Προς το περιεχόμενο

Αμπούλες απορρυπαντικού για μικρό πλυντήριο πιάτων


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα μεγάλα πλυντήρια πιάτων κυκλοφορούν κάτι αμπούλες που περιέχουν και το απορρυπαντικό και το αλάτι μαζί. Δεν έχω βρεί όμως κάτι τέτοιο για τα μικρά πλυντήρια πιάτων που θέλουν τη μισή ποσότητα. Έχει κανείς κάτι υπόψην του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μπαλώσι τζην, φτιάξει adapter για μετατροπή headphones, φτιάξει ειδική σκάλα DIY, αλλάξει λαστιχάκι υαλοκαθαριστήρων, κάνει μεταφύτευση από 2 ζαρντινιέρες, ενώσει πάγκους corian, φτιάξει 3η έξοδο αποχεύτευσης

 

και όταν σου λένε: κόψε την ταμπλέτα στη μέση ρωτάς "Παρντόν;"

 

Είναι εμφανές ότι κάποιος έχει κλέψει το λογαριασμό του zoranb στο insomnia, να κλειδωθεί παρακαλώ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, καλό :-D .

Κοίτα δεν έχω δει ταμπλέτες αλλά σακουλάκια που περιέχουν υγρό και σκόνη, γιαυτό αναρωτήθηκα! Υπάρχουν και ταμπλέτες δηλαδή, κάτι σε στερεά μορφή αυτό λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω για τη σκόνη αλλά θέλω να γλιτώσω τη διαδικασία τόσο της σκόνης όσο και του άλατος. Με μια ταμπλέτα ή σακουλάκι είσαι έτοιμος!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές εδώ από Lidl είναι οι καλύτερες ταμπλέτες που κυκλοφορούν μετά τις Fairy platinum:

http://www.lidl.co.uk/catalogmedia/uk/article/77234/77234_30_f.jpg

 

Τις κόβω στη μέση με ένα μαχαίρι και βάζω μισή στο μεγάλο 40ρι πλυντήριο.  Τζιτζί!

Έχουν γύρω στα 4 ευρώ αλλά τις βάζει συχνά και προσφορά. 

 

Εγώ όμως βάζω και αλάτι.  Το πλυντήριό μου έγραφε ότι το αλάτι είναι απαραίτητο για τη λειτουργία του ακόμα κι αν χρησιμοποιείς ταμπλέτες.  Εξάλλου μια φορά το μήνα χρειάζεται συμπλήρωμα αλατιού, σιγά τον κόπο. 

 

Υ.Γ.: Δες και το συγκριτικό τεστ:

http://money.aol.co.uk/2014/02/24/dishes-done-best-by-lidl-and-aldi-which/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aααα ώστε βάζεις και αλάτι. Οι αμπούλες που λέω εγώ έχουν και το αλάτι μέσα και το λαμπριντικό και το απορρυπαντικό και δεν χρειάζεται τίποτα να συμπληρώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό σου είπα πιο πάνω, οι ταμπλέτες έχουν απ'όλα μέσα, αλλά οι οδηγίες του πλυντηρίου λένε ότι το αλάτι είναι απαραίτητο παρ'όλα αυτά, γι'αυτό και δεν το διακινδυνεύω να μη βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρες δεν εχω βρει και οι μεγαλες ειναι φασαρια να τις κοβεις. Περνω σκονη απο Lidl και κανουν μια χαρα δουλεια, βαζοντας την καταλληλη ποσοτητα. Βαζω και αλατι αλλα η σκονη λεει οτι εχει και αυτη αλατι...Αλλη λυση περα απο την σκονη δεν βλεπω για μικρα πλυντηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...