Προς το περιεχόμενο

Δεν ανάβει το Λάπτοπ! (Συμβουλές και βήματα)


Δεν Θες Να Μάθεις

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πας σε ένα καταστημα Η/Υ. Αυτοί θα έχουν universal τροφοδοτικό που λειτουργεί στα περισσότερα λάπτοπ. Εαν λειτουργήσει με αυτό παίρνεις ένα τέτοιο. Δεν είναι ακριβό αλλά μην πάρεις και κανένα της πλάκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε ένα καταστημα Η/Υ. Αυτοί θα έχουν universal τροφοδοτικό που λειτουργεί στα περισσότερα λάπτοπ. Εαν λειτουργήσει με αυτό παίρνεις ένα τέτοιο. Δεν είναι ακριβό αλλά μην πάρεις και κανένα της πλάκας.

εννοείται πως δεν θα πάρω κάποιο της πλάκας!!!! ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνειδητοποίησα κάτι, έχω ένα άλλο laptop Acer , το οποίο το έχω στην φόρτιση, φορτίζει κανονικά όλα κομπλέ και κάνει και αυτό ένα σιγανό ζζζζ.... τι παίζει?? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο δικό μου G6 όταν είναι αναμένο ο φορτιστής κάνει ένα σιγανό ζζζζ, αλλά για να το καταλάβεις πρεπει να το βάλεις δίπλα στο αυτί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο δικό μου G6 όταν είναι αναμένο ο φορτιστής κάνει ένα σιγανό ζζζζ, αλλά για να το καταλάβεις πρεπει να το βάλεις δίπλα στο αυτί σου.

ναι, ακριβώς έτσι, πρέπει να το βάλω στο αυτί μου....

Εξαρτάται απο το ποσο δυνατά και το πως ακούγεται. Κάνε αυτά που σου είπαμε πιο πάνω και μην αγχώνεσαι.

δεν αγχώνομαι, τρέμω, ξύπνησα σήμερα το πρωί πήγα να το ανάψω, αλλά τίποτα, είχα μείνει με την σκέψη πως θα ήταν όνειρο όλο αυτό...χαχαχαχαχα τρελό! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, πήγα σήμερα δοκίμασα δύο τροφοδοτικά στο laptop, και πάλι τίποτα, δεν ανάβει, άρα το τροφοδοτικό μου δουλεύει μια χαρά, καμία ιδέα τι να έχει καεί??? δύσκολα η μητρική έτσι στο ξαφνικό ε? εγώ πιστεύω είναι το jack χαλασμένο, τι λέτε και εσείς??? καμία βοήθεια, ιδέα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι παίζει με την μητρική ή το dc-jack Αν μπορείς πάνε το λαπτοπ σε ένα τεχνικό να του ρίξει μια ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι παίζει με την μητρική ή το dc-jack Αν μπορείς πάνε το λαπτοπ σε ένα τεχνικό να του ρίξει μια ματιά.

να δοκιμάσω να παραγγείλω ένα dc-jack να το αλλάξω, και να δω άμα λειτουργεί, εννοώ αξίζει να δοκιμάσω έτσι??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να το δει τεχνικός να σου πει ακριβώς τι έχει, παρά να αγοράσεις τζάμπα το jack αν και είναι φθηνό από αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να το δει τεχνικός να σου πει ακριβώς τι έχει, παρά να αγοράσεις τζάμπα το jack αν και είναι φθηνό από αμαζον.

μάλιστα, ευχαριστώ πολύ!!! πίστευα, άμα το παράγγελνα και το έκανα μόνος μου και γινόταν, και θα γλίτωνα πολλά και άσε που έχει τελειώσει και η εγγύηση του λάπτοπ, και είμαι και σε άλλη χώρα...ευχαριστώ πάντως, ίσως κάνω αυτό που μου είπες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ! Αν πιάνουν τα χέρια σου, δες και κανενα βίντεο στο youtube αλλάζει σχετικά ευκολα, από το αμαζον εχει 2,99 λιρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ! Αν πιάνουν τα χέρια σου, δες και κανενα βίντεο στο youtube αλλάζει σχετικά ευκολα, από το αμαζον εχει 2,99 λιρες.

Ευχαριστώ, πιάνουν θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...