Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγή τραγουδιών από iphone


solution1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τραγούδια από iphone σε windows PC;

 

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο iphone το οποίο ήρθε με καμιά 100αριά Χριστουγενιάτικα τραγούδια μέσα.

Όταν όμως το συνδέσω στο itunes, αν πατήσω synchronize, μου βγάζει προειδοποιητικό μήνυμα ότι τα τραγούδια θα διαγραφούν γιατί το τηλέφωνο είναι "paired" με άλλο pc.

To τηλέφωνο δεν έχει κανενός είδους κλείδωμα.

 

Μπορώ με κάποιο τρόπο να μεταφέρω τα τραγούδια στη δικιά μου βιβλιοθήκη itunes;

Το google βγάζει διάφορα 3rd party προγράμματα που ισχυρίζονται ότι κάνουν extract τραγούδια από iphone αλλά δεν τα εμπιστεύομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να προτείνει κάποιος κανένα "ασφαλές";

 

Επίσης, αν βάλω το δικό μου cloud id (τώρα δεν έχει κανένα) θα καταφέρω να τα κατεβάσω στο pc μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τραγούδια από iphone σε windows PC;

 

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο iphone το οποίο ήρθε με καμιά 100αριά Χριστουγενιάτικα τραγούδια μέσα.

Όταν όμως το συνδέσω στο itunes, αν πατήσω synchronize, μου βγάζει προειδοποιητικό μήνυμα ότι τα τραγούδια θα διαγραφούν γιατί το τηλέφωνο είναι "paired" με άλλο pc.

To τηλέφωνο δεν έχει κανενός είδους κλείδωμα.

 

Μπορώ με κάποιο τρόπο να μεταφέρω τα τραγούδια στη δικιά μου βιβλιοθήκη itunes;

Το google βγάζει διάφορα 3rd party προγράμματα που ισχυρίζονται ότι κάνουν extract τραγούδια από iphone αλλά δεν τα εμπιστεύομαι..

Μία λύση είναι αυτό:https://www.macroplant.com/iexplorer/tutorials/how-to-transfer-songs-from-iphone-into-itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iTools και καθάρισες. Συνδέεις την συσκευή, πας καρτέλα Music, διαλέγεις από αριστερά την συσκευή, υποκαρτέλα Music και δεξιά στην λίστα τικάρεις τα τραγούδια και πατάς Export...

 

http://itoolsen.blogspot.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα από το warning που παίρνεις οτι είναι synced με άλλο library, τα τραγούδια σου δε θα σβηστουν! Προχωρά και κάνε sync.

Μόνο αν δεν συγχρονίσει νέα μουσική. Αν βάλει νέα, όλα τα παλιά θα σβηστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπορέσεις να κρατήσεις τα τραγούδια πρέπει να γίνει Authorized το PC (στο iTunes) με το Apple ID που είχε συγχρονίσει τα τραγούδια στο iPhone, αλλιώς σε ενδεχόμενο Sync θα χαθούνε...

Πάντως το iTools είναι ασφαλές.  Απλά, το Windows Defender είναι για τα μπάζα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...