Προς το περιεχόμενο

Vodafone TV (hol tv)


Tribal21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν τα αισθήματα δεν είναι αμοιβαία εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί σου οποτε σε παρακαλώ σταματα να τσακωνεσαι με τον εαυτό σου. Ούτε θέλω να σε φέρω σε δυσκολη θέση γτ απο ο,τι καταλαβαίνω δεν εχεις μεγάλη εμπειρία στα δορυφορικα. Απλα νομίζω οτι τα εχεις μπερδέψει λίγο στο μυαλό σου και είναι λογικό γτ διανύουμε μια εποχή που και η κουτση Μαρία δίνει 120€ μπροστά το εξάμηνο σε απατεώνες και αγοράζει κλειδωμένα υπερτιμηνενα ουκρανικά μποξακια που δεν ξέρει καν τι κάνουνε.

 

Δεν έχουν καμια σχέση οι φωτο που σου έστειλα με αυτο. Καλυτερα να τα ξεδιαλυνεις.

 

Επίσης δεν είμαι υπάλληλος την νόβα ουτε του ΟΤΕ την γνώμη μου είπα αν σε καλύπτει το Vodafone εννοείται δικαίωμα σου είναι. Εγώ είπα απλα οτι με πολύ λιγότερα απο 5€ εχεις ανοιχτό μεγαλο μέρος του ευρωπαϊκού ορίζοντα τπτ περισσότερο τπτ λιγοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 606
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ουτε εγω εχω καποιο προβλημα μαζι σου,με παρεξηγησες ,ισως απλα επειδη μαλλον δεν γνωριζω οπως λες

 

αλλα αν θελεις πες και εμας που δινουμε αυτο το 5ευρω πως γινετε να πιανουμε αυτα τα καναλια μεσω δορυφορου?? :-)

 

Προφανως χρειαζετε εξοπλισμος και να ξερεις να στοχευεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Εγώ είμαι ειδική περίπτωση, γτ είχα τσάμπα τέσσερα ογδοντάρια και επίσης ξέρω να στοχεύω. Για τον μέσο θεατή είναι καλύτερο εννοείται να καταφύγει σε μία λύση Vodafone TV αν τον ενδιαφέρουν μόνο ντοκιμαντέρ, ειδησεογραφικά και παιδικά, γιατί αν πάει σε δορυφορικό σύστημα θα αργήσει να κάνει απόσβεση. Οπότε όλα αυτά που έγραψα αναφέρονται μόνο στην δική μου μεμονωμένη περίπτωση, αλλιώς δεν συμφέρει, εκτός αν είσαι πολύγλωσσος, σε ενδιαφέρουν πακέτα εξωτερικού κτλ. Αλλιώς ντουγρού Vodafone. Η ένστασή μου εμένα από την αρχή ήταν ότι δεν έχει δικό της πακέτο με κανάλια κτλ.

 

Και κάτι τελευταίο και κλείνω το off-topic, γιατί το νήμα εξάλλου λέγεται "Vodafone TV". Επειδή σε κάποιο σημείο ανεφέρθη κάτι περί παρανομίας. Για να υπάρχει παρανομία πρέπει να υπάρχει και κατήγορος. Δηλαδή τί θέλω να πω με αυτό.Υπάρχουν εταιρείες που θέλουν να προφυλάξουν τα πακέτα τους από την παράνομη θέαση, για παράδειγμα NOVA, OTE ή Sky Italia. Εκεί είναι

ανοησία να κάνεις λόγο για την θέαση αυτού του περιεχομένου δημόσια, διότι εκτίθεσαι και φέρνεις και σε δύσκολη θέση το φόρουμ. Από εκεί και πέρα, έχουμε την PowerVU κρυπτογράφηση με την οποία στέλνουν οι αμερικάνοι το πακέτο Discovery. Ως γνωστόν η κρυπτογράφηση αυτή έχει σπάσει εδώ και δύο χρόνια. Αλλά δεν την αντικαθιστούνε. Ξέρουν προφανώς ότι μία μικρή μερίδα ατόμων παρακάμπτει την νόμιμη συνδρομή για να βλέπει αυτά τα κανάλια, αλλά δεν τους συμφέρει να πληρώσουν για καινούρια κρυπτογράφηση για τόσα λίγα άτομα, μικρό το κακό που λέμε. Οπότε τους αφήνουν και βλέπουν. Από την άλλη, υπάρχει το Sky Germany που ως γνωστό μεγάλο ποσοστό των Γερμανών θεατών βλέπει τα κανάλια αυτού του πακέτου παρακάμπτοντας την νόμιμη συνδρομή. Εκεί όμως τα δικαστήρια έχουν κρίνει παράνομο το πάντρεμα κάρτας-δέκτη γιατί περιορίζει το δικαίωμα του καταναλωτή στην ελεύθερη επιλογή δέκτη, οπότε τους αφήνουν και βλέπουν.

Υπάρχει και η πιθανότητα εταιρείες δορυφορικών προϊόντων να τα έχουνε βρει με τις εταιρείες παροχής υπηρεσιών συνδρομητικής τηλεόρασης. Δηλαδή μπορεί να έχουν έρθει η VU+, η Amiko, η Wetek, η Ferguson, η Edision ή δεν ξέρω γω ποιος άλλος και να πούνε:

"Οκ, θέλετε κύριοι του Arena Sports να προφυλάξετε το πακέτο σας, αλλά θέλουμε και μεις να πουλήσουμε τους δέκτες μας. Εξάλλου εσείς εκεί στην Σερβία μικρό κοινό έχετε, τί να βγάλετε. Θα σας δώσουμε λοιπόν εμείς τόσα χιλιάρικα και θα τα αφήσετε εσείς σε Tandberg 39Ε ή θα τα έχετε από 16Ε απάντρευτα". Δεν λέω ότι έχει γίνει τέτοιο deal, υπόθεση κάνω, μην παρεξηγηθώ.

Θα υπάρξουν βέβαια και αυτοι που θα πουν:

" Ναι αλλά αυτό δεν θίγει και τα συμφέροντα των ελληνικών εταιρειών; Κάποιος αντί να βάλει start pack η Vodafone TV παει και τα βλέπει πλαγίως."

Η απάντηση είναι οτι δεν μπορεί να υπάρξει κάποιος μαζοχιστης που να κάτσει να πληρώσει χρυσο δορυφορικό συστημα για να κάνει απόσβεση το 2062 την στιγμη που όλες οι εταιρείες του δίνουν την εγκατάσταση και τους εξοπλισμούς τζάμπα και με χαμηλή συνδρομή.

Οπότε πού θέλω να καταλήξω, η παρανομία έχει και μία διαβάθμιση. Δηλαδή εντάξει μπορεί κάτι νομικά αυστηρά να είναι παράνομο, αλλά αν δεν ενοχλεί κανέναν στην λαϊκή γλώσσα δεν είναι και πολύ παράνομο. Αυτά και κλείνω το off-topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

εκανα αιτηση και γω αλλα θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση ,πως ακριβως θα συνδεσω τον αποκοδικωποιητη?τραβαω καλωδιο  ethernet απο το  modem και υστερα απο τον α/π/κ στην τηλεοραση και τελος?επισης παιζει μονο σε μια tv η υπαρχει δυνατιτητα να παιξει και σε αλλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αιτηση και γω αλλα θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση ,πως ακριβως θα συνδεσω τον αποκοδικωποιητη?τραβαω καλωδιο  ethernet απο το  modem και υστερα απο τον α/π/κ στην τηλεοραση και τελος?επισης παιζει μονο σε μια tv η υπαρχει δυνατιτητα να παιξει και σε αλλες?

Ναι παιζει μονο σε μια tv,οπως το ειπες για την συνδεση ,αν ειναι μακρυα το ρουτερ απο την τηλεοραση παιζει και με plc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις καμια ενημερωση αν θα προστεθουν νεα καναλια και ειδικοτερα κανενα αθλητικο συντομα?

Ειναι μεγαλο σφαλμα η μη ενταξη εστω των καναλιων eurosport,διοτι το πακετο

δεν διαθετει καποιο καθαρο αθλητικο καναλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ναι παιζει μονο σε μια tv,οπως το ειπες για την συνδεση ,αν ειναι μακρυα το ρουτερ απο την τηλεοραση παιζει και με plc

Πηρα και εγω παιδια . Μου ειπαν για το Plc και ψαχνω να δω αν αξιζει να το παρω απο αλλο καταστημα και οχι απο vodafone που μου ειπαν 35 ευρω απο 50 ...  

 

Για το Plc θες μια πριζα στο ρουτερ και μια κοντα στην τηλεοραση σωστα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα και εγω παιδια . Μου ειπαν για το Plc και ψαχνω να δω αν αξιζει να το παρω απο αλλο καταστημα και οχι απο vodafone που μου ειπαν 35 ευρω απο 50 ...  

 

Για το Plc θες μια πριζα στο ρουτερ και μια κοντα στην τηλεοραση σωστα?

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά "καινούριος" στο Vodafone TV.

Έχω την εξής απορία, ανάμεσα σε όλα τα ξένα κανάλια δεν βλέπω πουθενά τα ελληνικά (STAR, MEGA...) εκτός του ΕΤ1. Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά "καινούριος" στο Vodafone TV.

Έχω την εξής απορία, ανάμεσα σε όλα τα ξένα κανάλια δεν βλέπω πουθενά τα ελληνικά (STAR, MEGA...) εκτός του ΕΤ1. Τι μπορώ να κάνω;

δεν μπορεις να κανεις κατι για να τα δεις απο τον αποκωδηκοποιητη της vf,δεν τα εχει

μονο απο digea με κανονικο αποκωδηκοποητη μπορεις να τα δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε με καλώδιο κεραίας όπως ήμουν πρίν και εναλλάξ χειριστήριο Vodafone και τηλεόρασης...

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου Bill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...