Προς το περιεχόμενο

Επιλογή HeadPhones


Valtiel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω καινούργια Headphones μιας και αυτά που είχα (Microsoft Lifechat)

άρχιζαν να παίζουν τον ήχο χαμηλότερα στο ένα ακουστικό, πράγμα που είναι αρκετά ενοχλητικό για μένα.

Απ'ότι φαίνεται το καλώδιο στο σημείο που μπαίνει στα Headphones είχε φθαρεί (το πλαστικό είχε φύγει) και κάποια εσωτερικά καλώδια είχαν αποκοπεί. Ή αυτή είναι η αιτία ή το γεγονός ότι το καλώδιο είχε μπλεχτεί σε διάφορα σημεία.

 Όπως και να έχει μετά από μια μικρή έρευνα αγοράς κατέληξα στις εξής επιλογές :

 

1) Gembird MHS-5.1VU-001 (στα 35 Ε)

2) Creative HS-620 ( στα 35 Ε)

3) Creative HS-420 ( στα 25 Ε)

 

Το θέμα είναι ότι επειδή μέχρι στιγμής δεν κατάφερα να κρατήσω λειτουργικό ένα headphone για πάνω από 5 μήνες (συνήθως χάλαγε λόγω καλωδίου, ενώ κάποιες φορές χάλαγαν τα ίδια τα headhones), με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα τα Creative Fatality που δεν άντεξαν πάνω από δύο μήνες (έπειτα και από αλλαγή ), μιας και το καταραμένο καλώδιο μπλεκόταν στα πόδια μου χωρίς να το πάρω χαμπάρι και όταν σηκωνόμουν τα τράβαγα μαζί μου, με αποτέλεσμα να κοπούν τα καλώδια ( και στις δύο περιπτώσεις έτσι χάλασαν).

 Πλέον είμαι προσεκτικός με τα καλώδια αλλά παρόλα αυτά θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στις παραπάνω επιλογές ως προς τη ποιότητα τους ( κατασκευής, ήχου, καλωδίου ). Να σημειώσω ότι τα θέλω κυρίως για gaming και μουσική. Τέλος αν έχετε κάποια εναλλακτική (μέχρι 35 ευρώ maximum) παρακαλώ ενημερώστε με .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.  παρε ακουστικα με ανταλλακτικα καλωδια

2. παρε ακουστικα με σπιραλ καλωδια! μαζευονται και δεν τα πατας.

3. τα χρηματα για ακουστικα που πληρωσες ως τωρα αν τα εδινες για να παρεις ακουστικα θα αγοραζες πολυ

καλυτερα απο αυτα που εχεις σαν προταση.

4. αλλα ακουστικα για gaming αλλα για μουσικη!


δυστυχως δεν μπορω  να σου προτεινω κατι στην τιμη οπου θες ισως καποιος αλλος...

Επεξ/σία από booka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1. και 2. δεν τα γνώριζα ( τουλάχιστον τώρα τα γνωρίζω). Για το 3. μπορώ να πω ότι δεν ήξερα ότι θα μου χαλάσουν νωρίς και ούτως ή άλλως σε κάθε δεδομένη στιγμή είχα περιορισμένο budget (παλαιότερα ακόμα πιο περιορισμένο μιας και στηριζόμουν στα χρήματα που μου διέθεταν οι γονείς μου, που στα ακουστικά ειδικά δεν έφταναν για να πάρω κάποιο αρκετά καλό).

Το 4. το γνωρίζω. Να έχουν γενικά καλό ήχο τα ακουστικά και εγώ δεν θα έχω πρόβλημα αν πχ ενώ είναι για gaming (έστω φτηνά) και ακούω μουσική δεν θα αποδίδει εξίσου καλά το εκάστοτε τραγούδι σε σχέση με ακουστικά που είναι για μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/426618/American-Audio-HP-550.html

Tσεκαρε αυτα οτι πιο vfm για τα λεφτα τους!
Πολυ βολικα καλος ηχος (εχουν σπιραλ καλοδιο αμα θυμαμαι καλα) και καλα μπασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1. και 2. δεν τα γνώριζα ( τουλάχιστον τώρα τα γνωρίζω). Για το 3. μπορώ να πω ότι δεν ήξερα ότι θα μου χαλάσουν νωρίς και ούτως ή άλλως σε κάθε δεδομένη στιγμή είχα περιορισμένο budget (παλαιότερα ακόμα πιο περιορισμένο μιας και στηριζόμουν στα χρήματα που μου διέθεταν οι γονείς μου, που στα ακουστικά ειδικά δεν έφταναν για να πάρω κάποιο αρκετά καλό).

Το 4. το γνωρίζω. Να έχουν γενικά καλό ήχο τα ακουστικά και εγώ δεν θα έχω πρόβλημα αν πχ ενώ είναι για gaming (έστω φτηνά) και ακούω μουσική δεν θα αποδίδει εξίσου καλά το εκάστοτε τραγούδι σε σχέση με ακουστικά που είναι για μουσική.

Καλησπέρα κι από μένα!

Θέλεις να έχουν και μικρόφωνο για να μιλάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή ήθελα να έχει και μικρόφωνο αλλά όλα τα ακουστικά με μικρόφωνο που είδα είτε υστερούσαν σε ηχητικό τομέα είτε ήταν πολύ ακριβά για το budget μου. Όπως και να έχει κατέληξα στην αγορά του AKG K511. Δεν έχουν μικρόφωνο και ούτε προορίζονται αυστηρά για gaming αλλά μετά από μερικές δοκιμές οφείλω να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση τους και σε παιχνίδια.

 

https://www.skroutz.gr/s/426618/American-Audio-HP-550.html

Tσεκαρε αυτα οτι πιο vfm για τα λεφτα τους!
Πολυ βολικα καλος ηχος (εχουν σπιραλ καλοδιο αμα θυμαμαι καλα) και καλα μπασα!

 

Το είχα δει το συγκεκριμένο αλλά τελικά κατέληξα στα προαναφερθείσα ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...