Προς το περιεχόμενο

Lenovo A2010


odim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω προβλημα με το λογισμικο,εχει μπλοκαρει το gmail και δε μπορω να μπω στο μενου,τι μπορω να κανω???

Επεξ/σία από odim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανεις που μπορει να με βοηθησει σε αυτο??? την πρωτη φορα που το ανοιξα ολα καλα,οταν μπηκα στο google chrome μια μερα μου εβγαλε μηνυμα οτι η συσκευη εχει μολυνθει απο ιο και εχει καταστραφει η καρτα σιμ,μου εβγαζε ενα πλαισιο που επρεπε να περασω το κινητο μου ταχα για να κατεβασω antivirus και να διορθωθει,σιγουρα καμια χακια θα παιζει,πατουσα το κουμπι  της εξοδου και ειχε κολλησει,τελικα το εκλεισα,εκανα hard reset και τωρα μου ζηταει το gmail για συγχρονισμο,το εβαλα,εκανα και επαληθευση μεσω μηνυματος στο κινητο μου και εχει μπλοκαρει δε μπορω να περασω στο επομενο βημα και να μπω μεσα στο μενου,το εχει παθει κανεις αλλη φορα??? κι αν εχει κολλησει σοβαρο ιο πως μπορω να κανω format και να τον σβησω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να μπεις από τον υπολογιστή σου στο gmail και αφού μπεις, δοκίμασε από το κινητό. Επίσης δοκίμασε από το playstore να κατεβάσεις ότι αναβάθμιση έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να μπεις από τον υπολογιστή σου στο gmail και αφού μπεις, δοκίμασε από το κινητό. Επίσης δοκίμασε από το playstore να κατεβάσεις ότι αναβάθμιση έχει.

 

δε μπορω να μπω καθολου στο μενου του τηλεφωνου,απο το pc οταν παω στο ιστορικο του chrome γραφει τη συσκευη μου κι απο κατω εχει αυτο το url -------->   http://mobile-alerts.org/gg/1av/des/cs4.php?lang=gr&lp=ssh3-95nge&offer=androidantivirus&model=A2010&brand=Lenovo&country=GR&voluumdata=vid..00000000-0b45-45eb-8000-000000000000__vpid..44637800-9fb3-11e5-8a8a-4a3d8976c642__caid..c27ab63b-477e-4def-8f43-0ab2def2036a__rt..R__lid..05b3fa14-9b3d-448a-93b5-19970699fa84__oid1..0c25e938-ceb7-4d0d-8092-6d2049275a1e__var3..94871258720__var6..mobileapp%3A%3A2-gr%5C.%5Cspartansoftware%5C.%5Crevelations%5C_%5Cel%5C.%5Caotvjdfjszlaaszvc__var7..CPHZ0ero0skCFQYcGwod88wEDA__rd..__aid..__sid..&url=https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yooiistudios.randombox&keyword=&match=&creative=94871258720&ifmobile=&ifsearch=&placement=mobileapp::2-gr.spartansoftware.revelations_el.aotvjdfjszlaaszvc&gclid=CPHZ0ero0skCFQYcGwod88wEDA#b

 

αποκλειεται να ειναι απο την android,ειναι ιος απο χακερ και θελει μεγαλη προσοχη,δε ξερω πως θα ξεμπερδεψω απο αυτο καθως δε σβηνεται απο το ιστορικο του browser...και φυσικα κανεις να μην βαλει το κινητο του στη φορμα γιατι εχει υψηλες χρεωσεις για καθε sms,πως μπορω να το απομακρυνω??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ιος. Κάνε καθαρισμό της cache του chrome ή απεγκαταστησέ το τελείως. Στο gmail μπες από την αντίστοιχη εφαρμογή του playstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και κατέβασε εφαρμογές αξιόπιστες (τις original, όχι ότι να'ναι) ΜΟΝΟ από το playStore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες ευχαριστω πολυ που ενδιαφερεστε αλλα συνεχιζω να μη μπορω να μπω στο μενου της συσκευης,εχει μπλοκαρει στο gmail,αυτη η android γιατι πρεπει ο χρηστης να εχει gmail συγχρονισμενο για να μπει στο μενου??? απαραδεκτη,αυριο παω στα public που το πηρα για να το δει τεχνικος,μου εχει σπασει τα νευρα,μπορει να ειναι ελλατωματικο και να φταιει ο κατασκευαστης,βασικα μετανιωσα που δεν πηρα windows phone μου ειπαν οτι ειναι πιο σταθερα στη 10 εκδοση,εχω ξενερωσει ασχημα,κλεινω μια βδομαδα απο την αγορα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δούλευε στην αρχή κανονικά και μετά ξαφνικά κόλλησε, κάτι έκανες άθελα σου. Εάν κολλούσε από την αρχή, με το που το άνοιξες, φταίει το κινητό και θέλει επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δούλευε στην αρχή κανονικά και μετά ξαφνικά κόλλησε, κάτι έκανες άθελα σου. Εάν κολλούσε από την αρχή, με το που το άνοιξες, φταίει το κινητό και θέλει επιστροφή.

 

δεν εχει σημασια,εφοσον πληκτρολογω email με σωστο κωδικο κι αντι να προχωρησει παρακατω μπλοκαρει παλι στη φορμα με το e-mail υπαρχουν δυο περιπτωσεις 1) φταιει η εκδοση λογισμικου 2) φταιει ο κατασκευαστης γιατι ειναι ελατωματικο,δε θυμαμαι να πειραξα κατι αθελα μου αλλα να κολλαει στη φορμα με το e-mail δεν εχει να κανει με τις ρυθμισεις της συσκευης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου hard reset έχεις κάνει στην συσκευή; vol up και power ταυτόχρονα και επιλέγεις recovery mode για να κάνει reboot. Μετά πας wipe data / factory reset.

ναι εχω κανει και παραμενει το block στο gmail..παρολο που στο pc μπαινω κανονικα στον λογαριασμο μου...θα ζητησω αντικατασταση συσκευης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν σου το έχει μπλοκάρει η google? Πρέπει να ξέρεις ότι άμα δει κάτι περίεργο, μπλοκάρει τον λογαριασμό για δικιά σου ασφάλεια. Μπες στον λογαριασμό σου από τον υπολογιστή και ψάξτο. Αυτό θα συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...