Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με κάρτα ήχου


pagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω τα edifier s730 και κάρτα ήχου την creative zxr. Έχω ένα πρόβλημα το pc δεν διαβάζει πάντα την κάρτα ήχου. Μια διαβάζει την ενσωματωμένη της μητρικής και μια την εξωτερική. Το θέμα είναι πως έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν βγάζω άκρη. Ωστόσο σε άλλο pc που την δοκίμασα την διάβασε κατευθείαν. Έχω πάει και σε μαγαζί το pc και μου είπαν ότι φταίει η κάρτα και πως δεν λέει κάτι το ότι δούλεψε σε άλλο pc. Την έχω ένα χρόνο και αυτό το πρόβλημα μου το έκανε απ την αρχή. Γνωρίζεις κάποιος τι μπορεί να φταίει? Επίσης εδώ και έναν μήνα όταν το pc διαβάζει την εξωτερική κάρτα ήχου ακούω κάτι παράσιτα σαν φωνές και βουητά. Πρώτη φορά ακούω τέτοια παράσιτα τι γίνεται? Επίσης να προσθέσω ότι τα ακούω και κατά τη διάρκεια που ακούω τραγούδια απλά δεν είναι σε τόσο έντονο βαθμό γιατί καλύπτονται από την μουσική. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

υ.γ. Αν σας έλεγα να μου προτείνετε μια εξωτερική κάρτα ήχου ποια θα ήταν αυτή(σε περίπτωση που πω τελικά να αλλάξω κάρτα ήχου)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή, Μπες στα BIOS και βρες την επιλογή να απενεργοποιήσεις την onboard sound card.

Μπας και με αυτό τον τρόπο δεν έχεις προβλήματα

Τσέκαρε το πρώτα και μετά συνεχίζεις με άλλες επιλογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...