Προς το περιεχόμενο

μεταχειρησμενο κινητο


xrhstos08

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια θελω να μου πειτε ποια πραγματα πρεπει να προσεξω σε ενα μεταχειρισμενο κινητο πριν το αγορασω..?

Πριν το insomnia δεν αγοραζα μεταχειρισμενα ποτε. Ειναι τοσα πολλα αυτα που πρεπει να κοιτας. Για εμενα το Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ. Κοιταω τη συσκευη imei και τα σχετικα αλλα θελω να ξερω ποιον εχω απεναντι μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το insomnia δεν αγοραζα μεταχειρισμενα ποτε. Ειναι τοσα πολλα αυτα που πρεπει να κοιτας. Για εμενα το Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ. Κοιταω τη συσκευη imei και τα σχετικα αλλα θελω να ξερω ποιον εχω απεναντι μου.

μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τι ειναι το imei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτιμάς χέρι με χέρι συναλλαγές για να έχεις τη δυνατότητα να δεις τη συσκευή από κοντά. Μεγάλο ρόλο παίζουν οι αξιολογήσεις..

ζήτα απόδειξη.. ρώτα λόγο πώλησης.. αν δεις τιποτα περιεργες τιμες και του τυπου δεν εχω αποδειξη γιατι ηταν δωρο κλπ μην τσιμπας.. αποφυγε το..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κοιτας γρατζουνιες κλτ (αμα ο αλλος το προσεχει φαινεται στην συκσευη)

Να μν προτιμας μεταχειρισμενες συσκευες πανω απο 1 χρονο η 2ο-3ο χερι!
Να προσεχεις το γυαλι τις καμερας να μν εχει γρατσουνιες(αμα εχει μπορει να σου χαλαει την ποιοτητα τις εικονας!)
Και το τελευταιο και το βασικοτερο(που το κανω αφου την εχω πατησει) ΚΑΘΕ κινητο εχει καπου moisture indicator (και σαν χαρτακια κολλημενα στην συσκευη καπου που οταν παρει νερο η υγρασια γινονται κοκκινα! Να τα κοιτας να ειναι ασπρα γτ αλλιως δν εχεις εγγυηση!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τι ειναι το imei?

Αμε. Ειναι η ταυτοτητα του κινητου. Υπαρχουν site που βαζεις το imei και σου λενε για το κινητο. Τι κινητο θες να παρεις; Αν ειναι android υπαρχουν app που βοηθανε. Αν ειναι i phone ΜΟΝΟ απο ατομο με ΠΟΛΛΕΣ αξιολογησεις. Ο φιλος ειπε καποια σωστα. Αν ειναι χωρις αποδειξη ΚΤΛΠ ΜΑΚΡΙΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γενικα να κοβει το ματι σου!
Αμα τον δεις τν αλλο νευρικο βιαστικο κτλ κατι παει στραβα αμα ο αλλος ειναι κουλ και λεει κοιταξε τα ολα δν εχει τπτ το κινητο τοτε ειναι οκ(σχεδων παντα γτ υπαρχουν κ καλοι "ηθοποιοι"!)
Γενικα αμα ο αλλος δν εχει πανω απο 10 πανω κατω αξιλογησεις θετικες αντικαταβολη να μν δεχεσαι τωρα για ελεγχο απο κοντα αμα πιστευεις οτι μπορεις να καταλαβεις ενα κινητο αμα ειναι καλο η οχι δν χρειαζεται ο αλλος να εχει αξιολογησεις!
Αμα ειναι android να προσεχεις αμα ειναι ροοτ η οχι!(σε μερικα δν πειραζει γτ γινεται unroot και δν το ακταλαβαινεις ουτε εσυ ουτε το σερβις σε μερικα ομως πχ samsung με τον knox μπορεις να το καταλαβεις)

Επειδη σε βλεπω δν το πολυ κατεχεις η ζητα την βοηθεια καποιου πιο γνωστικου η κλτρα μν παρεις μεταχειρισμενο (εκτος αν ο αλλος εχει 30+ αξιολογησεις και φαινεται φουλ εμπιστευσημο ατομο!)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμε. Ειναι η ταυτοτητα του κινητου. Υπαρχουν site που βαζεις το imei και σου λενε για το κινητο. Τι κινητο θες να παρεις; Αν ειναι android υπαρχουν app που βοηθανε. Αν ειναι i phone ΜΟΝΟ απο ατομο με ΠΟΛΛΕΣ αξιολογησεις. Ο φιλος ειπε καποια σωστα. Αν ειναι χωρις αποδειξη ΚΤΛΠ ΜΑΚΡΙΑ.

κινεζικο θελω κτ σε meizu ή xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαρισα γιατι ρωτας?

Αμα θες κινεζο παρε κλτρα απο εξωτερικο!

Εδω τα δινουν μεταχειρισμενα πιο ακριβα απο καινουρια!

Θα περιμενεις λιγο αλλα θα ξες ειναι κομπλε το κινητο και δν σε επιασαν και "κοροιδο"!

Για κινεζο meizu m2 note μν δωσεις πανω απο 150!

Για xiaomi redmi note 2 στα 180 ειναι καλα και για το prime 200! (τιμες για καινουρια ομως οχι 1 μηνα τελεια κατασταση κτλ)

 

Για μεταχειρισμενα απο Ελλαδα και με πολυ επιοικια ειναι σχετικα καλες τιμες παραπανω αμα δωσεις θα σε εχουν πιασει λιγο πολυ θυμα και δν αξιζει !

 

Τωρα κατι πιο high end κινητα ειναι πραγματικα τραγικες οι τιμες στο φορουμ!

Εχω δει ΜΧ5 350 ευρω (ενω καινουριο με 250 το περνεις) xiaomi mi 4 στα 300+ ενω καινουριο εχει 200..

Προσεχε πολυ και κανε μεγαλη ερευνα αγορας πριν παρεις κατι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εμενες Αθηνα ή Σαλονικα θα εβρησκες επαγγελματιες πωλητες στα μεταχειρισμενα για κινεζικο με παρα πολλες αξιολογησεις.

Αμα θες κινεζο παρε κλτρα απο εξωτερικο!

Εδω τα δινουν μεταχειρισμενα πιο ακριβα απο καινουρια!

Θα περιμενεις λιγο αλλα θα ξες ειναι κομπλε το κινητο και δν σε επιασαν και "κοροιδο"!

Για κινεζο meizu m2 note μν δωσεις πανω απο 150!

Για xiaomi redmi note 2 στα 180 ειναι καλα και για το prime 200! (τιμες για καινουρια ομως οχι 1 μηνα τελεια κατασταση κτλ)

Για μεταχειρισμενα απο Ελλαδα και με πολυ επιοικια ειναι σχετικα καλες τιμες παραπανω αμα δωσεις θα σε εχουν πιασει λιγο πολυ θυμα και δν αξιζει !

Τωρα κατι πιο high end κινητα ειναι πραγματικα τραγικες οι τιμες στο φορουμ!

Εχω δει ΜΧ5 350 ευρω (ενω καινουριο με 250 το περνεις) xiaomi mi 4 στα 300+ ενω καινουριο εχει 200..

Προσεχε πολυ και κανε μεγαλη ερευνα αγορας πριν παρεις κατι!

Ακριβως αυτο που σου γραφει. Ή τα σκας 50 ή και 100 παραπανω ή απλα το αγοραζεις από Κινα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες κινεζο παρε κλτρα απο εξωτερικο!

Εδω τα δινουν μεταχειρισμενα πιο ακριβα απο καινουρια!

Θα περιμενεις λιγο αλλα θα ξες ειναι κομπλε το κινητο και δν σε επιασαν και "κοροιδο"!

Για κινεζο meizu m2 note μν δωσεις πανω απο 150!

Για xiaomi redmi note 2 στα 180 ειναι καλα και για το prime 200! (τιμες για καινουρια ομως οχι 1 μηνα τελεια κατασταση κτλ)

 

Για μεταχειρισμενα απο Ελλαδα και με πολυ επιοικια ειναι σχετικα καλες τιμες παραπανω αμα δωσεις θα σε εχουν πιασει λιγο πολυ θυμα και δν αξιζει !

 

Τωρα κατι πιο high end κινητα ειναι πραγματικα τραγικες οι τιμες στο φορουμ!

Εχω δει ΜΧ5 350 ευρω (ενω καινουριο με 250 το περνεις) xiaomi mi 4 στα 300+ ενω καινουριο εχει 200..

Προσεχε πολυ και κανε μεγαλη ερευνα αγορας πριν παρεις κατι!

 

Αν εμενες Αθηνα ή Σαλονικα θα εβρησκες επαγγελματιες πωλητες στα μεταχειρισμενα για κινεζικο με παρα πολλες αξιολογησεις.

Ακριβως αυτο που σου γραφει. Ή τα σκας 50 ή και 100 παραπανω ή απλα το αγοραζεις από Κινα.

 

Αν εμενες Αθηνα ή Σαλονικα θα εβρησκες επαγγελματιες πωλητες στα μεταχειρισμενα για κινεζικο με παρα πολλες αξιολογησεις.

Ακριβως αυτο που σου γραφει. Ή τα σκας 50 ή και 100 παραπανω ή απλα το αγοραζεις από Κινα.

και γω για να το αγορασω απο εξωτερικο ελεγα αλλα το θεμα τωρα με τα capital controls πως το παιρνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι θεμα τυχης!
Αμα εισαι τυχερος θα περασει απλα η καρτα σου!
Αμα οχι υπαρχει τροπος να βαλεις τα λεφτα στο paypal balance σου αλλα και αυτο ειναι καθαρα τυχη!
Η τελευταια αγορα που εκανα πριν ουτε βδομαδα προσπαθουσα 6 μερες συνεχεια η να περασει η αγορα μου η να τα βαλω στο balance μου και δν γινοταν με τπτ!
Απελπιστικα λιγο εχασα και το στοκ στο κινητο και την πεμπτη που μας περασε (μετα απο 6 μερες προσπαθια) αφου απελπιστικα λιγο και με επριζε η κοπελα μου να βαλω 20 ευρω στο paypal balance να παρει κατι χαζομαρες προσπαθω για 20 ευρω δν τα περνει!
Λεω δν γαμιεται παταω 200 και περασαν:Ρ

Που θελω να καταληξω ειναι ΟΤΙ να ναι η κατασταση!

ΑΜα προσπαθησεις λγκα θα γινει η αγορα σου αλλα υπομονη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...