Προς το περιεχόμενο

BlueStacks 2 για παράλληλη εκτέλεση Android εφαρμογών και παιχνιδιών στα Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το BlueStacks, η εφαρμογή που επιτρέπει σε χρήστες Windows να τρέξουν στα συστήματα τους εφαρμογές που προέρχονται από την πλατφόρμα του Android, κυκλοφόρησε μια νέα έκδοση, δίνοντας παράλληλα στη δημοσιότητα ενδιαφέροντα στατιστικά στοιχεία.

Συγκεκριμένα η εφαρμογή έχει ξεπεράσει τον εντυπωσιακό αριθμό των 100 εκατομμυρίων download, και για να το γιορτάσει η ομώνυμη εταιρεία προσθέτει νέα χαρακτηριστικά στη δεύτερη έκδοση η οποία είναι διαθέσιμη από σήμερα. Όπως αναφέρει στέλεχος της εταιρείας, σημαντικό ρόλο στην διάδοση της εφαρμογής έχει διαδραματίσει η ποιότητα των Android εφαρμογών στο Play Store και φυσικά η μεγάλη τους ποικιλία, ειδικά σ' ότι αφορά τα διαθέσιμα παιχνίδια. Ενδεικτικό είνια ότι μόλις ένα παιχνίδι σημειώνει επιτυχία στην πλατφόρμα του Android, η BlueStacks σημειώνει μεγάλη αύξηση στην επισκεψιμότητα και η εφαρμογή σημεινώνει ρεκόρ downloads.

 

 

Το σημαντικότερο νέο χαρακτηριστικό στο BlueStacks 2.0 είναι η δυνατότητα παράλληλης εκτέλεσης πολλαπλών android εφαρμογών και παιχνιδιών, ξεπερνώντας το όριο του ενός που ίσχυε με τις προηγούμενες εκδόσεις. Ακόμα σε περίπτωση που ο χρήστης πατήσει ένα διαφημιστικό μήνυμα που εμφανίζεται κατά την ενασχόληση του με ένα παιχνίδι, τότε η διαφήμιση θα ανοίξει σε διαφορετικό tab έτσι ώστε να μην αποτελέσει εμπόδιο κατά το gaming.

 

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη για download εντελώς δωρεάν από την επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας ή από το παρακάτω σύνδεσμο.

 

File.png Download: BlueStacks2
Link.png Site: BlueStacks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα χρησιμοποιησει αρκετα παλια και ειχε θεματακια νομιζω με τα ελληνικα και σιγουρα με το παρατεταμενο πατημα οθονης που δεν ηταν δυνατο να γινει..
εχουν ληθει αυτα τα προβληματα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα χρησιμοποιησει αρκετα παλια και ειχε θεματακια νομιζω με τα ελληνικα και σιγουρα με το παρατεταμενο πατημα οθονης που δεν ηταν δυνατο να γινει..

εχουν ληθει αυτα τα προβληματα;;

Πρέπει να το δοκιμάσουμε, γιατί το πρώτο Bluestacks είχε αρκετά προβλήματα που ελπίζω και εγώ να λύθηκαν στην καινούργια έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβασεις το Bluestacks για να τρεχεις παιχνιδια Android στο pc είναι κάπως. Εγώ το εχω για να τρεχω Viber & Whatsapp μιας και δεν εχω Android / iOS / WP και περασα και τις επαφες μεσα, σαν να εχω Android στον υπολογιστη μου ειναι πλεον (το ξερω οτι το Viber κυκλοφορει και σε pc αλλα το χρησιμοποιησα μεσω bluestacks για ενεργοποιηση!).

Τι εννοει οτι η εκδοση 2 τρεχει πανω απο ενα προγραμματα? Το εχω εγκατεστημενο ενα μηνα και τρεχω πολλους messenger μαζι συν το Playstation App (για να λαμβανω τα μηνυματα στο PSN), όλα ταυτοχρονα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβασεις το Bluestacks για να τρεχεις παιχνιδια Android στο pc είναι κάπως. Εγώ το εχω για να τρεχω Viber & Whatsapp μιας και δεν εχω Android / iOS / WP και περασα και τις επαφες μεσα, σαν να εχω Android στον υπολογιστη μου ειναι πλεον (το ξερω οτι το Viber κυκλοφορει και σε pc αλλα το χρησιμοποιησα μεσω bluestacks για ενεργοποιηση!).

Τι εννοει οτι η εκδοση 2 τρεχει πανω απο ενα προγραμματα? Το εχω εγκατεστημενο ενα μηνα και τρεχω πολλους messenger μαζι συν το Playstation App (για να λαμβανω τα μηνυματα στο PSN), όλα ταυτοχρονα.

Μάλλον εννοεί οτι μπορείς να ανοίξεις πολλά παράθυρα με διαφορετικές εφαρμογές που νομίζω στο παλιό δεν γινόταν.

Μάλλον :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβασεις το Bluestacks για να τρεχεις παιχνιδια Android στο pc είναι κάπως. Εγώ το εχω για να τρεχω Viber & Whatsapp μιας και δεν εχω Android / iOS / WP και περασα και τις επαφες μεσα, σαν να εχω Android στον υπολογιστη μου ειναι πλεον (το ξερω οτι το Viber κυκλοφορει και σε pc αλλα το χρησιμοποιησα μεσω bluestacks για ενεργοποιηση!).

Τι εννοει οτι η εκδοση 2 τρεχει πανω απο ενα προγραμματα? Το εχω εγκατεστημενο ενα μηνα και τρεχω πολλους messenger μαζι συν το Playstation App (για να λαμβανω τα μηνυματα στο PSN), όλα ταυτοχρονα. 

Προφανώς έχει διαφορετική αρχιτεκτονική, οι εφαρμογές είναι ανοιχτές σαν καρτέλες δίχως να χρειάζεται να κάνεις switching συνεχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε η Google να βγάλει από μόνη της έκδοση για PC και όχι να ασχολείται με το Chrome OS. Άνετα το έβαζα Dual Boot στο PC μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιός είναι αυτός που θα θέλει mobile εφαρμογές στο desktop;

 

Έτσι δεν λένε;....

Χαχαχα όταν πρόκειται για windows/metro/universal ετσι λένε

 

Όταν ακούσουν αντροιντ, μπεεεε και κατεβασμα

Θα έπρεπε η Google να βγάλει από μόνη της έκδοση για PC και όχι να ασχολείται με το Chrome OS. Άνετα το έβαζα Dual Boot στο PC μου

Αν έχεις Win10 είναι ανώφελο πιστεύω.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δοκιμάζω να το εγκαταστήσω αλλά βγάζει πρόβλημα, κατά την εγκατάσταση παίρνω παράθυρο rundll32.exe has stopped... Τυχαίνει και σε άλλους; Να αναφέρω ότι με το Bluestacks 1 δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα και τρέχω win10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί αυτό δεν σου κάνει? http://www.android-x86.org/download

Θα έπρεπε η Google να βγάλει από μόνη της έκδοση για PC και όχι να ασχολείται με το Chrome OS. Άνετα το έβαζα Dual Boot στο PC μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι  η εφαρμογή παίδες.... τι να πούμε και εμείς που φαρμάραμε από το κινητό 2 χρόνια τώρα στο Clash of Clans.  :D :D 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον για windows 10 tablet. Αν κάποιος γνωρίζει, εφαρμιγές που ελέγχουν τη λειτουργία του τάμπλετ, π.χ. φωτεινότητα, λειτουργούν κανονικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...