Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία Playstation Now προσφέρει νέα, οικονομικότερη συνδρομή διάρκειας 12 μηνών


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορα είναι πως αν κάποιος είχε 360,και τώρα One, παίζει και αυτός Vice City στην τηλεόραση του αλλα και GTA IV ;)

 

Επειδή είσαι φαν της Sony δεν πάει να πει πως χαίρονται και άλλοι να παίζουν τα αρχαία παιχνίδια του PS2.

Έχω σπίτι και Xbox 360 και PS3, ο λόγος που δεν αγόρασα το XBone και προτίμησα το PS4 είναι γιατί αγόρασα το PS3 αφού ήμουν κάτοχος 360 για χρόνια και η εμπειρία που μου πρόσφερε η Sony σε σχέση με την Microsoft ήταν πολύ ανώτερη, όσο για τα αρχαία όπως λες, μην ξεχνάς οτι η έκδοση Vice City που λές εσύ είναι το Remaster της Rockstar για το Xbox360 όπως και το Remaster του San Andreas στο 360 και το PS3, η διαφορά με το Emulation σε σχέση με τα Remaster των "αρχαίων" είναι οτι το Original είχε πολύ καλύτερα εφέ από τις τσεκουρεμένες εκδόσεις που έβγαλαν αργότερα αγαπητέ τουλίπα. Ενας πχ λόγος για τον οποίο βάζαμε Mods στο PC για να έχουμε το Lighting FX του ps2 στα GTA:

jpgjpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σπίτι και Xbox 360 και PS3, ο λόγος που δεν αγόρασα το XBone και προτίμησα το PS4 είναι γιατί αγόρασα το PS3 αφού ήμουν κάτοχος 360 για χρόνια και η εμπειρία που μου πρόσφερε η Sony σε σχέση με την Microsoft ήταν πολύ ανώτερη, όσο για τα αρχαία όπως λες, μην ξεχνάς οτι η έκδοση Vice City που λές εσύ είναι το Remaster της Rockstar για το Xbox360 όπως και το Remaster του San Andreas στο 360 και το PS3, η διαφορά με το Emulation σε σχέση με τα Remaster των "αρχαίων" είναι οτι το Original είχε πολύ καλύτερα εφέ από τις τσεκουρεμένες εκδόσεις που έβγαλαν αργότερα αγαπητέ τουλίπα. Ενας πχ λόγος για τον οποίο βάζαμε Mods στο PC για να έχουμε το Lighting FX του ps2 στα GTA:

jpgjpg

1. Τι εμπειρία σου πρόσφερε το ps3; Γιατί μέχρι και σήμερα το live..γκουχου.. Psnetwork είναι πολύ πιο πίσω

2. Μου λες οτι θα κοιτάξεις σε ένα αρχαίο game τα άθλια γραφικά (για τα σημερινά δεδομένα) ;

3. Backwards compatibility: Μπορείς να παίξεις gta IV ή μόνο τα αρχαία vice city και san Andreas (αν δεν κάνω λάθος το IV δεν έχει βγει για τις νέες κονσόλες)

5. Πέρα απο το gameplay ποιος είναι κερδισμένος; εσυ που παίζεις στο ps4 παιχνίδια του ps2 ή ο άλλος με το one που παίζει και του 360; (το οποίο έχει και πολλά remasters απο το original) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τι εμπειρία σου πρόσφερε το ps3; Γιατί μέχρι και σήμερα το live..γκουχου.. Psnetwork είναι πολύ πιο πίσω

2. Μου λες οτι θα κοιτάξεις σε ένα αρχαίο game τα άθλια γραφικά (για τα σημερινά δεδομένα) ;

3. Backwards compatibility: Μπορείς να παίξεις gta IV ή μόνο τα αρχαία vice city και san Andreas (αν δεν κάνω λάθος το IV δεν έχει βγει για τις νέες κονσόλες)

5. Πέρα απο το gameplay ποιος είναι κερδισμένος; εσυ που παίζεις στο ps4 παιχνίδια του ps2 ή ο άλλος με το one που παίζει και του 360; (το οποίο έχει και πολλά remasters απο το original) :)

Το οτι εσύ κρίνεις τα παιχνίδια μόνο από τα γραφικά δεν ισχύει το ίδιο για όλους τους υπόλοιπους, υπάρχουν παιχνιδάρες που ακόμα παίζονται και έχουν μέτρια γραφικά, αν εσύ κρίνεις τα παιχνίδια μόνο από τα γραφικά τότε μπράβο σου, αλλά εγώ έχοντας μεγαλώσει με παλιά παιχνίδια, με χαροποιεί κάτι τέτοιο, όπως με χαροποιούν τα Remaster των πρώτων Resident Evil ή το  HD Collection των Devil May Cry. Αυτό που μου πρόσφερε τότε το PS3 ήταν 1ον η καλύτερη απόδοση της κονσόλας πράγμα αδύνατο στο 360 αφού έτρωγε που και που κολλήματα, αποσπώμενος δίσκος δίχως να χρειάζεται να είναι της Sony για να βάλεις παραπάνω GB, επαναφορτιζόμενο χειριστήριο bluetooth που συνδέεται δίχως αντάπτορες με άλλες συσκευές PC/Android/iOS και πέρα από αυτό τα περισσότερα παιχνίδια στο PS4 τρέχουν σε Full HD σε αντίθεση με το XBone που σε πολλά παιχνίδια κόβουν την ανάλυση σε 900/720p. Το μόνο καλό στο Xbox είναι τα Exclusive Halo, Gears of War κλπ που άξιζαν ανέκαθεν καλύτερα από τα Exclusive του PS3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εσύ κρίνεις τα παιχνίδια μόνο από τα γραφικά δεν ισχύει το ίδιο για όλους τους υπόλοιπους, υπάρχουν παιχνιδάρες που ακόμα παίζονται και έχουν μέτρια γραφικά, αν εσύ κρίνεις τα παιχνίδια μόνο από τα γραφικά τότε μπράβο σου, αλλά εγώ έχοντας μεγαλώσει με παλιά παιχνίδια, με χαροποιεί κάτι τέτοιο, όπως με χαροποιούν τα Remaster των πρώτων Resident Evil ή το HD Collection των Devil May Cry. Αυτό που μου πρόσφερε τότε το PS3 ήταν 1ον η καλύτερη απόδοση της κονσόλας πράγμα αδύνατο στο 360 αφού έτρωγε που και που κολλήματα, αποσπώμενος δίσκος δίχως να χρειάζεται να είναι της Sony για να βάλεις παραπάνω GB, επαναφορτιζόμενο χειριστήριο bluetooth που συνδέεται δίχως αντάπτορες με άλλες συσκευές PC/Android/iOS και πέρα από αυτό τα περισσότερα παιχνίδια στο PS4 τρέχουν σε Full HD σε αντίθεση με το XBone που σε πολλά παιχνίδια κόβουν την ανάλυση σε 900/720p. Το μόνο καλό στο Xbox είναι τα Exclusive Halo, Gears of War κλπ που άξιζαν ανέκαθεν καλύτερα από τα Exclusive του PS3.

Δεν τα κρίνω εγω με βάση τα γραφικά, εσύ ποσταρες εικόνες :') εγω είπα οτι είναι άθλια όλα σε σύγκριση με τα γραφικά του τώρα.

Ο δίσκος και στο 360 αποσπώμενος, καλύτερο χειριστήριο και συμβατότητα με windows κλπ κλπ κλπ

Δεν έχει σημασία να το συνεχίσουμε, πήρα αυτό που ήθελα απο την συζήτηση μας:

 

Δεν είσαι πιο κερδισμένος απο έναν Xbox One gamer, και οι περισσότεροι Ps4 gamers θα συνεχίσουν να ζητάνε ps3 backwards compatibility και δεν θα την πάρουν ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα κρίνω εγω με βάση τα γραφικά, εσύ ποσταρες εικόνες :') εγω είπα οτι είναι άθλια όλα σε σύγκριση με τα γραφικά του τώρα.

Ο δίσκος και στο 360 αποσπώμενος, καλύτερο χειριστήριο και συμβατότητα με windows κλπ κλπ κλπ

Δεν έχει σημασία να το συνεχίσουμε, πήρα αυτό που ήθελα απο την συζήτηση μας ;)

Έβαλες εσύ έναν οποιονδήποτε 2μισάρι δίσκο στο 360 και τον δέχτηκε, σύνδεσες το χειριστήριο με Windows δίχως χωριστό Adapter* και σου κράτησε και η μπαταρία αρκετή ώρα δίχως να βρίζεις αλλάζοντας τις μπαταρίες που πολλές φορές σφήνωναν στο πλαστικό..

 

*

44d0df6f-00c9-4ebe-a427-13ed6306a184.PNG

τέσπα όπως είπες δεν έχει σημασία καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν να μου λες αν έχεις Windows 64bit με ανάλογο σύστημα, δεν μπορείς να τρέξεις 32bit games ή programs.

Λειτουργούν όλα κανονικά. Σωστό λειτουργικό απλά θες.

Αυτό πιστεύω εγώ και απλά ήθελα να το αναφέρω.

O cell δεν ειναι 32bit ή 64, ειναι μια αλλη ιστορια.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cell_(microprocessor)

 

Δε καταλαβαινεις τι λεω γι αυτο διαβασε αυτο:

http://www.dualshockers.com/2015/06/21/the-ps4-might-never-have-backwards-compatibility-heres-why-and-what-sony-could-do/

 

Εν ταχει:

 

The problem is that the Cell and its SPU are so unique and peculiar that they most probably make emulation impossible, at least on current generation consoles. It’s normally possible to “brute force” emulation by using hardware that is massively more powerful than the target. The problem is that current generation consoles, including the PS4, don’t exactly have a massively powerful CPU

.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν να μου λες αν έχεις Windows 64bit με ανάλογο σύστημα, δεν μπορείς να τρέξεις 32bit games ή programs.

Λειτουργούν όλα κανονικά. Σωστό λειτουργικό απλά θες.

Αυτό πιστεύω εγώ και απλά ήθελα να το αναφέρω.

πριν λιγες μερες, ειχε ανεβει ενα θεμα εδω για ενα αεροδρομιο που εκλεισε επειδη καποιο συστημα ρανταρ κρασαρε. το συστημα αυτο ετρεχε σε windows 95 και δεν μπορουσαν να αναβαθμισουν σε νεοτερα επειδη δεν ηταν συμβατο το προγραμμα...

και εσυ θες να επιμεινεις οτι 2 τελειως διαφορετικες αρχιτεκτονικες επεξεργαστων ειναι συμβατες, αλλα δεν το κανουν επειδη εχουν στο μυαλο τους το κερδος...

ξανασκεψου το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...