Προς το περιεχόμενο

Αλήθεια, έχει lag το android;


technology_guy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από αναβαθμίσεις και τέτοια το android έχει βελτιωθεί καθόλου ή είναι ακριβώς τα ίδια σ***α

Εκεί είναι ανάλογα την εταιρεία. Κάποιες συσκευές παίρνουν περισσότερες αναβαθμίσεις (πχ nexus, motorola)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απορώ γιατί ο κόσμος δεν "αγοράζει" Nexus και μαζοχίζεται με τα edge κλπ χαιλίκια. Είναι αδιανόητο να σου προσφέρει η Google τέτοια δυνατότητα και συ εκεί να πας για μπλέξιμο. Ή έχεις φράγκα οπότε αλλάζεις κάθε εξάμηνο συσκευή ή είσαι developer και κάθεσαι όλη μέρα και σκαλίζεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί ο κόσμος δεν "αγοράζει" Nexus και μαζοχίζεται με τα edge κλπ χαιλίκια. Είναι αδιανόητο να σου προσφέρει η Google τέτοια δυνατότητα και συ εκεί να πας για μπλέξιμο. Ή έχεις φράγκα οπότε αλλάζεις κάθε εξάμηνο συσκευή ή είσαι developer και κάθεσαι όλη μέρα και σκαλίζεις....

Είναι και θέμα προώθησης και διαφήμισης νομίζω. Στην Ελλάδα τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα, στα μεγάλα μαγαζιά, δεν προωθούσαν και ιδιαίτερα τα nexus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα μου προτείνατε: να μείνω στο iOS ή να ξανα-μεταβώ στο android;

Επειδή έφαγα πολύ χρόνο να ψάχνω καθώς θέλω να αλλάξω το 5s που το βαρέθηκα, δοκίμασα τα εξής κινητά: Moto X pure, lg g4, samsung s6, iphone 6. 

 

Λοιπόν απ την προσωπική μου εμπειρία και για τις δικές μου και μόνο απαιτήσεις κατέληξα ανάμεσα σε δύο επιλογές:

 

1. Moto x style-pure edition, ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου, είναι με Pure android συν κάποιες τέλειες προσθήκες. Αλλά έχει οθόνη 5,7 ίντες και έχω μέτρια δάχτυλα δε με βολεύει αντι να μου λύνει τα χέρια μου τα έδενε ένα τόσο μεγάλο μέγεθος, το έβαζα στη τσέπη του τζιν και το πόδι δυσκολευόταν στο βήμα. Αν ήταν 5" δε το συζητούσα καν το είχα πάρει και φώναζα είναι δικό μου.

 

2. Να κρατήσω το 5s μου μέχρι να πάθει κάτι επειδή το 6 δεν είχε καμιά διαφορά από αυτό εκτός από τη λίγο μεγαλύτερη οθόνη. Επίσης η τελευταία έκδοση 9.2 έκανε το 5s να ανταποκρίνεται πάρα πολύ καλά.

 

Κατέληξα οπότε να μείνω με το 5s...

Τα android σου δίνουν πολλές επιλογές που μετά τις βαριέσαι και τις κλείνεις και το κάνεις όσο πιο απλό γίνεται γιατί στη καθημερινότητα δε σου είναι απαραίτητες και το μόνο που κάνουν είναι να σου τρώνε μπαταρία.

Στο ios παίρνεις μόνο τηλέφωνα, μηνύματα και ανοίγεις στάνταρ εφαρμογές, αυτό που χρειάζεσαι στη καθημερινότητα σου κατά την άποψη μου και αυτό το κάνει καλά αλλά ταυτόχρονα και εύκολα βαρετά.

 

Οπότε θα σου πρότεινα να μείνεις στο iOS εκτός κι αν σε βολεύουν οι 5,7 ιντσες του Moto x Style-Pure

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...