Προς το περιεχόμενο

Το Android 6.0 Marshmallow έρχεται στο Motorola Moto E (2nd Gen)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο καιρό, όταν η Motorola –η ομάδα της οποίας όπως είναι γνωστό έχει αναλάβει το τμήμα κινητής τηλεφωνίας της Lenovo, στην οποία και ανήκει πια- ανακοίνωσε τα σχέδια της για το Android 6.0 Marshmallow, οι κάτοχοι του 2ης γενιάς Moto E απογοητεύτηκαν, επειδή διαπίστωσαν ότι η συσκευή τους δεν συμπεριλαμβάνεται στα πλάνα της εταιρείας.

Η Motorola ωστόσο φαίνεται πως άλλαξε γνώμη και ανακοίνωσε ότι το 2ης γενιάς Moto E θα αναβαθμιστεί επίσης στην τελευταία έκδοση του mobile λειτουργικού συστήματος της Google.

 

Η εταιρεία πιο συγκεκριμένα ανακοίνωσε ότι το κινητό που κυκλοφόρησε στον Καναδά, στην Λ. Αμερική, στην Ευρώπη και στην Ασία θα αναβαθμιστεί, ωστόσο δεν έκανε αναφορά στις αγορές της Κίνας και των ΗΠΑ.

 

Να θυμίσουμε ότι το Motorola Moto E (2nd Gen) βασίζεται στο Snapdragon 200 (3G) ή στο Snapdragon 410 SoC (4G), έχει οθόνη LCD IPS 4,5 ιντσών ανάλυσης 540 x 960 pixels, 1GB RAM, 8GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου, εμπρόσθια κάμερα 0,3 Megapixels και κύρια κάμερα 5,0 Megapixels.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Motorola είναι από τις εταιρίες που βγάζουν συχνά ενημερώσεις και κρατάνε την εμπειρία Android καθαρή δίχως Custom UI, μπράβο στην Motorola και πάλι που υποστηρίζει τις παλαιότερες συσκευές της.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε ρε μοτορολα τρελανε μας! Εκανα το βημα και απο lg g3 πηγα σε moto x 2nd gen...δεν το εχω μετανιωσει καθολου! Και με αυτα που βλεπω παει ολο και καλυτερα! Μπραβο στην μοτορολα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο στην Motorola και πάλι που υποστηρίζει τις παλαιότερες συσκευές της.

 

Πριν 9 μήνες κυκλοφόρησε, απλά οποιαδήποτε άλλη εταιρία σε αυτήν την κατηγορία τιμής θα το άφηνε όπως είχε την ημέρα κυκλοφορίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 9 μήνες κυκλοφόρησε, απλά οποιαδήποτε άλλη εταιρία σε αυτήν την κατηγορία τιμής θα το άφηνε όπως είχε την ημέρα κυκλοφορίας.

Νόμιζα πιο παλιό ήταν, τέσπα αυτό πάντως ισχύει, δεν το άφησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από αυτά που αναφέρετε, εκεί που εντοπίζω το σημαντικό του θέματος είναι στα specs του κινητού σε συνδυασμό με την marshmallow. Έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα τρέχει τη νέα έκδοση του android με τόσο low end επεξεργαστή και 1GB ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από αυτά που αναφέρετε, εκεί που εντοπίζω το σημαντικό του θέματος είναι στα specs του κινητού σε συνδυασμό με την marshmallow. Έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα τρέχει τη νέα έκδοση του android με τόσο low end επεξεργαστή και 1GB ram.

Η Motorola δεν συνηθίζει να βάζει Bloatware οπότε πιστεύω να τρέχει ομαλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από αυτά που αναφέρετε, εκεί που εντοπίζω το σημαντικό του θέματος είναι στα specs του κινητού σε συνδυασμό με την marshmallow. Έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα τρέχει τη νέα έκδοση του android με τόσο low end επεξεργαστή και 1GB ram.

 

Νταξ θα τρώει κάνα καληματάκι που και που αλλά τηλέφωνο/sms/viber/watsup/google now θα δουλεύουν, είμαι περίεργος όμως και εγώ να πιάσω ένα στα χέρια μου να το δω από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανένα λόγω δεν ξανακάνω update σε android.

Παρόλο που είχα σταματήσει τα updates απο παλαιότερα μοντέλα android,μιας και το moto g 1st gen πήγενε νεράκι είπα τουλάχιστον αυτό θα το αντέξει......έκανα το update και αγανάκτησα με το lollipop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στον ΜΟΤΟ (Lenovo) για την υποστήριξη!

 

 

Για κανένα λόγω δεν ξανακάνω update σε android.

Παρόλο που είχα σταματήσει τα updates απο παλαιότερα μοντέλα android,μιας και το moto g 1st gen πήγενε νεράκι είπα τουλάχιστον αυτό θα το αντέξει......έκανα το update και αγανάκτησα με το lollipop.

Όταν κάνεις "μεγάλο" update (π.χ. KitKat -> Lollipop), καλό είναι να κάνεις ένα γενικό reset στην συσκευή...

Αυτό συμβαίνει και σε ναυαρχίδες όταν μεταπηδούν από μια γενιά Android OS σε άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στον ΜΟΤΟ (Lenovo) για την υποστήριξη!

 

 

Όταν κάνεις "μεγάλο" update (π.χ. KitKat -> Lollipop), καλό είναι να κάνεις ένα γενικό reset στην συσκευή...

Αυτό συμβαίνει και σε ναυαρχίδες όταν μεταπηδούν από μια γενιά Android OS σε άλλη.

Έκανα.Στο παρελθόν αναγκάστηκα να κάνω και ροοτ ένα sony ericsson neo v και να περάσω αν θυμάμαι καλά jingerbread πάλι.

Σε άλλο κηνιτό απλά το πήγα για service λέγοντας πως κολλάει και μου το επανέφεραν αυτοί.

Θα έκανα και στο μοτο τώρα αλλά μου έπεσε και έσπασε η οθόνη οπότε μέχρι να μπορέσω να πάρω νέο digitizer το έχω φυλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στον ΜΟΤΟ (Lenovo) για την υποστήριξη!

 

 

Όταν κάνεις "μεγάλο" update (π.χ. KitKat -> Lollipop), καλό είναι να κάνεις ένα γενικό reset στην συσκευή...

Αυτό συμβαίνει και σε ναυαρχίδες όταν μεταπηδούν από μια γενιά Android OS σε άλλη.

 

Αυτό δεν το έχω κάνει ούτε στο κινητό ούτε στο tablet.Λες να δω βελτίωση αν το κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...