Προς το περιεχόμενο

Dell Inspiron 5558 i3-5015U Windows 10 Laptop 128SSD μόνο 449€@Κωτσόβολος


GIOMIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

thepoint, on 15 Dec 2015 - 8:51 PM, said:snapback.png

Παιδιά θέλω να αντικαταστήσω ένα φορητό που είχα πάρει με την κοινωνία της πληροφορίας το 2009 compaq 610 με celeron m560 στα 2.13ghz γραφικά x3100 shared στο http://www.cpubenchm... @ 2.10GHz ο παλιός βγάζει περίπου 550 σκορ για να καταλάβετε.
Με τον παραπάνω θα βγάλω μία πενταετία για απλό browsing και chrome με 15 παράθυρα max open τι λέτε;

Λόγω ssd και αν βάλεις αργότερα 8αρα ραμ, ναι.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Λογικά θα βάλω τον ssd 240 gb του παλιού φορητού είναι μεγαλύτερος, sata 3  intel, mlc, χωρίς πρόβλημα μέχρι τώρα 3 έτη όλα κομπλέ.

 

Αλλά στα windows 8.1 υπάρχει το πρόβλημα με τα 32 bit της έκδοσης οπότε αναγκάζομαι να αγοράσω καινούργια (παλιότερα τεχνικός της microsoft τηλεφωνικώς μου είχε πει ότι μπορεί να κάνει τη μεταφορά νόμιμα αλλά όχι με αλλαγή των bit).

 

Οπότε μπορεί να κοιτάξω και κάτι χωρίς ssd δίσκο αλλά με λειτουργικό γιατί από όσο κατάλαβα η τιμή ανεβαίνει αν πάρω τα win 8.1 ξεχωριστά ή παίζει κάτι στα καταστήματα αν πάρεις και hardware μαζί;

 

Δεν με πειράζει αν δεν είχε ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο αν είναι από το εξωτερικό απλά θέλω κάτι που να μη ανεβαίνει πάνω από τα 550 ευρώ οροφή και τα χρήματα είναι μετρητά.

Λέω για μετά τις γιορτές εσύ τι λες δεν είναι καλύτερα άλλωστε τότε θα αρχίσω να τον χρησιμοποιώ εντατικά;

Πιστεύω ότι θα υπάρχουν και καλύτερες προτάσεις από αυτόν το φορητό.

 

Το πληκτρολόγιο μόνο να είναι καλό σε αυτό το σημείο θα ήθελα να το ακουμπούσα πριν την απόφαση γιατί εκεί το δουλεύω περισσότερο με κείμενα, γενικά για γράψιμο θα είναι περισσότερο.

 

Καμία πρόταση πάντα για πενταετία ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...