Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε τον εξαπύρηνο επεξεργαστή FX-6330 στα $109


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσον αφορα το Πλαισιο που αναφερθηκε

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/cpu-epeksergastes/AMD-FX-6300-AM3-plus-3-5-GHz-14-Mb-FD6300WMHKBOX.htm

 

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/cpu-epeksergastes/AMD-FX-8320-AM3-plus-3-5-GHz-16-Mb-FD8320FRHKBOX.htm

 

παλι καλα που βγηκε από το skroutz να βλέπουμε και να γελαμε με αυτές τις τιμες...

 

Κορυφαιο και το σχολιο ενως τυπα για τον 8320(tech guru τρομαρα του)

'''''ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΑΣΤΟΣ Η CACHE ΕΙΝΑΙ 16 MB L2+L3 ΜΠΟΡΕΙ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟΝ I7 5960X ΕΓΩ ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ OVERCLOCK ΣΤΑ 5,3 GHz ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ VOLTAGE 1,52'''''

 

Γελανε και οι πετρες :D

 

Η άλλο ωραιο

΄΄είναι 10000000000000000000000000000000 φορές καλύτερος από τον intel core i5 4460 που είχα στο προηγούμενο pc ΄΄

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω ρε παίδες, αλλά υπερβολικούς τους βρίσκω τόσους πυρήνες για παιχνίδια - εννοώ ότι, ακόμα και με τον i5 που έχω στο νέο medium-gaming PC που πήρα, μια χαρά τα παίζει τα παιχνίδια.

(Οκ... δεν έχω δοκιμάσει... StarWars Battlefront ακόμα, πιθανόν δεν θα 'ναι "τούμπανο", θα ζορίζεται).

 

Απλά λέω ότι, πολύ μάρκετιν πέφτει για να πηγαίνουν οι πιτσιρικάδες και να στραγγίζουν το πουγκί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ελεγα δεν θα φανει η ανακατωστρα.Οπου γαμος και γιορτη η κοντηλο πρωτη............οσο γαι τα μπλε γυαλιά του ......ουδεν σχολιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν υπηρχε AMD οι επεξεργαστες της intel θα ειχαν την διπλη τιμη ελλειψει ανταγωνισμου....μονο και μονο γι αυτο αξιζουν της επιλογης μας,μιας και οι διαφορες δεν ειναι τοσο μεγαλες στις αντιστοιχες κατηγοριες cpu..Πολλοι απο εσας που καυχιεσται για τα intel σας πιθανον να μην ειχατε συγχρονο αγορασμενο επεξεργαστη στην περιπτωση αυτη του μονοπωλιου της ιντελ...λιγος σεβασμος λοιπον περι "τοστιερων" κ.α.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα fx 6300 δεν μου άρεσε καθόλου πήρα i5 4690k όλα καλά καμία σχέση τουλάχιστον 35% πάνω.

 

Ο οποιος  κοστιζει 260Ε+, δηλαδη πανω απο την διπλασια τιμη, και μου λες οτι εδωσες 120% παραπανω λευτα για να παρεις κατι αποδοτικοτερο κατα 35%?, και μην μου πεις για το ρευμα γιατι αντε να καψεις 10 ευρω παραπαω μεχρι να αλαξεις επεξεργαστη μιας και εχουν 7watt διαφορα, 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το δεν του άρεσε καθόλου,μαλλον θα εννοεί γευστικά ο άνθρωπος!

 

Μα τώρα στα αλήθεια,είναι σοβαρό σχόλιο αυτό?Γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι και του εξηγείς κιόλας τη χρηματική διάφορα των δύο cpu?!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το δεν του άρεσε καθόλου,μαλλον θα εννοεί γευστικά ο άνθρωπος!

 

Μα τώρα στα αλήθεια,είναι σοβαρό σχόλιο αυτό?Γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι και του εξηγείς κιόλας τη χρηματική διάφορα των δύο cpu?!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οποιος κοστιζει 260Ε+, δηλαδη πανω απο την διπλασια τιμη, και μου λες οτι εδωσες 120% παραπανω λευτα για να παρεις κατι αποδοτικοτερο κατα 35%?, και μην μου πεις για το ρευμα γιατι αντε να καψεις 10 ευρω παραπαω μεχρι να αλαξεις επεξεργαστη μιας και εχουν 7watt διαφορα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει πριν δύο χρόνια amd 6300 απο ελλάδα στα 90 ευρώ και αυτήν την στιγμή παίζει στα 115-120 ευρώ, τι έγινε βρε παιδιά πήραν αξία οι amd ???? ελλαδιστάν for ever .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το Πλαισιο που αναφερθηκε

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/cpu-epeksergastes/AMD-FX-6300-AM3-plus-3-5-GHz-14-Mb-FD6300WMHKBOX.htm

 

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/cpu-epeksergastes/AMD-FX-8320-AM3-plus-3-5-GHz-16-Mb-FD8320FRHKBOX.htm

 

παλι καλα που βγηκε από το skroutz να βλέπουμε και να γελαμε με αυτές τις τιμες...

 

Κορυφαιο και το σχολιο ενως τυπα για τον 8320(tech guru τρομαρα του)

'''''ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΑΣΤΟΣ Η CACHE ΕΙΝΑΙ 16 MB L2+L3 ΜΠΟΡΕΙ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟΝ I7 5960X ΕΓΩ ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ OVERCLOCK ΣΤΑ 5,3 GHz ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ VOLTAGE 1,52'''''

 

Γελανε και οι πετρες :D

 

Η άλλο ωραιο

΄΄είναι 10000000000000000000000000000000 φορές καλύτερος από τον intel core i5 4460 που είχα στο προηγούμενο pc ΄΄

Συνεχιζω το offtopic αλλα δε μπορω να αντισταθω πραγματικα.

 

 

 

Υπέρ : Τρομερός επεξεργαστής που ο,τι βάζω το παιζει ανετα χωρις καν να φτανει στο 60% των δυνατοτήτων του Απίστευτες θερμοκρασίες οι οποιες φτάνουν σε μονοψήφιο νούμερο(σε αναμονή) αν τοποθετηθεί υδροψηξη(Η60) .σε φουλ load φτάνει max μέχρι 40 βαθμους

 

 

Νταξει ο τυπας το τερματισε.

Η μενει στο καναδα  και το χει χωμενο στο χιονι η απλα ανακαλυψε επαναστατικο τροπο ψυξης.

Αυτος παω στοιχημα οτι κανει και σχαση και με μαχαιρι κουζινας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...