Προς το περιεχόμενο

VFS Courier (??)


Carebear

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Παιδιά καλησπέρα!!! Εχω κάνει μια παραγγελία απο το plus4u και την έχουν στείλει με vfs courier. Στο εντωμεταξυ μου έχουν στείλει αριθμο αποστολής αλλά δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση της παραγγελίας μου. Τι γίνεται;;; ξέρει κανείς;;;;

Διάβασε μερικά posts παραπάνω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Σήμερα το είδα, δεν το είχα προσέξει....Απο plus4u

 

icoOK.jpg Υποβολή Παραγγελίας 14/05/18 09:54

icoOK.jpg Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας 14/05/18 11:23

icoOK.jpg Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων 14/05/18 19:32

icoOK.jpg Συγκέντρωση Προϊόντων 15/05/18 12:03

icoOK.jpg Τιμολόγηση Παραγγελίας 15/05/18 13:09

icoOK.jpg Αποστολή       15/05/18 18:22

Η Παραγγελία σας έχει σταλεί με VFS Courier με αρ. αποστολής: 54023583431484.Θα την παραλάβετε σε 1-2 εργάσιμες ημέρες μετά από δική μας τηλεφωνική κλήση. Η πιστωτική σας κάρτα χρεώθηκε με € ενώ δεν επιβαρυνθήκατε με έξοδα αποστολής.

 

Ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα με τη παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως δεν υπάρχει κανένα θέμα , το αυτοκίνητο που θα σου την φέρει θα είναι το κίτρινο του e-shop , μην σε απασχολεί όμως αυτό . Αυτά κάνουν τις διανομές μιας και όλα είναι της ίδιας εταιρείας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2018 στις 10:49 ΜΜ, yiokoy είπε

Σήμερα το είδα, δεν το είχα προσέξει....Απο plus4u

icoOK.jpg Υποβολή Παραγγελίας 14/05/18 09:54

icoOK.jpg Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας 14/05/18 11:23

icoOK.jpg Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων 14/05/18 19:32

icoOK.jpg Συγκέντρωση Προϊόντων 15/05/18 12:03

icoOK.jpg Τιμολόγηση Παραγγελίας 15/05/18 13:09

icoOK.jpg Αποστολή       15/05/18 18:22

Η Παραγγελία σας έχει σταλεί με VFS Courier με αρ. αποστολής: 54023583431484.Θα την παραλάβετε σε 1-2 εργάσιμες ημέρες μετά από δική μας τηλεφωνική κλήση. Η πιστωτική σας κάρτα χρεώθηκε με € ενώ δεν επιβαρυνθήκατε με έξοδα αποστολής.

Ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα με τη παραγγελία.

Οντως, όλα μια χαρά. Σε 2 μέρες τα πράγματα στη πόρτα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 8/12/2015 στις 3:06 ΜΜ, Carebear είπε
VFS Courier.
 
"εταιρια"
 
χωρις email.
χωρις τηλεφωνο.
χωρις tracking παραγγελιας.
χωρις καταχωρηση στον καταλογο.
 
Ας παρω στο καταστημα αγορας...
"Τουτ-τουτ.... μπλα-μπλα-παραγγελια-μπλα-μπλα...
-Τηλεφωνο εχει αυτη η VFS; (πού τους βρηκες και γω δεν ξερω, αναθεμα με)
-Εχουν.
-Μπορεις να μου το δωσεις να τους ρωτησω κατι για την παραγγελια μου;
-Αυτο δεν γινεται... δηλαδη δεν εχουν. Επικοινωνουν μονο αυτοι μαζι σας.
-Με δουλευειες, εσυ πως επικοινωνεις να στειλεις το δεμα μου;
-Εγω μιλαω με τα κεντρικα.
-Ωραια, δωσε μου λιγο το τηλεφωνο απο τα κεντρικα τοτε.
-Αυτο δεν γινεται.
-Γιατι;
-Γιατι και γω δεν τους παιρνω τηλεφωνο, μιλαω με ενα application. Θα επικοινωνησουν αυτοι μαζι σας για την παραδοση."
 
Ελλαδισταν.
 
PC1, δεν θα με ξαναδειτε. Ας προσεχατε τους συνεργατες σας.

http://www.vfs.gr/xartis-upoxreoseon.php

 

Στοιχεία επικοινωνίας

 

http://www.vfs.gr/contact.php Μάλλον το "απλικέσιο" που σου έλεγε 

Edit τώρα το πρόσεξα... τι σας ήρθε και ξεθάψατε 3 ετώ θέμα;;; (και τι θέμα.. θέμα άνευ θέματος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δεν ξέρω ποιος φταίει το plus4u ή η συγκεκριμένη μεταφορική- courier. 

Η ουσία είναι ότι για μια παραγγελία που έχει φτάσει εδώ και 10 μέρες στον προορισμό, δεν την έχω παραλάβει ούτε μπορώ να επικοινωνήσω για να μάθω που ακριβώς βρίσκεται...

ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ

 
Κωδ. Παραγγελίας: 1812072139384617722152
  Υποβολή Παραγγελίας 07/12/18 21:39
  Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας 08/12/18 09:26
  Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων 08/12/18 09:48
  Συγκέντρωση Προϊόντων 08/12/18 14:20
  Τιμολόγηση Παραγγελίας 08/12/18 14:32
  Αποστολή 08/12/18 15:46

Η Παραγγελία σας έχει σταλεί με VFS Courier με αρ. αποστολής: 54024080221958.Θα την παραλάβετε σε 2-3 εργάσιμες ημέρες μετά από δική μας τηλεφωνική κλήση. Η πιστωτική σας κάρτα χρεώθηκε με 14.65 € μαζί με τα έξοδα αποστολής.

Κρίμα.... ακόμα περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε ένα eshop και στα βρισκουνε στο σύστημα . Θελει μέσο και εκεί ;:P Α τους λες ότι γνωρίζεις το μυστικό ότι pc1 είναι οι ίδιοι , το plus έχει δική του εξόφληση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Και άλλο "θύμα" εδώ.. εντύπωση μου κάνει που μετά από 4 χρόνια εξακολουθούν την ίδια τακτική... είναι δυνατόν να μπορούν να επικοινωνήσουν μόνο εκείνοι (VFS courier) με τον αποδέκτη?

Νομίζω και οι εταιρείες που χρησιμοποιούν το εν λόγο courier (εγώ παρήγγειλα από την Plus4u) θα έπρεπε να πιέσουν προς αυτην την κατεύθυνση.. και εν τελει να μην δίνουν εναν αχρηστο αριθμό αποστολής που δεν έχουμε τι να τον κάνουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράδοση σε 2-3 εργασιμες μέρες έγραφε το e-mail   από pc1.gr για την VFS, και ετσι και εγινε. Την 2η μερα 10.30 το πρωι με πηρε τηλ. ο οδηγος, και 11.30 εγινε η παράδοση του πακέτου μου
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα τελικά μου παραδόθηκε άμεσα!!

τη 2η μέρα το μεσημέρι! και ο διανομέας εξυπηρετικότατος!

απλά αν κατι δεν παει καλα δεν μπορείς τους βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν έχετε καταλάβει ακόμα ότι VFS courier δεν υφίσταται. Δεν υπάρχει. Εξυπηρετεί μόνο τα καταστήματα που ανήκουν στον ίδιο όμιλο. Απλά έτσι ονομάζουν αυτοί την υπηρεσια διανομών των τριών αδελφών καταστημάτων, pc1, e-shop, και plus4u.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά έχω παραγγείλει εδώ και 2 εβδομάδες ένα pc case από το pc1(με αντικαταβολή). Ενώ το κατάστημα μου λέει ότι θα έρθει σε 1-3 εργάσιμες ακόμη δεν έχει έρθει. Τούς έχω πάρει τηλέφωνο πόσες φορές αλλά μου λένε ότι ενώ είναι διαθέσιμο και το έχουν στείλει, ότι υπάρχει πρόβλημα με το vfs courier(το οποίο δεν το έχω ξσνακουσει ποτέ ούτε ξέρω αν έχουν κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη για να πάω να το πάρω από εκεί). Στο ίντερνετ δεν βρήκα πολλά για την συγκεκριμένη μεταφορική. Δεν ξέρω τι να κάνω να ακυρώσω την παραγγελία ή να περιμένω κι άλλο? γιατί στο pc1 μου λένε ότι έχουν στείλει email στο vfs και περιμένουν απάντηση. 

Αν υπήρξε κάποιος που αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα θα σας παρακαλούσα να με βοηθήσετε.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manos fot. είπε

Ρε παιδιά έχω παραγγείλει εδώ και 2 εβδομάδες ένα pc case από το pc1(με αντικαταβολή). Ενώ το κατάστημα μου λέει ότι θα έρθει σε 1-3 εργάσιμες ακόμη δεν έχει έρθει. Τούς έχω πάρει τηλέφωνο πόσες φορές αλλά μου λένε ότι ενώ είναι διαθέσιμο και το έχουν στείλει, ότι υπάρχει πρόβλημα με το vfs courier(το οποίο δεν το έχω ξσνακουσει ποτέ ούτε ξέρω αν έχουν κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη για να πάω να το πάρω από εκεί). Στο ίντερνετ δεν βρήκα πολλά για την συγκεκριμένη μεταφορική. Δεν ξέρω τι να κάνω να ακυρώσω την παραγγελία ή να περιμένω κι άλλο? γιατί στο pc1 μου λένε ότι έχουν στείλει email στο vfs και περιμένουν απάντηση. 

Αν υπήρξε κάποιος που αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα θα σας παρακαλούσα να με βοηθήσετε.

Ευχαριστώ!

Παιδιά άκυρο με ενημέρωσαν ότι θα μου το στείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...