Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στην εκκίνηση


M.Tempest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά..συναρμολόγησα σήμερα το καινούργιο pc και μολις το έβαλα στο ρεύμα και δν μου ανοίγει..έχω επαληθεύσει τις κινησεις μου μια προς μια αλλα δν τα καταφέρνω..Καμιά ιδέα για το που πρέπει να εντοπίσω το πρόβλημα?

 

τι πρέπει να κοιτάξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πρέπει να βάλω και τα 24 pins στην atxpwr1?και να συνδέσω και στην atx12v1 τα καλώδια που έρχονται απο το τροφοδοτικο?Το power switch μου ειναι διπλό pin.ενώ στο manual της motherboard μου δείχνει οτι το pwr button ανήκει σε ένα pin και δεξιά του και απο κάτω του έχει gnd.Που να βαλω το pwr switch εφόσον είναι διπλό?

 

τροφοδοτικο = Thermaltake smart se730w

motherboard = fatality h170

κουτί = nzxt s340


καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέεις το 24πιν καθώς και το 8πινο που βρίσκεται πάνω αριστερά. Για το panel δες στην σελίδα 14 το σχέδιο Motherboard Layout και το Νο 15 όπως και στην σελίδα 28.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αυτο έιχα κανει αλλα δν ανοιγει

Το power led το τοποθέτησες σωστά? Πάρε ένα κατσαβίδι και ακούμπα την μητρική εκεί που μπαίνει το power led, μήπως και ανάψει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το power led το τοποθέτησες σωστά? Πάρε ένα κατσαβίδι και ακούμπα την μητρική εκεί που μπαίνει το power led, μήπως και ανάψει έτσι.

Μην μπερδευεις το power led με  το power sw.

 

Ωραία αυτο έιχα κανει αλλα δν ανοιγει

Αδερφε βγαλε μια φωτο να σου πουμε ακριβως που μπαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον στα κοκκινα συνδεεις το power sw, στα πρασσινα το power led , στα κιτρινα το hdd led και στα μπλε το reset.

 

Αν τα καλωδια που ερχονται απο το front panel ειναι σε δυαδες ( που μαλλον θα ειναι) θα πρεπει να βαζεις παντα το εγχρωμο του απο την αριστερη πλευρα. 

post-256540-0-65327600-1449615697_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...