Προς το περιεχόμενο

εκαθαριση,εφορια


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα μια ετεροχρονισμενη δηλωση του 13 (πληρωσα και προστιμο) απο την οποια περιμενω καποια επιστροφη

συνηθως αυτο παιρνει καιρο, ποτε θα γινει περιπου εκαθαριση?

την εκανα πριν μια βδομαδα

επισης μετα πρεπει να μεταβω ο ιδιος στην εφορια της περιοχης μου να δωσω iban η θα με καλεσουν αυτοι με τηλεφωνο η θα μου ερθει αλληλογραφια που θα με ενημερωνει?

επισης εχω μια οφειλη στην εφορια ενα μικρο ποσο αυτο θα συμψηφιστει αυτοματα η πρεπει να το ρυθμισω ο ιδιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκκαθάριση έγινε αυτόματα αν την έκανες ηλεκτρονικά στο gsis.

 

Υποχρεωτικά πας στην εφορία , στο τμήμα συμψηφισμών - επιστροφών
αν είναι να παίρνεις λεφτά.
Και πας πριν ανοίξουν για να πάρεις σειρά (στο Π. Φάληρο πρέπει να πάω γύρω στις 7 για να πάρω νούμερο στην πρώτη 30αδα και να τελειώσω κατά τις 11).

Βέβαια, μπορεί να μην πάρεις φράγκο πίσω.

Ο λόγος είναι ότι θα γίνει υποχρεωτικά συμψηφισμός με οτιδήποτε χρωστάς στο δημόσιο,
είτε είναι ληξιπρόθεσμο είτε όχι,
σε οποιοδήποτε δημόσιο φορέα που έχει καταγραφεί στην ΗΔΙΚΑ.
Ακόμα και κλήσεις σε δήμο , ασφαλιστικές εισφορές κλπ. που έχουν μεταφερθεί στην ΗΔΙΚΑ.

Πχ. ακόμα και απλήρωτα εισιτήρια και εξετάσεις σε νοσοκομεία τα οποία δεν έχουν πληρωθεί.

Και σου αφαιρούν όλο το ποσό της οφειλής που χρωστάς άσχετα αν δεν είναι ληξιπρόθεσμο (πχ. ΕΝΦΙΑ, τραβάνε όλο το ποσό, και όχι μόνο τις δόσεις που ωριμάζουν).
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ. οι οφειλες ειναι αυτες που βλεπω στο ταξις η μπορει να εινια κατι αλλο που δεν το δειχνει, ειχα ενα προστιμο για εισητηριο αλλα βλεπω μονο τα εξοδα νοσηλιας σε ενα νοσοκομειο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...