Προς το περιεχόμενο

6Mbs jdownloader vs 3Mbs torrent [προβλημα;]


Tablet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αν έχει enabled το upnp και στο router και στο torrent client δεν χρειάζεται και port forward...

 

Προσωπικά βέβαια τα κάνω disable και κάνω port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω vdsl που από οτε κλειδώνει στα 49.5 στο jdownloader  κατεβάζω 5.7 σταθερά αλλά τα torrent κάπως κολιονται να κατεβασουν κανει φοβερα dropouts κα κατεβαζει max 2.5mbs και με πολλους seeders τι γινεται;; 

a.περιορισε το upload σου στο 60-70 τις 100 του συνολικου upload.δηλαδη αν εχεις5 mbit βαλε κοντα στα 3,5 με 4.οχι παραπανω,.σε adsl προσπαθουμε να ειμαστε στα 60-70 Kbytes αν το max ειναι 100 περιπου.αλλιως μετα πιταρει το down.

 

1- Πόσο μπορώ να αυξήσω τα connections χωρίς να μπουκώσει το router, μπορω να ελεγξω ποτε και πως μπουκώνει;;

 

2 - private trackers πως και που;;;

 

υπαρχουν πολλοι Private.αλλα και σε public αν υπαρχουν πολλοι seeders δεν θα εχεις θεμα.για τα connections απλα δοκιμαζεις.τα λιγα θα σου κοψουν.τα παρα πολλα θα μπουκωσουν αν το ρουτερ δεν αντεχει πολλα.

οκ πάντως μετά από test όταν κατεβάζω πολλά torrents πιανει και 5.5mbs αλλα οταν ειναι ενα μονο του παιζει απο 2/4/3 το γραφημα ειναι αλλα νταλων.. τι να πω το αφήνω ως εχει 

δεν σημαινει οτι ειναι παντα ευκολο να εχεις 5mbyte κατεβασμα απο ενα τορρεντ μονο.

 

μου λέει πως η πόρτα είναι open απο τα settings και ειναι πράσινο πρεπει να κανω farward  οπως και να εχει;;

 

η πορτα βγαινει open λογω του upnp σε ρουτερ και σε mtorrent ή την εκαστοτε εφαρμογη που εχεις.καλο θα ηταν αν δεν βαριεσαι να κλεισεις το upnp και να ανοιξεις manual ενα port.οποιος εχει οτε προσεχει μην ανοιξει καποια port απο αυτες που κοβει η αυξημενη ασφαλεια της οτενετ διοτι δεν θα ανοιξει στην πραξη.θα πρεπει ή να βαλει αλλο port ή να κλεισει την αυξημενη ασφαλεια.

μπουκωμα από connections παίζει και όταν έχουμε bridge το modem και έχουμε καλύτερα router?

 

οσο καλυτερο adsl/vdsl router ή στην δικια σου περιπτωση οσο πιο καλο ρουτερ τοσο πιο δυσκολο να μπουκωσει.εφοσον το εχεις bridge το ζορι το τρωει το ρουτερ οχι το bridge (router σε modem)

1. Ειναι φυσικο να εχεις χαμηλοτερες ταχυτητες κατεβασματος απο την στιγμη που ταυτοχρονα ανεβαζεις κι εσυ με πανω απο 20 kb/sec. Eιναι κανονας οτι το ενα περιοριζει το αλλο...

 

 

σε adsl εχω max upload κοντα στα 120(annex m).αλλα και πριν με annex a που ειχα max upload στα 105 μεχρι τα 60-70 επαιζα μια χαρα χωρις να εχω προβλημα στο down.ταχυτητα down επαιζα max 15mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...