Προς το περιεχόμενο

Κρέμα επούλωσης σημαδιών ακμής Kelosoft, αξίζει;


SpirosKerkyra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι. Πρέπει να βαλει κανεις στην εξίσωση οτι μετα απο 6 μηνες ή 8, οτι και να ηταν , και χωρίς κρεμα θα επουλωνοταν.

 

Ξαναλέω οτι αν με βοηθησε, βοηθησε λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω χηλοειδές με το καιρό μεγαλώνει. Δεν ειναι πολυ μεγάλο 1cm περίπου.

Σκέφτομαι μήπως δοκιμάσω και τη κρέμα.

Θα ήθελα και θεραπεία να κάνω αλλά θα πρέπει να κάνω ξήγα στο γιατρό απο πριν. Γιατί όσους έχω ρωτήσει η επισκεφθεί μιας και δεν απειλείται η υγεία σου σου λένε πως δεν είναι τίποτα και να μη κάνεις κάτι.

Το θέμα δεν είναι μονο κοσμητικό αλλά μου προκαλεί σχεδόν καθημερινά ενόχληση ειδικά με μπλούζες τύπου polo τις εχω ξεχηλώσει και μάλλινα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πρέπει να βαλει κανεις στην εξίσωση οτι μετα απο 6 μηνες ή 8, οτι και να ηταν , και χωρίς κρεμα θα επουλωνοταν.

 

Ξαναλέω οτι αν με βοηθησε, βοηθησε λιγο.

 

Πόσο καιρό την έβαζες;;  Τη χρησιμοποιούσες καθημερινά;;

 

Εγώ πάντως έχω χηλοειδές με το καιρό μεγαλώνει. Δεν ειναι πολυ μεγάλο 1cm περίπου.

Σκέφτομαι μήπως δοκιμάσω και τη κρέμα.

Θα ήθελα και θεραπεία να κάνω αλλά θα πρέπει να κάνω ξήγα στο γιατρό απο πριν. Γιατί όσους έχω ρωτήσει η επισκεφθεί μιας και δεν απειλείται η υγεία σου σου λένε πως δεν είναι τίποτα και να μη κάνεις κάτι.

Το θέμα δεν είναι μονο κοσμητικό αλλά μου προκαλεί σχεδόν καθημερινά ενόχληση ειδικά με μπλούζες τύπου polo τις εχω ξεχηλώσει και μάλλινα κτλ.

Σε φαγουρίζει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο καιρό την έβαζες;;  Τη χρησιμοποιούσες καθημερινά;;

 

Σε φαγουρίζει;;

Γενικά ναι. Αλλά κατα περιόδους. Γενικά οσο πιο αγχωμένος είμαι τοσο χειρότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο και αν σας φενεται ακυρο και γελοιο, κατα ενα μεγαλο ποσοστο αυτα οφειλονται στην ψυχικη υγεια..δηλαδη αγχος, στρες, στεναχωρια,αρνητικες σκεψεις, χειροτερεουν ο,τι παθηση υπαρχει.....οποτε μαζι με την ιατρικη αποψη παντα να βαζεται και την χαρουμενη και θετικη πλευρα σας ωστε να απαλλαγειτε απο τα προβληματα αισθητικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ναι. Αλλά κατα περιόδους. Γενικά οσο πιο αγχωμένος είμαι τοσο χειρότερα

Τότε δοκίμασε για ένα διάστημα τη novaquasol A που είναι επουλωτική (φθηνή και καλή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για τρομερη αλοιφη παιδια... σε 13 μηννες (6 σωληναρια) εξαφανησε τελειως σημαδια απο κοψιμο απο τζαμι και ραμματα ...αχνες σκιες μονο. Μιλαμε για τρομερη διαφορα. Μην βαζετε πολυ... οσο χρειαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για τρομερη αλοιφη παιδια... σε 13 μηννες (6 σωληναρια) εξαφανησε τελειως σημαδια απο κοψιμο απο τζαμι και ραμματα ...αχνες σκιες μονο. Μιλαμε για τρομερη διαφορα. Μην βαζετε πολυ... οσο χρειαζεται

kelosoft ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος θα κατσει να βαζει κρεμα 2 φορες τη μερα επι μηνες ολοκληρους;;

Εμενα μου χαν συστησει και την elicina ως πολυ καλη.

 

ειχα χυλοειδες μετα τη θυρεοειδεκτομη και επεσε μονο με ενεσεις -αν θυμαμαι καλα κορτιζονουχες. Εμεινε ενα σημαδι αλλα τουλαχιστον δεν ειναι φουσκωμενο οπως ηταν. Οι κρεμες σε τετοιες περιπτωσεις ειναι πεταμενα λεφτα

 

Πόσες ενέσεις έκανες και πόσο συχνά? 'Εχω κι εγώ τομή σε αυτό το σημείο πάνω από δεκαετία με πολύ έντονη υπερτροφία. Ξεκίνησα πρόσφατα διαδικασία δίορθωσης που θέλει 3 χειρουργεία και μετά το πρώτο μου ξαναέκανε υπερτροφία. Μες την απογοήτευση πήγα να παραπονεθώ και μου πάτησαν μια ένεση κορτιζόνης. Εκανε δουλειά άμεσα...από την πρώτη ώρα δηλαδή είδα διαφορά και ενθουσιάστηκα αλλά φοβάμαι μην ξαναγίνει το ίδιο και πρέπει να τρυπιέμαι συνέχεια.

 

Επίσης για μετά μου έχουν πει για laser nd yag που υποτίθεται μπορεί να μαζέψει ελάχιστα τις ουλές και για prp που πάλι ίσως βελτιώσει λίγο την όψη. 'Εχει κάνει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Η εγκυμοσυνη μου αφησε παράσημο 2 μικρές ραγάδες περιξ του αφαλού. Εφήρμοσα για 1μηνα κελοσοφτ και τζελ σιλικονης πρωί βράδυ. Ήδη απο την 3η εβδομάδα είδα διαφορά. Δρα αδιαμφισβήτητα . Δεν πιστευω στην ολοκληρωτική εξάλειψη αλλά ήδη εχει αμβλυνθει κατα μεγαλο ποσοστο η χρωματικη διαφορά και με λιγη γυμναστικη το δερμα επανηλθε σχεδον στην πρότερη κατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...