Προς το περιεχόμενο

Dell Inspiron 5558 i3-5015U Windows 10 Laptop 128SSD μόνο 449€@Κωτσόβολος


GIOMIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή προσφορά αυτή του eshop.

 

->Πάραυτα αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε lenovo και Dell.

και ανάμεσα σε λάπτοπ χωρίς windows και laptop με windows θα διαλεγα αυτό με τα windows και το Dell.

 

->1 χρόνο η εγγύηση στα lenovo αντι για 2 αυτή των dell με collect and return.

 

->Επίσης μιάς και αναφέρατε την οθόνη δέν έχει καμία σχεση η εικόνα στα φτηνά Lenovo με αυτή των dells.

    Πολύ πιο ποιοτική αυτή των Dell σε σχεση με την  λίγο θαμπή Lenovo.

 

Overall για απλή χρήση:

  •   Ο Ι3 είναι εξαιρετικός παίζει ακόμη και ταινίες 1080p.
  •   O SSD δίσκος δίνει ταχύτητα στο σύστημα καλύτερη απόκριση και πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας.
  •   Τα 4 Gb Ram δύσκολα θα καλυφθούν απο απλό χρήστη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

αν πρόσεξες ανέφερα 2 πράγματα που για μένα χαρακτηρίζουν αυτές τις απαράδεκτες οθόνες:

i) η στάνταρ ανάλυση 1366X768

ii) η τεχνολογία ΤΝ του πάνελ

 

όταν αυτά τα δύο συνδυάζονται, το αποτέλεσμα δε μπορεί παρά να είναι μαύρα χάλια

 

συμφωνώ πως η υψηλότερη ανάλυση από μόνη της δε φτάνει....

γιαυτό προφανώς και τα lenovo στα οποία αναφέρεσαι είναι και αυτά χάλια

Νομίζω ότι είσαι ελαφρώς υπερβολικός για τις οθόνες. Τις βρίσκω μια χαρά για τους περισσότερους χρήστες και για τη χρήση που προορίζονται τέτοια μηχανήματα. Για μένα το σημαντικό είναι ότι άρχισε να γίνεται στάνταρ αξεσουάρ ο ssd σε μεσαία-οικονομικά λάπτοπ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωντας παλαιος κατοχος 3 λαπτοπ Lenovo (σκυλια ανημερα, αλλα υστερουν σε σερβις) και τωρινος Dell ...

 

με κλειστα ματια Dell... μονο η εγγυηση της Ελληνικης αντιπροσωπιας next bussines day on site,ειναι λογος  αγορας...

 

χρησιμοποιω οχι πολυ ζορικα μηχανηματα για δουλεια (16-18 ωρες 3-4 browser ανοιγμενους, δυο λογιστικα προγραμματα και καμμια 30 σελιδες excel)... (τωρινος ι3 παλιοτερα αναλογα μοντελα), δεν εχω παρει πανω απο 600 μηχανημα... διαρκεια ζωης στα χερια μου ειναι οσο η διαρκεια ζωης της μπαταριας, πρπ 2 χρονια (δεν αγοραζω μπαταρια, αγοραζω λαπτοπ)

 

στα λενοβο ειχα προβλημα με το πληκτρολογιο και ηθελε κοπο να βρεις φτηνο ανταλακτικο...

 

στο dell χαλασε το πληκτρολογιο, (απο λαθος κοντινου μου ατομου, οπως εμαθα αρκετα αργοτερα) και μου εστειλαν  πληκτρολογιο προς αντικατασταση σε λιγοτερο απο 3 ωρες με κουριερ...

 

το καλοκαιρι πηρα το λαπτοπ μαζι στις διακοπες... μολις κατεβηκα απο το αεροπλανο δεν λειτουργουσε η οθονη...

χωρις πολλα πολλα οταν γυρισα Αθηνα, την ιδια μερα ηρθαν και την αντικατεστησαν...

 

γιαυτο DELL λεμε....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις πολλά λαπτοπ που με 450ευρώ να σου δίνουν φωτιζόμενο πληκτρολόγιο;  :ph34r:

Είχα πάρει ένα Vaio με 430 από μια προσφορά που είχε αναφερθεί εδώ.   :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως,είναι μηχανικό το πληκτρολόγιο;

Νομίζω σε κάλυψα με την απάντηση μου. Αν ψάξεις στο παρελθόν υπήρχε προσφορά με χαμηλότερη τιμή και φωτιζόμενο πληκτρολόγιο οπότε η ειρωνεία είναι περιττή.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει ένα Vaio με 430 από μια προσφορά που είχε αναφερθεί εδώ. :-)

 

Καλούλη εκείνο το Vaio που είχε παίξει τότε σε προσφορά.

Βέβαια η msystems παίζει να έκανε sold out μέσα σε κάτι ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα συγκεκριμένα πάνελ αυτού του μεγέθους με αυτή την άθλια ανάλυση και τεχνολογίας ΤΝ ήταν επιεικώς χάλια την προηγούμενη δεκαετία, ειδικά από το 2007 και μετά

 

εν έτει 2015 είναι τελείως και απολύτως απαράδεκτα  -  όταν πλέον παίρνεις κινητό FullHD σε οθόνη 5ιντσών με λιγότερο από 200ευρώ

 

είναι σαν να μπαίνεις στον Κωτσόβουλο να σου δείχνουν τις FullHD & τις 4K τηλεοράσεις και εσύ να λες "όχι θέλω standard definition"

 

και αφού δε μπορούν να απαγορευτούν δια νόμου, θα έπρεπε όλοι εμείς οι καταναλωτές να μην τα αγοράζουμε ποτέ και για κανένα λόγο, μπας και κατορθώσουμε να τα βγάλουμε από την αγορά

 

τώρα βέβαια αν σε κάποιον αρέσουν ή τον βολεύουν... περί ορέξεως.......

 

Μην συγκρινετε πορτοκαλια με μηλα μονο και μονο επειδη και τα δυο ειναι φρουτα. Το λαπτοπ ή την τηλεοραση δεν θα την βαλεις στα 25-30-35cm απο τα ματια μας οπως θα βαλεις ενα κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα συγκεκριμένα πάνελ αυτού του μεγέθους με αυτή την άθλια ανάλυση και τεχνολογίας ΤΝ ήταν επιεικώς χάλια την προηγούμενη δεκαετία, ειδικά από το 2007 και μετά

 

εν έτει 2015 είναι τελείως και απολύτως απαράδεκτα  -  όταν πλέον παίρνεις κινητό FullHD σε οθόνη 5ιντσών με λιγότερο από 200ευρώ

 

είναι σαν να μπαίνεις στον Κωτσόβουλο να σου δείχνουν τις FullHD & τις 4K τηλεοράσεις και εσύ να λες "όχι θέλω standard definition"

 

και αφού δε μπορούν να απαγορευτούν δια νόμου, θα έπρεπε όλοι εμείς οι καταναλωτές να μην τα αγοράζουμε ποτέ και για κανένα λόγο, μπας και κατορθώσουμε να τα βγάλουμε από την αγορά

 

τώρα βέβαια αν σε κάποιον αρέσουν ή τον βολεύουν... περί ορέξεως.......

400Ε δινεις,τι πανελ περιμενεις δηλαδη.ελεος.

Αρκετους τους βολευουν αυτα για τη δουλεια τους.

Καμια σχεση με το κινητο.

Εαν εχεις να δωσεις λεφτα πας προφανως σε κατι καλο.

Εαν οχι,παιρνεις του κιλου.

Να τα βγαλουν απο την αγορα και να βαλουν τι στα φθηνα λαπτοπ?

Ο καθενας με το πονο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως, φωτιζόμενο πληκτρολόγιο έχει το συγκεκριμένο; Είναι πάρα πολύ βολικό κατά τη γνώμη μου.

 

Από που το συμπέρανες ότι έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο;

Το είδες στον Κωτσόβολο με τα μάτια σου ή τους ρώτησες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που το συμπέρανες ότι έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο;

Το είδες στον Κωτσόβολο με τα μάτια σου ή τους ρώτησες!

ερώτηση έκανε ο άνθρωπος, δεν είπε ότι το συμπέρανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι χθες κατεληγα σ αυτο το το hp http://www.skroutz.gr/s/7904833/HP-250-G4-i3-5005U-8GB-1TB-No-OS.html. Προτείνετε να κανω την υπερβαση και να αγορασω το dell? αξιζει??ειμαι λιγο ασχετος με αυτα....θελω ενα λαπτοπ με αυτα τα λεφτα πανω κατω για χρηση γραφειου,καμια ταινια, καλη μπαταρια και απ κει και περα οτι παραπανω αντεξει!η προσφορα του κοτσοβολου μουα φανηκε καλη..ακουω καλα λογια για τα dell...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...