Προς το περιεχόμενο

εκμετάλλευση των χρημάτων μου μέσω ebanking


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tεμαχισμός του ποσού που έχει κανείς στο λογαριασμό του γίνεται; Δηλαδή εάν έχει 2000, να μπορεί απομονώσει τα 1000 για τέτοια χρήση και τα υπόλοιπα να τα έχει για αγορές αγαθών κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά για να κάνεις προθεσμαικό απ'οτι ξέρω θέλεις τουλάχιστον 20 χιλιάρικα.

Επίσης, είσαι σίγουρος οτι θες να τα βάλεις σε προθεσμιακό με τις τράπεζες σε τέτοια χάλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για να το σιγουρέψω πως είναι ξεκάθαρο: δεν χρειάζεσαι λογαριασμό ebanking για αυτό που θες μπορείς να μιλήσεις απευθείας με την τράπεζα ακόμη και τηλεφωνικά.

Δεν χρειάζεται ο προθεσμιακός να είναι στην ίδια τράπεζα με αυτη που έχεις τρεχούμενο/ταμιευτηρίου ούτε της ίδιας χώρας. (δεν ξέρω τι παίζει με τα capital controls βέβαια γιατι σταμάτησα να παρακολουθώ την υπόθεση αυτή τους τελευταίους μήνες μιας και δεν με αφορά)

 

Απλά μπορείς ΚΑΙ μέσω ebanking να μεταφέρεις τα χρήματα σου σε κάποιον τρεχούμενο (ή οπουδήποτε αλλού) εξάλλου όλα αυτά δεν γίνονται σε ελληνικές τράπεζες απλά και μόνο με "click" πριν σου είπα ότι υπάρχουν στο menou ναι αλλά σαν "διαφήμιση" η πρώτη κίνηση για αίτηση θα χρειαστείς την συνηθισμένη γραφειοκρατία για να αποπερατώσεις το οτιδήποτε έστω και μέσω των επιλογών στο control panel του ebaking σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πειραιώς έχει το "προθεσμιακή στα μέτρα σου" που το ανοίγεις μέσω e-banking σε ελάχιστα λεπτά. Η Εθνική δεν έχει, σου λέει να πας από κατάστημα. Οι άλλες δεν ξέρω. Πάντως τα επιτόκια είναι στα τάρταρα για τα προθεσμιακά, καλύτερα κοίτα σε κανένα αποταμιευτικό όταν μπορέσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αποταμιευτικο λογαριασμο μη περιμενεις αποδοση. Σε προθεσμιακο παλι πρεπει να εχεις ενα ποσο ανω των 20.000€ για παρεις κατι. αναλογα και το τη θες παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποταμιευτικό όταν λες;

 

Είναι λογαριασμοί που κάνεις μια μηνιαία καταβολή και παρέχουν ένα καλό για την εποχή επιτόκιο. Πχ το "αποταμιεύω" της Eurobank έχει 1% απο το πρώτο ευρώ εφόσον βάζεις κάθε μήνα τουλάχιστον 30 ευρώ. Αντίστοιχο είναι το "Μπορώ" της Πειραιώς που είχε κάπου 2,8% (δεν ξέρω αν έπεσε). Τα λεφτά σου είναι διαθέσιμα ανα πάσα στιγμή, απλά αν κάνεις ανάληψη χάνεις τον τόκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πειραιώς έχει το "προθεσμιακή στα μέτρα σου" που το ανοίγεις μέσω e-banking σε ελάχιστα λεπτά. Η Εθνική δεν έχει, σου λέει να πας από κατάστημα. Οι άλλες δεν ξέρω. Πάντως τα επιτόκια είναι στα τάρταρα για τα προθεσμιακά, καλύτερα κοίτα σε κανένα αποταμιευτικό όταν μπορέσεις.

πειραιως για προθεσμιακη θελει 5000 μινιμουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πειραιώς έχει το "προθεσμιακή στα μέτρα σου" που το ανοίγεις μέσω e-banking σε ελάχιστα λεπτά. Η Εθνική δεν έχει, σου λέει να πας από κατάστημα. Οι άλλες δεν ξέρω. Πάντως τα επιτόκια είναι στα τάρταρα για τα προθεσμιακά, καλύτερα κοίτα σε κανένα αποταμιευτικό όταν μπορέσεις.

 

Έχει και η Εθνική

 

post-202580-0-93857300-1449917476_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...