Προς το περιεχόμενο

Νέο PC για 12χρωνο


blendizzy5000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συνθεση του hliastsek μαλλον αποτελει το πιο ισορροπημενο συστημα!

Ο ναι, τρελά ισορροπημένο,μια βγάζει καλά fps και μια χάλια.

http://www.techspot.com/review/1017-best-budget-gaming-cpu/page5.html

 

 

ACU_960.png

GTAV_285.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο ναι, τρελά ισορροπημένο,μια βγάζει καλά fps και μια χάλια.

http://www.techspot.com/review/1017-best-budget-gaming-cpu/page5.html

 

 

ACU_960.png

GTAV_285.png

 

 

Tα link που ανεβαζεις εχουν τοση αξια οσο αυτο εδω το link

http://www.technologyx.com/featured/amd-vs-intel-our-8-core-cpu-gaming-performance-showdown/?hootPostID=282b782e2a8d67e68bbb50aeea079e96

 

Περαστικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν είμαι PC expert και για αυτό ζητάω βοήθεια, σε κομμωτήριο δουλεύω και ασχολούμαι με τα PC σε σύνθεση όμως θα ήθελα βοήθεια, λάθος μου που δεν διευκρίνισα το πελάτισσα από την αρχή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν είμαι PC expert και για αυτό ζητάω βοήθεια, σε κομμωτήριο δουλεύω και ασχολούμαι με τα PC σε σύνθεση όμως θα ήθελα βοήθεια, λάθος μου που δεν διευκρίνισα το πελάτισσα από την αρχή.

Αυτό τα αλλάζει, θες να βάλω ξεχωριστά λινκ, ή τα βρισκεις?

 

Αν είναι θα το ποστάρω αργότερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι να κάνω ρε παιδιά κάτι θα πρέπει να δείξω αύριο απλά τον βλέπω ότι ψάχνετε ο μικρός και δεν θέλω να εκτεθω στους δικούς του με λάθος επιλογές

 

Αν θες vfm πήγαινε στη σύνθεση του hliastsek και ανέβα σε κάρτα σε 380 (και σε FX 6300 αν βάλει παραπάνω €).Η 950 μετά τα 170ε+ παραείναι ακριβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα μεινω στην παραπανω αποψη μου. Σε 500 ευρω budget ειναι αστειο να μπει i5 skylake, αφήνοντας την καρτα γραφικων για αργοτερα. Τι παιχνιδια ακριβός θα παιξει με την ενσωματωμένη καρτα γραφικων του i5?

 

Mια χαρα παιχνιδακια παιζει με την 530 της Intel (με ολα τα extras κλειστα εννοειται) ειδικα αν του αρεσουν τα online games που παιζει σημερα το μεγαλυτερο κομματι της νεολαιας, οπως  dota,lol kana countr strike ktlp οσον αφορα τα games που αναφερει ξερω οτι καποια θα τα παιζει με 30 Fps σε 1080(αν μικρυνει την αναλυση λιγο ακομα καλυτερα). Αλλα ναι το να κανει ενα εξαμηνο υπομονη και μετα να χωσει μια 950 ισως ειναι δυσκολο για καποιους... (εγω παντως θα το εκανα σκεπτομενος οτι "θυσιαζω" 6-9 μηνες για να εχω μετα αξιοπρεπεστατο pcaki για τα επομενα 2-3 χρονια).

 

Προσωπικα κατι δεν μου παει καλα στην συνθεση με τον Amd, γιατι ναι μεν θα τον καλυψει πληρως τωρα για αυτο που ζηταει αλλα τον βλεπω του χρονου η max του παραχρονου να αρχισει να του ξινιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα παιχνιδακια παιζει με την 530 της Intel (με ολα τα extras κλειστα εννοειται) ειδικα αν του αρεσουν τα online games που παιζει σημερα το μεγαλυτερο κομματι της νεολαιας, οπως  dota,lol kana countr strike ktlp οσον αφορα τα games που αναφερει ξερω οτι καποια θα τα παιζει με 30 Fps σε 1080(αν μικρυνει την αναλυση λιγο ακομα καλυτερα). Αλλα ναι το να κανει ενα εξαμηνο υπομονη και μετα να χωσει μια 950 ισως ειναι δυσκολο για καποιους... (εγω παντως θα το εκανα σκεπτομενος οτι "θυσιαζω" 6-9 μηνες για να εχω μετα αξιοπρεπεστατο pcaki για τα επομενα 2-3 χρονια).

 

Προσωπικα κατι δεν μου παει καλα στην συνθεση με τον Amd, γιατι ναι μεν θα τον καλυψει πληρως τωρα για αυτο που ζηταει αλλα τον βλεπω του χρονου η max του παραχρονου να αρχισει να του ξινιζει.

Μαλλον σου εχει ξεφυγει αυτό που ειπε ο πιτσιρικος.....θελει καλυτερα γραφικα από ps4....οποτε εντελως ακυρο το θεμα με την ενσωματομενη καρτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δεν μπορούμε να κοτσαρουμε ένα άλλο CPU ? Η είναι κομπλε; είπε η μάνα σήμερα που την είδα να βγάλουμε ένα καλό PC με αυτά που θέλει και βλέπουμε τιμή
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 3258 ποιος Intel είναι; mobo και psu ? Θα είναι κομπλε

Θέλει overclock αυτός για να αξιοποιηθεί οπότε για 12 χρόνο μάλλον δεν είναι καλή λύση,αν και τα πάει αρκετά καλά και στην κανονική του συχνότητα,είναι αυτός που δείχνει και στο λινκ που ανέβασα.

Αν είναι μέσα στο χρηματικό όριο ο I3-4170 είναι πολύ καλή λύση για παιχνίδια, είναι πολύ δυνατός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...