Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγή τραγουδιών από iphone


solution1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μπορέσεις να κρατήσεις τα τραγούδια πρέπει να γίνει Authorized το PC (στο iTunes) με το Apple ID που είχε συγχρονίσει τα τραγούδια στο iPhone, αλλιώς σε ενδεχόμενο Sync θα χαθούνε...

 

Πάντως το iTools είναι ασφαλές.  Απλά, το Windows Defender είναι για τα μπάζα... :)

Το Authorize θα το ζητήσει ούτως ή άλλως. Αν δεν υπάρχουν όμως τα media (τραγούδια) στο iTunes του και προσπαθήσει να βάλει νέα τραγούδια, τα παλιά θα σβηστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το backup το σκέφτηκα κι εγώ. Το θέμα είναι, γίνονται backup τα τραγούδια;

 

Διότι δεν βλέπω να τα αναφέρουν. Μόνο για photos και videos λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ ακούγεται, αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι. Αν δε μάθει κάποιος να χρησιμοποιεί το sync με το iTunes και τα metadata αντί για το κλασικό file naming, στο τέλος τέλος θα έχει μια πολύ ωραία οργανωμένη βιβλιοθήκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε sync και φρόντισε να μην έχεις τραγούδια μέσα στο music folder και θα σου τα φέρει.

 

Δοκίμασα να κάνω rename του φακέλου αλλά τα τραγούδια παραμένουν στο itunes.

Βέβαια αν προσπαθήσω ν'ανοίξω κάποιο λέει not found. Do you want to locate it manualy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το έχουν κάνει τόσο μπερδεμένο αυτό το θέμα δεν έχω καταλάβει...

Ακομα δε το εχουν φτιαξει αυτο ?

Ειναι να τρελαινεσαι

Ειμαι ασχετος απο IOS και θυμαμαι παλια μου εδωσε ενας φιλος να του μεταφερω καποια αρχεια στο pc

Σκεφτηκα να κανω την φοβερη διαδικασια 2'' του copy paste και μετα απο ωρες παλης καταληξαμε να καταστρεψουμε τα windows και νομιζω να χασει/μπερδεψει  τα αρχεια του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δε το εχουν φτιαξει αυτο ?

Ειναι να τρελαινεσαι

Ειμαι ασχετος απο IOS και θυμαμαι παλια μου εδωσε ενας φιλος να του μεταφερω καποια αρχεια στο pc

Σκεφτηκα να κανω την φοβερη διαδικασια 2'' του copy paste και μετα απο ωρες παλης καταληξαμε να καταστρεψουμε τα windows και νομιζω να χασει/μπερδεψει  τα αρχεια του

Δεν υπάρχει κάτι να φτιάξουν. Για λόγους copyright η Apple δεν υποστηρίζει μεταφορά μουσικής από τη συσκευή προς τον υπολογιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εάν είναι το ίδιο, δεν έχω iphone, αλλά τις προάλλες μετέφερα τα τραγούδια, 4000 κομμάτια, που μου είχε βάλει ένας αμερικανός στο ipod classic πριν καμμιά 100στή χρόνια, στο pc και συγκεκριμένα στο library των itunes για να τελειώσει επιτέλους αυτό το βάσανο και ο τρόμος του συγχρονισμού. Υπάρχει βίντεο στο youtube που εξηγεί βήμα-βήμα και χωρίς να εγκαταστήσεις άλλο πρόγραμμα. Αυτό είναι το link, δεν ξέρω, ξαναλέω, εάν είναι το ίδιο για iphone.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εάν είναι το ίδιο, δεν έχω iphone, αλλά τις προάλλες μετέφερα τα τραγούδια, 4000 κομμάτια, που μου είχε βάλει ένας αμερικανός στο ipod classic πριν καμμιά 100στή χρόνια, στο pc και συγκεκριμένα στο library των itunes για να τελειώσει επιτέλους αυτό το βάσανο και ο τρόμος του συγχρονισμού. Υπάρχει βίντεο στο youtube που εξηγεί βήμα-βήμα και χωρίς να εγκαταστήσεις άλλο πρόγραμμα. Αυτό είναι το link, δεν ξέρω, ξαναλέω, εάν είναι το ίδιο για iphone.

 

Το Classic και το Nano είχαν "Data mode" και σε άφηναν να το κάνεις αυτό. Στο iPhone δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δε το εχουν φτιαξει αυτο ?

Ειναι να τρελαινεσαι

Ειμαι ασχετος απο IOS και θυμαμαι παλια μου εδωσε ενας φιλος να του μεταφερω καποια αρχεια στο pc

Σκεφτηκα να κανω την φοβερη διαδικασια 2'' του copy paste και μετα απο ωρες παλης καταληξαμε να καταστρεψουμε τα windows και νομιζω να χασει/μπερδεψει  τα αρχεια του

Είναι επιλογή τους όπως λέει ο φίλος από κάτω (δυστυχώς για τους περισσότερους) άρα μάλλον δεν θα το φτιάξουν! :)

 

Δεν είναι ότι είναι κάτι πολύ δύσκολο, αλλά δεν είναι και σαν το copy paste σε καμία περίπτωση!

 

(Τουλάχιστον φωτογραφίες από το κινητό προς το pc μεταφέρεις με copy paste!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...