Προς το περιεχόμενο

[δωρο] cardboard glasses giving away from Volkswagen[out of stock]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες από ότι έχω καταλάβει, κατεβάζεις αρχικά κάποια εφαρμογή (εγώ εβαλα το Cardboard) και στην συνέχεια πρέπει να "καλιμπράρεις" την εφαρμογή με βάση τη συσκευή 3D που θα χρησιμοποιήσεις. Για αυτό κ ζητάει να "σκανάρεις" αυτόν τον "κωδικό" που δεν έχει πάνω του το cardboard της VW. Εγω έβαλα από παρόμοιο της Oneplus (κυκλοφορεί σχετικό βίντεο στο Youtube) και πιστέυω το καλιμπράρισμα είναι αρκετά καλό κ γι αυτό κ έχω κ σχετικά καλή εικόνα.

Για δοκιμάστε το αυτοί που έχουν πρόβλημα......

Πάντως μην τρελένεστε. Περισσότερο είναι να πάρεις μια ιδέα τι είναι αυτό, κ εμένα μάλιστα με έβαλε κ σε έξοδα να πάρω ένα καλύτερο setάκι.....Ενδιαφέρον σαν concept πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες από ότι έχω καταλάβει, κατεβάζεις αρχικά κάποια εφαρμογή (εγώ εβαλα το Cardboard) και στην συνέχεια πρέπει να "καλιμπράρεις" την εφαρμογή με βάση τη συσκευή 3D που θα χρησιμοποιήσεις. Για αυτό κ ζητάει να "σκανάρεις" αυτόν τον "κωδικό" που δεν έχει πάνω του το cardboard της VW. Εγω έβαλα από παρόμοιο της Oneplus (κυκλοφορεί σχετικό βίντεο στο Youtube) και πιστέυω το καλιμπράρισμα είναι αρκετά καλό κ γι αυτό κ έχω κ σχετικά καλή εικόνα.

Για δοκιμάστε το αυτοί που έχουν πρόβλημα......

Πάντως μην τρελένεστε. Περισσότερο είναι να πάρεις μια ιδέα τι είναι αυτό, κ εμένα μάλιστα με έβαλε κ σε έξοδα να πάρω ένα καλύτερο setάκι.....Ενδιαφέρον σαν concept πάντως.

Για λεγε φιλέ μου τι πήρες,γιατί ξαχνω και εγώ ενα ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λεγε φιλέ μου τι πήρες,γιατί ξαχνω και εγώ ενα ...

Εγώ πήρα αυτό, διότι δεν ήθελα να δώσω άνω των 30€: 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-VR-Glasses-Virtual-Reality-Headset-3D-Movies-Games-Device-For-3_5-6_0-Smartphones-p-1025703.html

Δοκίμασε και επιπλέον κουπόνι 12blitzw (-10%)

 

Έχει αρκετά στα 20+. Δες κ αποφάσισε.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχετε κανένα QR code που να καλιμπράρεται σωστά; Με τις default ρυθμίσεις δε φαίνεται καλά, τα βλέπω όλα διπλά και παθαίνω πονοκέφαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα αυτό, διότι δεν ήθελα να δώσω άνω των 30€: 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-VR-Glasses-Virtual-Reality-Headset-3D-Movies-Games-Device-For-3_5-6_0-Smartphones-p-1025703.html

Δοκίμασε και επιπλέον κουπόνι 12blitzw (-10%)

 

Έχει αρκετά στα 20+. Δες κ αποφάσισε.........

Τα ακουστικά από που βγαίνουν; (μάλλον από την τρυπούλα στο πλάι τώρα που το ξαναβλέπω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχετε κανένα QR code που να καλιμπράρεται σωστά; Με τις default ρυθμίσεις δε φαίνεται καλά, τα βλέπω όλα διπλά και παθαίνω πονοκέφαλο.

 

https://blog.oneplus.net/india/2015/07/16/op_vr_sale/

 

Εγώ αυτό έβαλα και είμαι ευχαριστημένος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://blog.oneplus.net/india/2015/07/16/op_vr_sale/

 

Εγώ αυτό έβαλα και είμαι ευχαριστημένος

Ακριβώς και το βλέπει σαν Cardboard v1.1 αν θυμάμαι καλά.

Με αυτό το calibration παίζει καλά. δεν έχω δοκιμάσει άλλο να πω.

Αυτό που δεν έχω βρει είναι πως στο καλό επιλέγεις κάτι. Βγαίνει ένα dot στην οθόνη, με βάση που κοιτάς/γυρίζεις το κεφάλι, αυτό κινείται, αλλά πως επιλέγεις δεν ξέρω. Στα καλύτερα σετ'ακια, υπάρχει ένα κουμπί επιλογής (στυλ enter).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις κανενα μαγνητακι πχ αυτα που βαζουν πολοι στα ψυγεια, μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν το κουμπι, θα το κρατας στην θεση που θα ταν, αριστερα δλδ κοντα στο κινητο και θα πιασει, εγω ετσι κανω και δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...