Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με τα Microsoft Lumia 950 και Lumia 950XL [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα πριν τεκμηριώσω την άποψη μου ό,τι αφορά τα λειτουργικά συστήματα των smartphones, να τα χρησιμοποιήσω πιο πριν για αρκετό χρονικό διάστημα (2 χρόνια τουλάχιστον), ώστε να ξέρω στο τέλος ποιο μου κάνει/αρέσει & ποιο όχι.

 

Το πρώτο ήταν iPhone.

Υπέρ: Γρήγορη ανταπόκριση, μεγάλος αριθμός apps.

Κατά: Το iOS είναι ένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ βαρετό λειτουργικό σύστημα, ΤΟΣΟ βαρετό, που μέσα σε λίγες ώρες βαρέθηκα το (τότε) καινούριο μου κινητό. Πέρα απ'αυτό 2 φορές μου έπεσε απ'το χέρι (με θήκη) και έσπασε το γυαλί του. Με βάση τα 2 παραπάνω δεν μπόρεσα να δικαιολογήσω το τόσο μεγάλο hype σε συνδυασμό με την εξωφρενική του τιμή!

Πόρισμα: Δεν θα το επέλεγα ποτέ ξανά για τους αρνητικούς λόγους που αναφέρω. Δεν με ενθουσίασε.

 

Το δεύτερο είναι (μέχρι σήμερα) Windows Phone.

Υπέρ: Πολύ καλή τιμή, όμορφο λειτουργικό σύστημα, μου έχει πέσει αρκετές φορές απ'το χέρι (με θήκη) και δεν έσπασε.

Κατά: ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με τα apps! Δεν υφίσταται σχεδόν... τίποτα! Για κάποιους δεν είναι θέμα, αλλά για μένα είναι.

Πόρισμα: Αν δεν βρει η microsoft σύντομα λύση στο (κακά τα ψέματα) μεγάλο μειονέκτημα που έχει με τις εφαρμογές, ούτε αυτό θα το επέλεγα ξανά, άσχετα απ'το αν γενικά ως κινητό (λειτουργικό σύστημα) μου άρεσε. Αν αυτό το θέμα διορθωθεί, μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές με άφησε ευχαριστημένο.

 

Το επόμενο θα'ναι android, ώστε μετά να μπορώ να ξέρω ακριβώς τι μου κάνει και τι θέλω.

Φιλε μου εκανες λαθος στην σειρα επρεπε να ξεκινησεις με android που θα σε καλυπτε μαλλον σε ολα μετα να πας σε iphone που θα ειχες τα ιδια θεματα απλα δε να σου εσπαζε γιατι τωρα ειναι μεταλικα και τελος σε windows phone που απο εδω και περα θα ξεκινανε να εχουν πολυ περισσοτερα apps και θα εχει περισσοτερες δυνατοτητες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη αρκετοι χρηστες βλεπουν μπροστα, εγκαταλειπουν τα wp.

Οταν μονο το ~20% των χρηστων wp επιλεγουν για επομενο κινητο τους ξανα wp(σε αντιθεση με το ~80% loyalty των android/ios) , δειχνει ποσο απογοητευμενοι ειναι οι περισσοτεροι χρηστες που δοκιμασαν την πλατφορμα.

 

 

Και ειναι κριμα, γιατι η αγορα χρειαζεται εναν 3ο δυνατο παικτη.

Αλλα οταν υπαρχει τετοια ελλειψη εφαρμογων(ή ειναι αισθητα υποδεεστερες) κ οταν ακομα κ η ms προσφερει στις αλλες πλατφορμες πιο ποιοτικες εφαρμογες απο οτι στη δικια της, τι να περιμενουμε απο τους 3rd party developers?

Ρε μαν γράφεις τα ίδια απο το WP7,εδώ μέσα. Αστους να αλλάζουν. Στις μπάλες μας ξέρω γω. Μια χαρά είναι για εμάς τα Lumia και όπως είδες αρκετοί εδώ μέσα δεν τα αλλάζουμε.

Τώρα αν θα πανε στο 1% η στο 80% ποτε δεν με ενοιαζε ποτε δεν θα με νοιάζει.

Αν δεν έρθουν άλλοι developers πάλι δε με νοιάζει.

Εγω ποιοτικά παιχνίδια βρισκω, ποιοτικες εφαρμογές βρισκω. Αναβαθμίσεις εχω. Lag δεν είχα δεν έχω δεν θα έχω. Στην κάμερα πατάω τις περισσότερες ναυαρχίδες σας. Μια χαρά είναι.

 

Απλά παραδέχτηκε οτι ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

 

Υπάρχουν και άλλες επιλογές πάρτε κάνα Sailphone η όπως το λένε να το στηρίξετε να γίνει αυτός ο 3 παίχτης αλλα δεν το κάνετε.

 

Μόνο για να κράζετε είστε και να ψάχνετε ρομς να νιώθετε χακεραδες. Please stick to the lag

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν γαφεις τα ίδια απο το WP7,εδώ μέσα. Αστους να αλλάζουν. Στις μπάλες μας ξέρω γω. Μια χαρά είναι για εμάς τα Lumia και όπως είδες αρκετοί εδώ μέσα δεν τα αλλάζουμε.

Για εσας (τους χρηστες WP) δεν ειναι μια χαρα, για αυτο μονο ~20% ξαναεπιλεγει WP για επομενο κινητο. Δεν ξανακανουν το ιδιο λαθος οι περισσοτεροι που δοκιμασαν WP(μονο 1 στους 5 το ξανακανει). 

Προσεξε, δεν μιλαω για το ποσοστο χρησης του wp (που ειναι πολυ χαμηλο), αλλα για τo user loyalty, δηλαδη ποσοι ξαναδιαλεγουν WP ενω ειχαν ηδη WP.

To android εχει loyalty ~80%, το iOS εχει loyalty ~80%, τα wp εχουν loyalty ~20% .

 

Οποτε οχι, δεν ειναι μια χαρα για εσας. Ειναι μια χαρα για εσενα, που δεν σε νοιαζει oπως αν θα ερθουν αλλοι developers , δεν σε νοιαζει που τοσο καιρο οι εφαρμογες της MS ειναι καλυτερες σε αλλες πλατφορμες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσας (τους χρηστες WP) δεν ειναι μια χαρα, για αυτο μονο ~20% ξαναεπιλεγει WP για επομενο κινητο. Δεν ξανακανουν το ιδιο λαθος οι περισσοτεροι που δοκιμασαν WP(μονο 1 στους 5 το ξανακανει). Για αυτο μειωνεται το ποσοστο τους, γιατι δεν μπορει καν να κρατησει τους υπαρχοντες χρηστες.

 

Οποτε οχι, δεν ειναι μαι χαρα για εσας. Ειναι μια χαρα για εσενα, που δεν σε νοιαζει oπως αν θα ερθουν αλλοι developers κλπ.

Αυτό το ποσοστό που έγραψες είναι απλά αμπαλοι τεχνολογικά που αγοράζουν κινητά απο επιδοτήσεις ξέρω γω. Και θα αλλάζουν κάθε χρόνο και θα αγοράζουν οτι να ναι.

 

Απλά κάτι πρέπει να πείτε για να νιώσετε καλύτεροι με τις επιλογές σας

 

Πάρτε όλοι iPhone και android και αφήστε μας εμάς με τα WP.

 

Μόλις καταλάβετε τι έχει στηθεί με τα W10 θα είναι αργά.

 

Peace

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ποσοστό που έγραψες είναι απλά αμπαλοι τεχνολογικά που αγοράζουν κινητά απο επιδοτήσεις ξέρω γω. Και θα αλλάζουν κάθε χρόνο και θα αγοράζουν οτι να ναι.

Παλι δεν καταλαβες.

Δεν αγοραζουν οτι να ναι:

Αν αγορασαν android, κατα ~80% θα ξανααγορασουν android για επομενο κινητο.

Αν αγορασαν ios, κατα ~80% θα ξανααγορασουν ios για επομενο κινητο.

Αν αγορασαν wp, κατα ~20% θα ξανααγορασουν wp για επομενο κινητο.

 

Ειναι το λεγομενο user loyalty, μονο 1 στους 5 ξαναεπιλεγει wp αν ειχε πριν wp. Οι περισσοτεροι χρηστες που δοκιμασαν την πλατφορμα wp ειναι δυσαρεστημενοι κ για αυτο αλλαζουν πλατφορμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ποσοστό που έγραψες είναι απλά αμπαλοι τεχνολογικά που αγοράζουν κινητά απο επιδοτήσεις ξέρω γω. Και θα αλλάζουν κάθε χρόνο και θα αγοράζουν οτι να ναι.

 

Απλά κάτι πρέπει να πείτε για να νιώσετε καλύτεροι με τις επιλογές σας

 

Πάρτε όλοι iPhone και android και αφήστε μας εμάς με τα WP.

 

Μόλις καταλάβετε τι έχει στηθεί με τα W10 θα είναι αργά.

 

Peace

Α ρε Tulipas και μετά αποκαλείς τις άλλες δυο πλευρές Fanboys. Είτε σου αρέσει είτε όχι όπως τα Apple Fanboys, τα Android/Google Fanboys είσαι και εσύ ένα Microsoft/Windows Fanboy από τα λεγόμενα σου. Δεν είναι κακό, απλά μην αποκαλείς τους άλλους Fanboys όταν και εσύ είσαι Fanboy μιας εταιρίας. Μιλάς για ROMS και Hackers wannabe όταν αναφέρεσαι σε χρήστες Android, σε Κάγκουρες όταν μιλάς για χρήστες Apple συσκευών και ξαφνικά εσύ έχεις την Superior επιλογή της αγοράς; Απλά φοράς παρωπίδες και βλέπεις αυτό που σε συμφέρει, ο καθένας αγοράζει την συσκευή που τον βολεύει είτε σου αρέσει είτε όχι, πρόσφατα έκανα την μετάβαση από iPhone σε Android, για τα ROMS; όχι γιατί ήθελα να εκμεταλλευτώ την ελευθερία της πλατφόρμας όταν έχει να κάνει με προγραμματισμό εφαρμογών.  Σπίτι; ναι χρησιμοποιώ OSX γιατί με βολεύει αφάνταστα σε αντίθεση με τα Windows που χρησιμοποιώ λόγω εργασίας και που σπάνε τα @@ με τα προβλήματα τους κάθε λίγο και λιγάκι. Το ότι προτιμάς εσύ μονάχα μια εταιρία δεν πάει να πει οτι είναι και η καλύτερη επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο τραγικό fanboιστικο και εθελότυφλο ποστ που μπορεί να διαβάσει κανείς στο insomnia.

 

Άκου τι θα κανεις.

 

Θα πάρεις ενα Android

Και μετά ενα Lumia

 

Θα κάτσεις να μάθεις τα WP γιατί είσαι ίσως ο μεγαλύτερος άσχετος.

 

Μετά παίξε μαζί τους για κάνα μήνα να φας το λαγκ της ζωής σου στο αντροιντ.

 

Κοιτα ποσα updates θα πάρει το Lumia.

 

Κοιτα τις αντίστοιχες εφαρμογές που έχουν τα Wp (here>gapps)

 

Μετά έλα εδώ, σβήσε το ποστ σου και γράψε κάτι σε φάση "παιδιά δεν ήξερα, δεν γνώριζα, μλκς έγραφα συγχωρήστε με" Και πες απο μόνος σου στον billdano να σου ρίξει ban για να επανορθώσεις

Το here είναι τραγικό στο android σε σχέση με τα Lumia.

Αρχικά, η μόνη χρησιμότητα που έχει το Lumia που μου συστήνεις, είναι αυτή της ανακύκλωσης (εξ ού και η πλαστικάντζα).
 
Τώρα, σχετικά με τα υπόλοιπα, σαθρά επειχηρήματα του post:
 
Τις αναβαθμίσεις που έχω πάρει στα Nexus, δεν τις βλέπεις σε Lamia ούτε με το κυάλι (βλέπε ναυαρχίδες της MSFT με WindowsPhone 7 -> ανακύκλωση, γιατί δε μπορεί να πάρει update).
 
Επίσης, στο Nexus (επειδή εκεί παίρνεις αναβαθμίσεις) μιλάμε φυσικά για ουσιαστικές αλλαγές (ξέρεις αυτές που προσπαθεί να αντιγράψει η αγαπημένη σε λίγους MS, notifications, cotara, USB-OTG, κλπ).
 
Οι αντίστοιχες εφαρμογές που αναφέρεις, δεν υπάρχουν κάν στο WindowsStore, και όσες ελάχιστες υπάρχουν ακόμα, είναι για γέλια. Η ίδια η MSFT, έχει τις εφαρμογές της σε Android/iOS και είναι πιό πλήρεις απ' ότι στη δικιά της ανύπαρκτη πλατφόρμα.
 
Τώρα, τα HERE Maps και Nokia Music, τα χρησιμοποιούσε ο κόσμος στο Symbian (ξέρεις, τότε που η MSFT έβγαζε WindowsMobile/CE, το οποίο δεν έπαιρνε ούτε τηλέφωνο). Ήταν δημοφιλή στο Symbian, μέχρι που τα πήρε η MSFT όταν σούταρε το Symbian και το Meego, ώστε εμείς οι καταναλωτές, να έχουμε περισσότερες επιλογές. Επιπρόσθετα, τα HERE και Nokia Music είναι καλύτερα ακόμα και στο Symbian απ' ότι στο WinMo. Ο λόγος είναι διότι η Nokia, έβγαζε ποιοτικό λογισμικό για ποιοτικές συσκευές και όχι πανάκριβες bugαρισμένες σαβούρες όπως αυτές: http://goo.gl/ZAVWPe
Βέβαια, ακόμη και εκεί είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις πρόβλημα με τη μετριότητα. Αρκεί να είναι Microsoft.
 
Είναι θεμιτό να απαντάς, αλλά καλό είναι να είσαι και λίγο σχετικός, ώστε οι απαντήσεις σου να είναι σχετικές με το περιεχόμενο της παράθεσης που κάνεις. Ο λόγος που το αναφέρω, είναι διότι δε βρήκα κανένα επειχήρημα στην παράθεση που μου έκανες. Απλά γράφεις, ασυναρτησίες.
 
Τέλος, δεν προσβάλλω κανέναν με τα όσα γράφω. Απλά, διατυπώνω την άποψή μου, η οποία τυγχάνει να είναι ανώτερη από τη δική σου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε Tulipas και μετά αποκαλείς τις άλλες δυο πλευρές Fanboys. Είτε σου αρέσει είτε όχι όπως τα Apple Fanboys, τα Android/Google Fanboys είσαι και εσύ ένα Microsoft/Windows Fanboy από τα λεγόμενα σου. Δεν είναι κακό, απλά μην αποκαλείς τους άλλους Fanboys όταν και εσύ είσαι Fanboy μιας εταιρίας. Μιλάς για ROMS και Hackers wannabe όταν αναφέρεσαι σε χρήστες Android, σε Κάγκουρες όταν μιλάς για χρήστες Apple συσκευών και ξαφνικά εσύ έχεις την Superior επιλογή της αγοράς; Απλά φοράς παρωπίδες και βλέπεις αυτό που σε συμφέρει, ο καθένας αγοράζει την συσκευή που τον βολεύει είτε σου αρέσει είτε όχι, πρόσφατα έκανα την μετάβαση από iPhone σε Android, για τα ROMS; όχι γιατί ήθελα να εκμεταλλευτώ την ελευθερία της πλατφόρμας όταν έχει να κάνει με προγραμματισμό εφαρμογών. Σπίτι; ναι χρησιμοποιώ OSX γιατί με βολεύει αφάνταστα σε αντίθεση με τα Windows που χρησιμοποιώ λόγω εργασίας και που σπάνε τα @@ με τα προβλήματα τους κάθε λίγο και λιγάκι. Το ότι προτιμάς εσύ μονάχα μια εταιρία δεν πάει να πει οτι είναι και η καλύτερη επιλογή.

Επειδή είσαι λίγο άσχετος με τα windows σου σπάνε τα @@ όπως και εμένα μου σπάει τα @@ το macbook της κολητης μου για αρκετά πράγματα επειδή τα κάνει διαφορετικά (η δεν τα κάνει καθόλου)

 

Ειμαι φανμπου στον antifanboyσμο.

 

Εσυ και ο Hahas όταν πρόκειται για Lumia είστε μέσα έτοιμοι για να πείτε όλα τα αρνητικά που έχετε βρει όλη τη βδομάδα για να σας κάνουν να νιώσετε καλύτερα λες και μας ενδιαφέρει εμάς πχ πόσο ποσοστό έχει η κάθε εταιρία η τι κινητό θα πάρει ο κόσμος μετά από το WP που είχε.

 

Σχετικά με το σπιτι σου. Αν είχες windows πισι 1300€ όπως έχεις το iMac/macbook σου πάλι δεν θα είχες πρόβλημα. ;)

 

Σχετικά με τον fanboισμο μου αρέσει να πηγαίνω αντίθετα με τη μάζα σε οτι μπορώ αν οι επιλογές είναι καλές

 

Πχ. Στον υπολογιστή δεν μπορώ να επιλέξω κάτι πέρα από windows για τα games, για τα φθηνότερα προϊόντα κλπ κλπ

 

Στα κινητά έχω περάσει απο ολαααα τα os και κατέληξα σε Lumia απο ενα τυχαίο Htc 8s που είχα και λατρεψα τα tiles. Ναι δεν είναι ο δυνατότερος παίκτης. Ναι δεν είναι ο παίκτης με της περισσότερες εφαρμογές. Είναι όμως ο γρηγορότερος. Και αφού εγω κάνω τη δουλειά μου σωστά και αφού είναι της μόδας να έχεις τούμπανο κινεζικο αντροιντ ή iPhone με πλαστική θήκη και κενό στη μέση ώστε να φαίνεται το μήλο ακόμα περισσότεροι λόγοι για να μείνω με το Lumia μου.

 

Υγ: Ειναι όπως όταν φόραγα φαρδιά τζινς και άκουγα ραπ και όλοι μου έλεγαν: Με αυτά τα τζινς είσαι σα χεσμενος, και η μουσική σου είναι απαίσια μια λούπα με έναν βλακα στο μικρόφωνο, και μετά που έγιναν μόδα φορούσαν όλοι τα Volcom και άκουγαν 50 Cent - In Da Club.

Ακριβώς το ίδιο νιώθω και εδω.

Αν τα WP τα καταφέρουν και γίνουν καμια μόδα στο μελολον ίσως επιλέξω κάποιο άλλον παίκτη στον συγκεκριμένο χώρο αρκεί να με βολεύει το ίδιο η καλύτερα. :)

Αρχικά, η μόνη χρησιμότητα που έχει το Lumia που μου συστήνεις, είναι αυτή της ανακύκλωσης (εξ ού και η πλαστικάντζα).

 

Τώρα, σχετικά με τα υπόλοιπα, σαθρά επειχηρήματα του post:

 

Τις αναβαθμίσεις που έχω πάρει στα Nexus, δεν τις βλέπεις σε Lamia ούτε με το κυάλι (βλέπε ναυαρχίδες της MSFT με WindowsPhone 7 -> ανακύκλωση, γιατί δε μπορεί να πάρει update).

 

Επίσης, στο Nexus (επειδή εκεί παίρνεις αναβαθμίσεις) μιλάμε φυσικά για ουσιαστικές αλλαγές (ξέρεις αυτές που προσπαθεί να αντιγράψει η αγαπημένη σε λίγους MS, notifications, cotara, USB-OTG, κλπ).

 

Οι αντίστοιχες εφαρμογές που αναφέρεις, δεν υπάρχουν κάν στο WindowsStore, και όσες ελάχιστες υπάρχουν ακόμα, είναι για γέλια. Η ίδια η MSFT, έχει τις εφαρμογές της σε Android/iOS και είναι πιό πλήρεις απ' ότι στη δικιά της ανύπαρκτη πλατφόρμα.

 

Τώρα, τα HERE Maps και Nokia Music, τα χρησιμοποιούσε ο κόσμος στο Symbian (ξέρεις, τότε που η MSFT έβγαζε WindowsMobile/CE, το οποίο δεν έπαιρνε ούτε τηλέφωνο). Ήταν δημοφιλή στο Symbian, μέχρι που τα πήρε η MSFT όταν σούταρε το Symbian και το Meego, ώστε εμείς οι καταναλωτές, να έχουμε περισσότερες επιλογές. Επιπρόσθετα, τα HERE και Nokia Music είναι καλύτερα ακόμα και στο Symbian απ' ότι στο WinMo. Ο λόγος είναι διότι η Nokia, έβγαζε ποιοτικό λογισμικό για ποιοτικές συσκευές και όχι πανάκριβες bugαρισμένες σαβούρες όπως αυτές: http://goo.gl/ZAVWPe

Βέβαια, ακόμη και εκεί είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις πρόβλημα με τη μετριότητα. Αρκεί να είναι Microsoft.

 

Είναι θεμιτό να απαντάς, αλλά καλό είναι να είσαι και λίγο σχετικός, ώστε οι απαντήσεις σου να είναι σχετικές με το περιεχόμενο της παράθεσης που κάνεις. Ο λόγος που το αναφέρω, είναι διότι δε βρήκα κανένα επειχήρημα στην παράθεση που μου έκανες. Απλά γράφεις, ασυναρτησίες.

 

Τέλος, δεν προσβάλλω κανέναν με τα όσα γράφω. Απλά, διατυπώνω την άποψή μου, η οποία τυγχάνει να είναι ανώτερη από τη δική σου.

Άλλο ενα ποστ που μου έδειξες ποσο άσχετος είσαι.

 

Μετρα τις αναβαθμίσεις που έχουν πάρει τα Lumia απο WP8 μέχρι σήμερα και μόλις δεις πόσο λάθος είσαι παρακάλεσε πάλι τον billdano να σε κάνει μπαν.

 

Είσαι πολύ άσχετος. Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ.

Τόσο άσχετος που δεν μπορώ να απαντήσω απο την εθελοτυφλία σου.

 

Και για να απαντήσω στο στυλ σου:

Θα τα πούμε μόλις το αντροιντ δεν έχει lags και malwares.

 

Φιλάκια ρουφηχτά

 

ΥΓ: Θα αφήσω τον Jophiel να σου απαντήσει που έχει υπομονή και γράφει κατεβατά με τις ώρες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι λίγο άσχετος με τα windows σου σπάνε τα @@ όπως και εμένα μου σπάει τα @@ το macbook της κολητης μου για αρκετά πράγματα επειδή τα κάνει διαφορετικά (η δεν τα κάνει καθόλου)

 

Ειμαι φανμπου στον antifanboyσμο.

 

Εσυ και ο Hahas όταν πρόκειται για Lumia είστε μέσα έτοιμοι για να πείτε όλα τα αρνητικά που έχετε βρει όλη τη βδομάδα για να σας κάνουν να νιώσετε καλύτερα λες και μας ενδιαφέρει εμάς πχ πόσο ποσοστό έχει η κάθε εταιρία η τι κινητό θα πάρει ο κόσμος μετά από το WP που είχε.

 

Σχετικά με το σπιτι σου. Αν είχες windows πισι 1300€ όπως έχεις το iMac/macbook σου πάλι δεν θα είχες πρόβλημα. ;)

 

Σχετικά με τον fanboισμο μου αρέσει να πηγαίνω αντίθετα με τη μάζα σε οτι μπορώ αν οι επιλογές είναι καλές

 

Πχ. Στον υπολογιστή δεν μπορώ να επιλέξω κάτι πέρα από windows για τα games, για τα φθηνότερα προϊόντα κλπ κλπ

 

Στα κινητά έχω περάσει απο ολαααα τα os και κατέληξα σε Lumia απο ενα τυχαίο Htc 8s που είχα και λατρεψα τα tiles. Ναι δεν είναι ο δυνατότερος παίκτης. Ναι δεν είναι ο παίκτης με της περισσότερες εφαρμογές. Είναι όμως ο γρηγορότερος. Και αφού εγω κάνω τη δουλειά μου σωστά και αφού είναι της μόδας να έχεις τούμπανο κινεζικο αντροιντ ή iPhone με πλαστική θήκη και κενό στη μέση ώστε να φαίνεται το μήλο ακόμα περισσότεροι λόγοι για να μείνω με το Lumia μου.

 

Υγ: Ειναι όπως όταν φόραγα φαρδιά τζινς και άκουγα ραπ και όλοι μου έλεγαν: Με αυτά τα τζινς είσαι σα χεσμενος, και η μουσική σου είναι απαίσια μια λούπα με έναν βλακα στο μικρόφωνο, και μετά που έγιναν μόδα φορούσαν όλοι τα Volcom και άκουγαν 50 Cent - In Da Club.

Ακριβώς το ίδιο νιώθω και εδω.

Αν τα WP τα καταφέρουν και γίνουν καμια μόδα στο μελολον ίσως επιλέξω κάποιο άλλον παίκτη στον συγκεκριμένο χώρο αρκεί να με βολεύει το ίδιο η καλύτερα. :)

Άλλο ενα ποστ που μου έδειξες ποσο άσχετος είσαι.

 

Μετρα τις αναβαθμίσεις που έχουν πάρει τα Lumia απο WP8 μέχρι σήμερα και μόλις δεις πόσο λάθος είσαι παρακάλεσε πάλι τον billdano να σε κάνει μπαν.

 

Είσαι πολύ άσχετος. Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ.

Τόσο άσχετος που δεν μπορώ να απαντήσω απο την εθελοτυφλία σου.

 

Και για να απαντήσω στο στυλ σου:

Θα τα πούμε μόλις το αντροιντ δεν έχει lags και malwares.

 

Φιλάκια ρουφηχτά

 

ΥΓ: Θα αφήσω τον Jophiel να σου απαντήσει που έχει υπομονή και γράφει κατεβατά με τις ώρες.

Α είσαι από τους Alternative τυπάδες ενάντια στα Mainstream, δηλαδή τι μουσική ακούς αυτή την περίοδο και τι ρούχα φοράς; Όσο για την ασχετοσύνη εντάξει εκεί το έχεις τερματίσει. Κατηγορείς το Android για Malware και χρησιμοποιείς Windows PC αλλα ξέχασα είσαι Gamer γιαυτό επενδύεις 1300 σε PC και μετά κατηγορείς τους DJ με τα MacBook στα κλαμπάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α είσαι από τους Alternative τυπάδες ενάντια στα Mainstream, δηλαδή τι μουσική ακούς αυτή την περίοδο και τι ρούχα φοράς; Όσο για την ασχετοσύνη εντάξει εκεί το έχεις τερματίσει. Κατηγορείς το Android για Malware και χρησιμοποιείς Windows PC αλλα ξέχασα είσαι Gamer γιαυτό επενδύεις 1300 σε PC και μετά κατηγορείς τους DJ με τα MacBook στα κλαμπάκια.

Δεν θεωρούμαι alternative αλλα τεσπα.

Οχι δεν χρησιμοποιώ windows PC γιατί δεν έχω πισι. Σε αυτή τη φάση της ζωής μου μου είναι άχρηστο αφού μπορώ να τα κάνω όλα απο το κινητό μου πλέον.

Δεν ειμαι φανατικός gamer. Ενα Xbox 360 εχω για να παίζω κάνα Halo. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρούμαι alternative αλλα τεσπα.

Οχι δεν χρησιμοποιώ windows PC γιατί δεν έχω πισι. Σε αυτή τη φάση της ζωής μου μου είναι άχρηστο αφού μπορώ να τα κάνω όλα απο το κινητό μου πλέον.

Δεν ειμαι φανατικός gamer. Ενα Xbox 360 εχω για να παίζω κάνα Halo. :)

Μπράβο σου και εγώ έχω κονσόλες για τα παιχνίδια, αλλά μην μου κάνεις υποδείξεις για υπολογιστή και σε τι κόστος όταν ο ίδιος σου δεν χρησιμοποιείς πλέον υπολογιστή. ;) φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου και εγώ έχω κονσόλες για τα παιχνίδια, αλλά μην μου κάνεις υποδείξεις για υπολογιστή και σε τι κόστος όταν ο ίδιος σου δεν χρησιμοποιείς πλέον υπολογιστή. ;) φιλικά πάντα.

Μα δεν σου πα κάτι κακό μπρο.

Απλά μου ακούστηκες σαν την κολλητή μου :P

Που επειδή έγινε κάτι σε ένα win PC και δεν ήξερε τι να κάνει αρχιζε να κράζει αντί να ψάξει όπως θα έκανε στο osx της.

 

(ρε μλκς μόνο εγω ειμαι στη δουλειά και μπαίνω insomnia? Ποτε προλαβαίνετε και απαντάτεεεε; :P )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Θα αφήσω τον Jophiel να σου απαντήσει που έχει υπομονή και γράφει κατεβατά με τις ώρες.

Και πάλι, η παράθεσή σου δεν περιλαμβάνει κανένα επιχείρημα.

 

Αρχικά δε μπορεί να μου απαντήσει κανείς, πόσο μάλλον εσύ (όπως ο ίδιος γράφεις παραπάνω).

 

Παράδειγμα. Εάν εσύ ήσουν σχετικός (αφού με αποκαλείς άσχετο), θα μπορούσες να μου απαντήσεις. Με το να μου ανακοινώνεις ότι θα μου απαντήσει κάποιος άλλος αντί εσού, απλά παραδέχεσαι ότι δε μπορείς να μου απαντήσεις εσύ. Απομένως, μέσω λογικής συνεπαγωγής είσαι λιγότερο σχετικός από εμένα ώστε να το πράξεις.

 

Εάν κάποιος moderator θεωρεί ότι γίνομαι προσβλητικός σε ολόκληρο το νήμα (όπως πχ εσύ), τότε φυσικά και πρέπει να με κάνει ban.

 

Απαντώντας στις αναβαθμίσεις που ανέφερες, το Nexus ώς παλαιότερο των Lamia έχει αριθμητικά και μόνο πολύ περισσότερα updates. Είναι λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι, η παράθεσή σου δεν περιλαμβάνει κανένα επιχείρημα.

 

Αρχικά δε μπορεί να μου απαντήσει κανείς, πόσο μάλλον εσύ (όπως ο ίδιος γράφεις παραπάνω).

 

Παράδειγμα. Εάν εσύ ήσουν σχετικός (αφού με αποκαλείς άσχετο), θα μπορούσες να μου απαντήσεις. Με το να μου ανακοινώνεις ότι θα μου απαντήσει κάποιος άλλος αντί εσού, απλά παραδέχεσαι ότι δε μπορείς να μου απαντήσεις εσύ. Απομένως, μέσω λογικής συνεπαγωγής είσαι λιγότερο σχετικός από εμένα ώστε να το πράξεις.

 

Εάν κάποιος moderator θεωρεί ότι γίνομαι προσβλητικός σε ολόκληρο το νήμα (όπως πχ εσύ), τότε φυσικά και πρέπει να με κάνει ban.

 

Απαντώντας στις αναβαθμίσεις που ανέφερες, το Nexus ώς παλαιότερο των Lamia έχει αριθμητικά και μόνο πολύ περισσότερα updates. Είναι λογικό.

Μαν άκου. Ειμαι στη δουλειά και απαντάω μόνο στον Neg γιατί δεν είναι άσχετος όπως είσαι εσύ.

Εσυ χρειάζεσαι εντατική εκπαίδευση.

 

Μόλις είδα μπήκε ο jophiel θα σου απαντήσει πιστεύω τον κόβω ορεξάτο απόψε.

 

Θα σου απαντούσα όπως έχω κάνει άπειρες φορές εδώ μέσα σε όμοιους σου αλλα γράφω απο το κινητό βλέπεις. Καμια όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν σου πα κάτι κακό μπρο.

Απλά μου ακούστηκες σαν την κολλητή μου :P

Που επειδή έγινε κάτι σε ένα win PC και δεν ήξερε τι να κάνει αρχιζε να κράζει αντί να ψάξει όπως θα έκανε στο osx της.

 

(ρε μλκς μόνο εγω ειμαι στη δουλειά και μπαίνω insomnia? Ποτε προλαβαίνετε και απαντάτεεεε; :P )

(Και εγώ στην δουλειά είμαι :P) όσο για το PC η δουλειά μου είναι πάνω σε Windows προγραμματιστής και τα έχω μπουχτίσει με τα προβλήματα, γιαυτό και χρησιμοποιώ σπίτι Mac με δεύτερο Partition Windows άμα λόγω δουλειάς μου χρειαστούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...