Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Huawei Honor 4C 5'' 8GB dual sim 3G 8core 2gb ram 149€@mediamarkt.gr


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Vodafone είναι 5.5 δύσκολο στον έλεγχο με το ένα χέρι. Με το ζόρι κάνω κοντρολ το p8 lite.

16 κ τα δύο απλά το Vodafone είναι μεγάλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα έπαιρνα το Vodafone στις 5.5 τα meizu κάτι παθαίνουν με το touch. Ψάξτο πριν το πάρεις.

Το Honor 4c έχει μικρή μνήμη αποθήκευσης. Δεν το προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5.5 ίντσες υπάρχει και το meizu m2 note στα 185€ από skroutz.

.....

 

Στα 179,90 για 6 μέρες ακόμα (με νέα παραλαβή στις 16/12 - άρα όχι άμεσα διαθέσιμο) 

 

http://www.e-shop.gr/kinito-meizu-m2-note-grey-gr-p-TEL.090023

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω σκεφτομαι για το vodafone smart ultra 6 (zte s6 lux).ειναι stock android σχεδον,3000 μπαταρια αλλα δεν ειναι δικαρτο.full hd οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να δώσει 150 ευρώ για το Honor και να μην προσθέσει άλλα ~30 ευρώ για το meizu m2 note.

Δεν υπάρχει σύγκριση απλά....

Και μη γράψει κανείς για Flyme λειτουργικό, έλλειψη ραδιοφώνου, δυσκολία στον συγχρονισμό επαφών, όχι πολύ δυνατό ηχείο και λοιπές μπούρδες :P που γράφονται εδώ και εκεί στο net απο ψιλοάσχετους με smartphone, καθώς το κινητό το έχω και είναι άλλη κατηγορία ειλικρινά (σε σχέση με ένα s60 lenovo που είχα για κανα μήνα πρίν). 

Αυτά. :D

 

update: Στην τιμή αυτή που πόσταρε ο φίλος παραπάνω μην το σκέφτεστε καν, δεν υπάρχει ανταγωνισμός πιστεύω.

https://www.skroutz.gr/s/7187498/Meizu-M2-Note-16GB.html

 

(Εγώ το πήρα στα 188 πρίν καμμιά βδομάδα απο άλλο κατάστημα στην Αθήνα) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και μια 2τία το Vodafone Smart Max 4 με 6¨ οθόνη μονόκαρτο και απο την αρχή είναι με σχεδόν pure android. Κανένα παράπονο μέχρι στιγμής για όσους το σκέφτονται. Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο αλλά πολύ πιο γρήγορο θα είναι το Smart Ultra. Έχω και το P8 Lite που είναι πολύ γρήγορο και πιο φινετσάτο. Σαν οθόνη πιο καθαρή μου φαίνεται του Smart Max 4. Τώρα από τις νέες προτάσεις δεν ξέρω αν και παρήγγειλα και το Honor 4C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και μια 2τία το Vodafone Smart Max 4 με 6¨ οθόνη μονόκαρτο και απο την αρχή είναι με σχεδόν pure android. Κανένα παράπονο μέχρι στιγμής για όσους το σκέφτονται. Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο αλλά πολύ πιο γρήγορο θα είναι το Smart Ultra. Έχω και το P8 Lite που είναι πολύ γρήγορο και πιο φινετσάτο. Σαν οθόνη πιο καθαρή μου φαίνεται του Smart Max 4. Τώρα από τις νέες προτάσεις δεν ξέρω αν και παρήγγειλα και το Honor 4C.

 

Το smart 4 max ήταν φοβερό phablet και λυπήθηκα που το έδωσα πρίν 2 μήνες περίπου για να πάρω το s60. Κράτα το φίλε. Αν και έχει 1 gb ram δεν μου κόλλησε ιδιαίτερα ποτέ. Στα 129 που το είχαμε πάρει πέρυσι ήταν φοβερή προσφορά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το meizu έχει κάποια θέματα αλλά για να τα λύσεις πρέπει να ασχοληθείς. Αν είσαι άσχετος λύση δεν θα βρεις άμεσα. Μην μας το παίζεις ειδικός φίλε.

Φυσικά και είναι ανώτερο σαν συσκευή αλλά για γνώστες και μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι ειδικός; Για δώσε τα φώτα σου λοιπόν για να ξέρω.

Όταν ο άλλος γράφει δεν μπορώ να συγχρονίσω επαφές τότε δεν είναι απλά άσχετος αλλά μάλλον πρώτη φορά πιάνει smartphone στα χέρια του.

Anyway είμαστε offtopic οπότε μην το συνεχίζουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο myphone άλλα γράφει. Υπάρχει θέμα όχι σοβαρό για εμάς αλλά για τους απλούς χρήστες. Εσύ εκείνους θα κοιτάς όχι εμάς τα φρικια. Αυτό λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να δώσει 150 ευρώ για το Honor και να μην προσθέσει άλλα ~30 ευρώ για το meizu m2 note.

Δεν υπάρχει σύγκριση απλά....

Και μη γράψει κανείς για Flyme λειτουργικό, έλλειψη ραδιοφώνου, δυσκολία στον συγχρονισμό επαφών, όχι πολύ δυνατό ηχείο και λοιπές μπούρδες :P που γράφονται εδώ και εκεί στο net απο ψιλοάσχετους με smartphone, καθώς το κινητό το έχω και είναι άλλη κατηγορία ειλικρινά (σε σχέση με ένα s60 lenovo που είχα για κανα μήνα πρίν). 

Αυτά. :D

 

update: Στην τιμή αυτή που πόσταρε ο φίλος παραπάνω μην το σκέφτεστε καν, δεν υπάρχει ανταγωνισμός πιστεύω.

https://www.skroutz.gr/s/7187498/Meizu-M2-Note-16GB.html

 

(Εγώ το πήρα στα 188 πρίν καμμιά βδομάδα απο άλλο κατάστημα στην Αθήνα) 

 

Και μονο το μεγεθος του ειναι απαγορευτικος παραγοντας για ορισμενους απο εμας. Προσωπικα ακομα και το honor το θεωρω μεγαλο αλλα στην αναγκη μπορει να το προχωρουσα αν το χρειαζομουν. Ειναι και λιγο βαρυ το ατιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λιιγο offtopic αρχικα

 

εχω το μ2 το 5ιντσο,περιπου ιδιο με το μ2 νοτε,

αν θεωρειται προβλημα η λιγακι πιο σκοτεινη καμερα

του μ2 νοτε απτο δικο μου,ιδιες ειναι δλδ,

και το οτι πρεπει να κανεις εγγραφη

στην εφαρμογη flyme,μετα μπεις στο μαρκετ του κινητου

να κατεβασεις την εφαρμογη google apps

και μετα στην εφαρμογη αυτη να εγκαταστησεις ολες τις google apps,

 

να μην ανησυχειτε..το κινητο με το flyme os του ειναι παραμετροποιημενο για να το

ακαταλαβαινουν οι ασχετοτεροι των ασχετοτερων

 

 ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ  ΕΧΕΙ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΟ ΤΟ ROOT

ΚΑΙ ΔΕΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΤΑΡΕΤΕ,ΑΠΛΑ ΠΑΤΑΤΕ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ

ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙς....

 

ειναι το iphone σε πιο απλο ενα πραμα...απιστευτο δλδ..

 

 

ουαχαχαχα γαματο το flyme και το μ2 μου οποτε υποθετω και το μ2νοτε

αν αυτα ειναι τα θεματα του ολα ειναι μασημενη τροφη.

 

+απο ελληνικο καταστημα μηπως εχει ετοιμο μαρκετ και google apps!!!

 

αλλα τα +ευρα ειναι το θεμα κατεμε για να παρει καποιος το huawei..

+το huawei 3c ειχε ωραια ρομ,οποτε και το 4c θαναι ευχρηστο πιστευω..

 

θεμα μεγεθους δε νομιζω οτι υφισταται.ιδου γιατι,

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Meizu-m2-note,honor-4C/phones/9435,9391

 

αποψη μου

Επεξ/σία από mertaghon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...