Προς το περιεχόμενο

Οι εξωγήινοι επιστρέφουν στο Independence Day: Resurgence


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως το πρωτο δεν θα το ελεγα sci-fi αλλα space western, στην ουσια πιστολιδι ειναι με διστημικο υποβαθρο. Για τορεντ καλο θα ειναι.

ΥΓ Καλυτερα Παπακαλιατη παρα το Star Wars, ενα συνοθυλεμα απο ασχετα πραγματα μεταξυ τους. Θα πουλησω το φωτοσπαθο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ξεκιναμε...bad boys 1+2.die hard.armageddon.the rock.lethal weapon.indipendence day.κλπ κλπ κλπ....ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΕΣΚΙΖΑΝ..οποιος δεν εχει περασει καλα με αυτες τις ταινιες,με ποιες περναει καλα;;με αυτες που βγαινουν τωρα με τα ατριχα μαλακιστηρια???ελα ρε αλανια..πολλες φορες το μυαλο θελει την ανεγκεφαλη δραση..σε ταινιες,videogames και αλλα..just have fun

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε συγνωμη αλλα εβαλες τις πιο τρισαθλιες ταινιες. Πως μπορεις να ορισεις εσυ τι αρεσει στον κοσμο;
Εμενα μου αρεσε πολυ το Philadelphia που ειδα ξανα προσφατα, ειδικα η σκηνη που ακουει την Μαρια Καλλας στην οπερα. Καθολου δραση, καθολου ξυλο, κανενα πιστολι.
Σοκ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^Αυτο.

Ναι, μ αρεσουν τα Die Hard 1,2,3, αλλα δεν εκπλησσομαι οταν καποιος υποστηριζει πως προκειται για τις χειροτερες ταινιες που εχει δει στη ζωη του. Προφανως εχουμε διαφορετικα γουστα, simple as that.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε συγνωμη αλλα εβαλες τις πιο τρισαθλιες ταινιες. Πως μπορεις να ορισεις εσυ τι αρεσει στον κοσμο;

Εμενα μου αρεσε πολυ το Philadelphia που ειδα ξανα προσφατα, ειδικα η σκηνη που ακουει την Μαρια Καλλας στην οπερα. Καθολου δραση, καθολου ξυλο, κανενα πιστολι.

Σοκ;

 

Για εμένα ναι, Σοκ, διότι μου προκαλούν εμετό τέτοιες τρισάθλιες ταινίες όπως το Philadelpia, που είναι υποτίθεται «κουλτουριάρικες» και καταστρέφουν γενικά την κουλτούρα.

 

Επίσης, δεν ορίζει ο φίλος τι αρέσει στον κόσμο, αλλά ο ίδιος ο κόσμος, κόβοντας εισιτήρια. Άρα λοιπόν πόσα έκοψε το Indipendace Day και πόσα το Philadelphia;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει και ολα του Αγγελοπουλου, αυτο ομως πλεον σοκαρει και εμενα τον ιδιο. :)
Το Philadelphia σε καμια περιπτωση δεν ειναι κουλτουριαρικο, δικαστικο δραμα θα το ελεγα με λιγη συγκινηση στο τελος. Ξερω το σωστο αρσενικο δεν πρεπει να συγκινειται ποτε, αλλα οταν αφησουμε το ροπαλο στην ακρη θα καταλαβουμε οτι αυτα ειναι στερεοτυπα, αρα βλακειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο αργή ταινία που έχω δει είναι το 2001 A Space Odyssey και αυτό με το ζόρι, διότι διάβασα πρώτα το βιβλίο. 

Εντάξει, αν έχεις δει και όλα του Αγγελόπουλου μετά δεν μπορείς να δεις απολύτως τίποτα. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα ναι, Σοκ, διότι μου προκαλούν εμετό τέτοιες τρισάθλιες ταινίες όπως το Philadelpia, που είναι υποτίθεται «κουλτουριάρικες» και καταστρέφουν γενικά την κουλτούρα.

 

Επίσης, δεν ορίζει ο φίλος τι αρέσει στον κόσμο, αλλά ο ίδιος ο κόσμος, κόβοντας εισιτήρια. Άρα λοιπόν πόσα έκοψε το Indipendace Day και πόσα το Philadelphia;

 

Φιλε συγνωμη αλλα εβαλες τις πιο τρισαθλιες ταινιες. Πως μπορεις να ορισεις εσυ τι αρεσει στον κοσμο;

Εμενα μου αρεσε πολυ το Philadelphia που ειδα ξανα προσφατα, ειδικα η σκηνη που ακουει την Μαρια Καλλας στην οπερα. Καθολου δραση, καθολου ξυλο, κανενα πιστολι.

Σοκ;

 

Φιλε συγνωμη αλλα εβαλες τις πιο τρισαθλιες ταινιες. Πως μπορεις να ορισεις εσυ τι αρεσει στον κοσμο;

Εμενα μου αρεσε πολυ το Philadelphia που ειδα ξανα προσφατα, ειδικα η σκηνη που ακουει την Μαρια Καλλας στην οπερα. Καθολου δραση, καθολου ξυλο, κανενα πιστολι.

Σοκ;

ρε μεγαλε εγω ειπα πως ολοι καποια στιγμη θελουμε ανεγκεφαλη δραση..δεν τις εβγαλα οσκαρικες τις ταινιες ουτε οτι το σεναριο ηταν οτι πιο καλο εχω δει ποτε..αλλα για αναρωτησου..που και που δεν θελεις αυτα τα ανεγκεφαλα να διασκεδασεις απλα με την καφριλα τους και μονο;;αλλωστε δεν ορισα εγω τι θα δει ο κοσμος..εσυ το οριζεις οταν λες κατι τρισαθλιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να λετε, με εναν κουβα ποπκορν και μια μεγαλη κολα, θα περασει ενα ΓΑΜΑΤΟ 2ωρο με αυτη την ταινια στο σινεμα...εφε, εκρηξεις, εξωγηινοι, αμερικανικος πατριωτισμος (god bless america και δεν συμμαζευεται), και τα μυαλα στα καγκελα...ιδανικη καλοκαιρινη καφριλα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...