Προς το περιεχόμενο

HDMI σε SCART..?


vaha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρειαζεται DVI-I dual link αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχει και ηχο στην TV??

 

στις προδιαγραφες της τηλεορασης αναφερειοτι οτι η DVI-I ειναι συμβατη με HDMI. Ομως δεν γνωριζω αν η τηλεοραση θα εχει και ηχο. Βεβαια οταν την συνδεσα με Η/Υ μεσο VGA se DVI-I δεν ειχε ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειαζεται DVI-I dual link αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχει και ηχο στην TV??

 

στις προδιαγραφες της τηλεορασης αναφερειοτι οτι η DVI-I ειναι συμβατη με HDMI. Ομως δεν γνωριζω αν η τηλεοραση θα εχει και ηχο. Βεβαια οταν την συνδεσα με Η/Υ μεσο VGA se DVI-I δεν ειχε ηχο.

Τα DVI και HDMI απο την κάρτα γραφικών του pc βγάζουνε ήχο,απο την vga OXI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χρειαζεται DVI-I dual link αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχει και ηχο στην TV??

 

στις προδιαγραφες της τηλεορασης αναφερειοτι οτι η DVI-I ειναι συμβατη με HDMI. Ομως δεν γνωριζω αν η τηλεοραση θα εχει και ηχο. Βεβαια οταν την συνδεσα με Η/Υ μεσο VGA se DVI-I δεν ειχε ηχο.

Το vga είναι αναλογικό σήμα και δεν περνάει ήχο με τίποτα άσχετα αν ο μετατροπέας ήταν dvi-i
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi διαφορές των δύο dvi-i και dvi-d

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/what-is-the-difference-between-dvi-i-and-dvi-d%3F

Hxoς απο καλώδιο dvi δεν υπάρχει ΤΟ μόνο που γίνεται είναι αν η κάρτα γραγικών υποστηρίζει ηχο ;over dvi TOTE με τον αντάπτορα που συνοδεύει συνήθως την κάρτα γραφικών dvi se hdmi

ad_hdmi-dvi%20adapter.jpg

μπορούμε με καλώδιο hdmi να στείλουμε ψηφιακό σήμα και ήχο στο μονιτορ μας μόνο σε αυτή την περίπτωση σε κάθε περίπτωση το σήμα είναι ψηφιακό δεν υπάρχει συζήτηση για αναλογικό σε ψηφιακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω αγορασει ακομα καποιο tv box να την κανω smart τη τηλεοραση μου, δεν βρισκω κατι προσιτο που να ειμαι σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα με την συνδεση και την πιοτητα . Θελω να κατεβαζω ταινιες κλπ.. Για το Raspberry PI2 τη γνωμη εχετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...