Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με τα Microsoft Lumia 950 και Lumia 950XL [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 640 δεν είναι στη ίδια κατηγορία. Οπότε λογικό αν χάνει. Απορώ με την sony πάντως, βγάζει και φωτογραφικές μηχανές και στα camera phones τρώει χώμα. Θεωρώ ότι πολλά κινητά έχουν άχρηστες μαρκετινίστινες αηδίες και δεν δίνουν πολύ σημασία σε άλλα πρακτικά θέματα όπως camera, μπαταρία, αποθηκευτικός χώρος. Τι να το κάνω πχ το δακτυλικό αποτύπωμα αν το έχω για φόρτιση κάθε 12 ώρες

 

Λέει ότι πατάει πολλές android ναυαρχίδες (δεν το αμφισβητώ) και το Nexus 6P ναυαρχίδα είναι αυτή τη στιγμή. Το Nexus 5X θεωρείτε mid-range (αν και η τιμή του είναι ακόμα σε κατηγορία ναυαρχίδας στην Ευρώπη) και έχει κορυφαία κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω φαίνονται αξιόλογα. Περιμένω περισσότερα reviews γενικά από τις νέες ναυαρχίδες / semi ναυαρχίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν οι developers ασχοληθούν λίγο πιο σοβαρά με τις εφαρμογές στην πλατφόρμα των windows, νομίζω ότι σε συνδυασμό με το continuum θα γίνουν πολύ χρήσιμα, ειδικά για επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις συγκρίνει με Nexus 6P και Nexus 5X; Τα συγκεκριμένα κινητά σε review που είδα πατάνε τα iphone και όλα τα android κινητά σε νυχτερινές λήψεις.

Όχι. Δεν έχω πετύχει κανέναν γνωστό με nexus αλλα πολύ θα ήθελα.

Το έχω συγκρίνει με iPhone 4-5-6, Lenovo (Α800 κάτι, δεν θυμάμαι την ονομασία), με Sony z2, Samsung galaxy s3-s5, LG G3 και ενα άλλο P7 νομίζω λεγόταν και επίσης και με Blackberry.

Εάν οι developers ασχοληθούν λίγο πιο σοβαρά με τις εφαρμογές στην πλατφόρμα των windows, νομίζω ότι σε συνδυασμό με το continuum θα γίνουν πολύ χρήσιμα, ειδικά για επαγγελματίες.

Συμφωνώ.

Ηδη μια βόλτα στο wincentral αν κανεις θα δεις πααααρα πολλές νέες universal εφαρμογές. Όλη αυτή η εβδομάδα ήταν γεμάτη απο νέες εφαρμογές redesigns continuum support και παρααα πολλά games.

Ο κόσμος στα comments φαίνεται ευχαριστημένος και αρκετοί developers έχουν "ψηθεί" για την universal εμπειρία.

 

Για να δούμε τι θα βγει απο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Complaint on behalf of all 512MB RAM users...

http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdapps/complaint-on-behalf-of-all-512mb-ram-users/0eda237a-87e7-4d8b-8cf6-e32391102836?auth=1

το φερνω σαν παραδειγμα υπαρχουν απειρα τετοια στο web.Το προβλημα τους ηταν οτι ειχαν παρει κινητα μεχρι 300 δολαρια και δεν επαιζαν εφαρμογες που επαιζα android ή ios αντιστοιχου ή χαμηλοτερου κοστους.

Τα windows phone 8 και 8.1 δεν ηταν στο επιπεδο του android ή ios. To να περνει αναβαθμηση κατι για να φτασει στο day 1 επιπεδο του αλλου δεν μου φαινεται πλεονεκτημα. Καλο που τα αναβαθμιζει αλλα 3 χρονια δεν ηταν στο επιπεδο jelly bean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε θα σταματησει αυτη τη συγκριση με τα specs μεταξυ windows phones και android phones? Ποτε θα καταλάβετε οτι τα windows χρειαζονται τα μισα specs απο το android για να τρεξουν καλα. επισης τα lumia δεν εχουν bloatware. Η microsoft απλως εβγαλε αυτες τις 2 συσκευες με τετοια specs για να χτυπησει τις ναυαρχιδες των αλλων εταιριων και τους specs hungry χρηστες.  Δεν τα χρειαζονται καν. Με 1gb ραμ μια χαρα τρεχουν windows 10 mobile.

 

Ενα απλο παραδειγμα (γενικοτερο για τα win 10) : εχω το asus transformer t100ta. 4πυρηνος επεξεργαστης με 2gb ram. τρεχω full win10 και το ταβλετ σηκωνει μια χαρα μεχρι age of empires hd (ειναι tablet). 

 

(κινητο εχω lg optimus g e975 και ειμαι υπερευχαριστημενος) . Οταν ομως τα win10 παρουν εφαρμογες εχω φυγει γιατι win10 και lumia = απιστευτος συνδυασμος ποιοτητας hardware + software

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω το 950 μια εβδομάδα εμένα μου έκανε πολύ εντύπωση το πόσο γρήγορα φωτίζει σε 15 λεπτά από 9% έχει πάει 40%!!!!! Αυτο για μένα είναι ένα υπερ και δε χρειάζεται power bank. Το άλλο που μ έκανε εντύπωση είναι ότι παίζω παιχνίδια σερφάρω στο ίντερνετ και δε νιώθω καθόλου να ζεσταίνει το κινητό όπως το Lumia 930!!

Sent from my RM-1118_15207

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ αυτα τα λεφτα που κοστιζει, πολλοι θα επιλεξουν iphone

 

σ αυτα τα λεφτα που κοστιζει, πολλοι θα επιλεξουν iphone

οποιος θελει κινητο για να πουλαει μουρη και να εχει χαζες εφαρμογες θα παρει iphone. οποιος θελει κινητο που να εχει φοβερα specs θα παρει τα lumia. οποιος συγκρινει τα χαρακτηριστικα και των δυο κι εχει λιγο μυαλο στο κεφαλι θα επιλεξει lumia. λιγο να περιμενει κιολας η τιμη θα πεσει και θα ειναι και φθηνοτερο του iphone!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

super specs,οθόνη και κάμερα. μια χαρά λειτουργικό για όσους είναι ευχαριστημένοι από αυτό αλλά...plastic κατασκευή?? κανένα πρόβλημα στο 640,640XL αλλά σε ναυαρχίδα? βάλτο δίπλα σε s6 και 6s... γιατί μην δουλευόμαστε αυτος που έχει λεφτά και δίνει για να αποκτήσει μια ναυαρχίδα δεν τα δίνει για να μοιαζει το κινητό του με το 640.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει κινητο για να πουλαει μουρη και να εχει χαζες εφαρμογες θα παρει iphone. οποιος θελει κινητο που να εχει φοβερα specs θα παρει τα lumia. οποιος συγκρινει τα χαρακτηριστικα και των δυο κι εχει λιγο μυαλο στο κεφαλι θα επιλεξει lumia. λιγο να περιμενει κιολας η τιμη θα πεσει και θα ειναι και φθηνοτερο του iphone!

Εδώ κάνεις μέγα λάθος..

Αν διαβάσεις και δεις και reviews θα καταλάβεις ότι όλοι λένε ότι τα Lumia είναι καλά αλλά χωρίς εφαρμογές τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα με τον ανταγωνισμό (android, ios) να έχει εφαρμογές για τα πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

super specs,οθόνη και κάμερα. μια χαρά λειτουργικό για όσους είναι ευχαριστημένοι από αυτό αλλά...plastic κατασκευή?? κανένα πρόβλημα στο 640,640XL αλλά σε ναυαρχίδα? βάλτο δίπλα σε s6 και 6s... γιατί μην δουλευόμαστε αυτος που έχει λεφτά και δίνει για να αποκτήσει μια ναυαρχίδα δεν τα δίνει για να μοιαζει το κινητό του με το 640.

Προσωπικά προτιμώ ένα ποιοτικό πλαστικό σε σχέση με γυαλιά και αλουμίνια. Μεγαλύτερη αντοχή έχει το πλαστικό! Και τις οθόνες αν μπορούσαν να τις κάνουν με μια επικάλυψη πλαστικού θα το προτιμούσα...κάτι που κουβαλάμε όλη μέρα μαζί μας δεν θέλω να είναι τόσο ευαίσθητο (και δεν θέλω και να πάω σε λύσεις caterpillar κλπ!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν με την αναβάθμιση τα wp10 δεν έχουν swipe στα Ελληνικά πουλάω το 640, σβήνω το ms account και αγοράζω τη πρώτη android κινεζιά που θα δω στο ali...

Το έχουν ήδη από τα preview στάδια και είναι υπερβολικά καλό

Εδώ κάνεις μέγα λάθος..

Αν διαβάσεις και δεις και reviews θα καταλάβεις ότι όλοι λένε ότι τα Lumia είναι καλά αλλά χωρίς εφαρμογές τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα με τον ανταγωνισμό (android, ios) να έχει εφαρμογές για τα πάντα.

Έχει εφαρμογές

Απλά δεν έχει τόσες craps apps και κλώνους όσο έχουν τα αλλα store. Οτι θέλει ο μέσος χρηστης το έχει. Όσο για τα games εχει και αρκετά exlusives και Xbox games με achievements

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...