν μπορεί να κάνει πατάτα η ίντελ δλδ. Το θέμα είναι για την ιντελ στην τελική γιατί μπερδεύεται την AMD δεν καταλαβαίνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω τι χολή ρε παιδιά για την AMD τοσο πολύ σας έχει βάλει παρωπίδες η ίντελ ποια? Δεν μπορεί να κάνει πατάτα η ίντελ δλδ. Το θέμα είναι για την ιντελ στην τελική γιατί μπερδεύεται την AMD δεν καταλαβαίνω.

 

Σε ότι και να συμβεί στον κόσμο να ξέρεις πάντα θα φταίει η amd  :mrgreen:. Η intel και σαβούρα να πουλάει στον κόσμο ο κόσμος θα λέει και ευχαριστώ... :-(.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το είδα σε κανα review.. μπράβο στο insomnia, να μαθαίνουμε και κατι

 

Εμ πληρώνουμε το μονοπώλειο της ένα σκασμό λεφτά, εμ και να λυγάνε, δεν παίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είδα κανέναν με skylake να έχει τέτοιο θέμα. Ακόμα και με ψήκτρα τέρας (τωρα αν είσαι στοκος και την βάλεις στραβά ή την βιδωσεις με αεροκλειδο άλλο αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ δεν είδα κανέναν με skylake να έχει τέτοιο θέμα. Ακόμα και με ψήκτρα τέρας (τωρα αν είσαι στοκος και την βάλεις στραβά ή την βιδωσεις με αεροκλειδο άλλο αυτό).

Σύμφωνα με την είδηση δεν το κάνουν όλες οι ψύκτρες, οπότε φαντάζομαι ότι δεν το λες και στατιστικό δείγμα το "δεν είδα κανέναν με skylake να έχει τέτοιο θέμα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναρμολόγησα έναν skylake i3 6100 λίγο μανούρα μέχρι να κουμπώσουν όλα σωστά αλλά μετά είχε 20idle - 40 load. Το άρθρο ειναι κύριος για επίδοξους overclockers όχι πως δεν πρέπει και όσοι βάζουν εργοστασιακή ψικτρα να προσέχουν. Θυμίζω πως σε λαπτοπ που έχω ανοίξει αρκετά δεν έχω δει ποτέ να έχουν μεταλικο περίβλημα ειναι κατευθείαν ο πυρήνας αλλά κ εκει με λίγη προσοχή κανένα πρόβλημα. Δεν δικαιολογιται όμως με τη μεταφορά κ τους κραδασμούς να σπάσει ο επεξεργαστής ειναι εντελώς ακραίο πχ αν πέσει ο πύργος απο ένα μέτρο να σπάσει η cpu. Θέλω να δω επίσημη ανακοίνωση γιαυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναρμολόγησα έναν skylake i3 6100 λίγο μανούρα μέχρι να κουμπώσουν όλα σωστά αλλά μετά είχε 20idle - 40 load. Το άρθρο ειναι κύριος για επίδοξους overclockers όχι πως δεν πρέπει και όσοι βάζουν εργοστασιακή ψικτρα να προσέχουν. Θυμίζω πως σε λαπτοπ που έχω ανοίξει αρκετά δεν έχω δει ποτέ να έχουν μεταλικο περίβλημα ειναι κατευθείαν ο πυρήνας αλλά κ εκει με λίγη προσοχή κανένα πρόβλημα. Δεν δικαιολογιται όμως με τη μεταφορά κ τους κραδασμούς να σπάσει ο επεξεργαστής ειναι εντελώς ακραίο πχ αν πέσει ο πύργος απο ένα μέτρο να σπάσει η cpu. Θέλω να δω επίσημη ανακοίνωση γιαυτο.

Κραδασμοι κ <πτωση> απο ενα μετρο με 1-1,4 kg που ειναι οι γομαροψυκτρες οπως noctua-cryorig??Θα θελα να το δω αυτο.. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναρμολόγησα έναν skylake i3 6100 λίγο μανούρα μέχρι να κουμπώσουν όλα σωστά αλλά μετά είχε 20idle - 40 load. Το άρθρο ειναι κύριος για επίδοξους overclockers όχι πως δεν πρέπει και όσοι βάζουν εργοστασιακή ψικτρα να προσέχουν. Θυμίζω πως σε λαπτοπ που έχω ανοίξει αρκετά δεν έχω δει ποτέ να έχουν μεταλικο περίβλημα ειναι κατευθείαν ο πυρήνας αλλά κ εκει με λίγη προσοχή κανένα πρόβλημα. Δεν δικαιολογιται όμως με τη μεταφορά κ τους κραδασμούς να σπάσει ο επεξεργαστής ειναι εντελώς ακραίο πχ αν πέσει ο πύργος απο ένα μέτρο να σπάσει η cpu. Θέλω να δω επίσημη ανακοίνωση γιαυτο.

αμα πέσει ο πύργος απο ενάμιση μέτρο ότι cpu και να έχει ζημιά θα γίνει μεγάλη......έλεος δεν μιλάει για τέτοιες περιπτώσεις η είδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...