Προς το περιεχόμενο

H Microsoft απολογείται για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν χρήστες των συσκευών Surface


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις να ειμαι fan boy καμιας εταιρειας (εχω iMac apo to 09' και χρησιμοποιω μονο Windows Phone απο το 12') μπορω να πω οτι η MSFT ειναι απλα απαραδεκτη. Κανεις μια πολυ σοβαρη προσπαθεια σαν εταιρεια να μπεις δυνατα και στο κομματι του Hardware και βγαζεις flagship συσκευες, πανακριβες, με τετοια προβληματα; Και ακομα να τα λυσεις; Και τα ιδια θεματα SW εχουν και τα 950/XL. Δεν επιτρεπεται. Χανεις παρα πολυ σε κυρος και επειδη αυτα αναφερονται σε ολο τον κοσμο σε sites και forums δυστηχως για την MSFT θα εχει σημαντικο αρνητικο αντικτυπο στις πωλησεις.

Δεν λεω οτι η Apple βγαζει αψεγαδιαστα προιοντα. Καμια σχεση. Οπου SW = λαθοι. Αλλα στην Apple δυσκολα θα γινοταν σε κυκλοφορια νεας συσκευης να υπαρχουν τοσα θεματα και αν γινοτανε, οπως εχει δειξει το παρελθον, μεσα σε 2 εβδομαδες βγαζει αναβαθμισεις που αν οχι ολα, τα περισσοτερα διορθωνονται.

Εχω οπως ειπα iMac απο το 09' και το μονο που εχω κανει ειναι ενα format/fresh installation πριν 2 μηνες και αυτο γιατι 6 χρονια κατεβαζα ταινιες στον εσωτερικο σκληρο και οχι σε εξωτερικο οποτε ταλαιπωρηθηκε πολυ.

Η MSFT πρεπει να διορθωσει πολλα κακως κειμενα σε ολα τα νεα της προιοντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με έκανες και έκλαψα ρε μπαγάσα.

Δεν καταλαβαινω αν εισαι ειρωνικος ή οχι. Η πραγματικοτητα ομως αυτη ειναι. Δεν υπαρχει SW που να δουλευει χωρις προβληματα. Διαφωνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω αν εισαι ειρωνικος ή οχι. Η πραγματικοτητα ομως αυτη ειναι. Δεν υπαρχει SW που να δουλευει χωρις προβληματα. Διαφωνεις;

Επειδή το λένε πολλοί αυτό νομίζω μπερδεύουν τη δυναμική φύση που έχει το λογισμικό σε αντίθεση με το h/w. Φυσικά και υπάρχει software που δουλεύει χωρίς προβλήματα,σταθερά και όμορφα για χρόνια. Μάλιστα πολλά καλά λογισμικά με τις αναβαθμίσεις γίνονται ακόμη καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι fan boy καμιας εταιρειας (εχω iMac apo to 09' και χρησιμοποιω μονο Windows Phone απο το 12') μπορω να πω οτι η MSFT ειναι απλα απαραδεκτη. Κανεις μια πολυ σοβαρη προσπαθεια σαν εταιρεια να μπεις δυνατα και στο κομματι του Hardware και βγαζεις flagship συσκευες, πανακριβες, με τετοια προβληματα; Και ακομα να τα λυσεις; Και τα ιδια θεματα SW εχουν και τα 950/XL. Δεν επιτρεπεται. Χανεις παρα πολυ σε κυρος και επειδη αυτα αναφερονται σε ολο τον κοσμο σε sites και forums δυστηχως για την MSFT θα εχει σημαντικο αρνητικο αντικτυπο στις πωλησεις.

Δεν λεω οτι η Apple βγαζει αψεγαδιαστα προιοντα. Καμια σχεση. Οπου SW = λαθοι. Αλλα στην Apple δυσκολα θα γινοταν σε κυκλοφορια νεας συσκευης να υπαρχουν τοσα θεματα και αν γινοτανε, οπως εχει δειξει το παρελθον, μεσα σε 2 εβδομαδες βγαζει αναβαθμισεις που αν οχι ολα, τα περισσοτερα διορθωνονται.

Εχω οπως ειπα iMac απο το 09' και το μονο που εχω κανει ειναι ενα format/fresh installation πριν 2 μηνες και αυτο γιατι 6 χρονια κατεβαζα ταινιες στον εσωτερικο σκληρο και οχι σε εξωτερικο οποτε ταλαιπωρηθηκε πολυ.

Η MSFT πρεπει να διορθωσει πολλα κακως κειμενα σε ολα τα νεα της προιοντα....

Μια βόλτα στο insomnia κάνε φίλε σχετικά με το ελ καπιταν να δεις τα προβλήματα απο κάτω.

 

Καμια εταιρία δεν μπορεί να είναι τέλεια σε αυτά τα πράματα

 

Πάντα θα υπάρχουν προβλήματα. Μιλάμε για εκατομμύρια συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια να πω 2 πραγματα ως χρηστης surface pro 4 i5/8gb ram /256 ssd μετα από 2 βδομάδες

 

1) Το θεμα με την οθονη ηταν οντως σπαστικο όταν ημουν σε χαμηλο φωτισμο αλλα μετα το update κανενα πρόβλημα.

2) Στα θετικα είναι πως δεν εχω ξαναδει τετοια ποιότητα εικόνας. Αν δεν το δεις σε real συνθήκες δεν το πιστευεις. Για το χαβαλέ ας πουμε να δεις μια ταινιουλα 1080p στο κρεβάτι

3)Η μπαταρία είναι μια χαρα. Μια χαρά όμως. Με edge και excel και word και wifi και blutooth για το pen και 50% φωτεινότητα (καλή για γραφείο την ημέρα) έχω γράψει κοντά 5 ώρες.

4) Το pen δίνει πόνο. Φοβερή απόκριση και αίσθηση, σημειώσεις με το χέρι σε δευτερόλεπτα και φαντάζομαι πολύ καλό και για design αν και δεν είμαι κανένας guru του τομέα για να κρίνω Και μπαταρίες εμπορίου ΑΑΑΑ αν χρειαστείς για να μην ψάχνεις service και 1 χρόνο διάρκεια.

5)Το νέο keyboard δεν σε κουράζει ακόμα και μετά από αρκετές ώρες χρήσης. Καλές αποστάσεις μεταξύ πλήκτρων και ωραίο feedback όταν τα πατάς.

6)To ζήτημα με το deep sleep δεν πιστεύω ότι είναι και τόσο σημαντικό. Η συσκευή τερματίζει σε 2 sec και σε boot θέλει 5 sec για να παίζεις στο desktop με  ξεκλείδωμα με το face recognition. Σε πραγματικές συνθήκες δηλαδή αν είσαι έτοιμος σε 4 sec γιατί να μην τερματίζεις όταν είναι να φύγεις από το γραφείο και να το βάζεις σε deep sleep?

7) Επιδόσεις άψογες. Τρέχω ArcGIS 10 με τεράστιες βιβλιοθήκες δεδομένων από εξωτερικό σκληρό + όλα τα υπόλοιπα λογικά (web, mail, excel, word) και δεν καταλαβαίνει τίποτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...