Προς το περιεχόμενο

Το Netflix επανακωδικοποιεί ολόκληρη τη βιβλιοθήκη του για εξοικονόμηση δεδομένων


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξεχασα οτι το μεγαλυτερο μειον του νετφλιξ ειναι οτι ΔΕΝ εχει ηχο 5.1 σε win PC (μεσω iexplorer,chrome,firefox) εκτος αν μου διαφευγει καποια ρυθμιση

Δεν ξερω τι κανει σε pc αλλα σε smart tv εχει κανονικοτατα 5,1 dts. Επισης για αυτο που ειπεκαποιος πιο πανω οτι δεν εχει σχεδον τιποτα σε HD προφανως δεν ειχε βαλει το σωστο sub plan ωστε να του δινει HD. Σχεδον τα παντα που εχω δει, εκτος ντοκιμαντερ, ειναι HD η 4κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα

 

Δεν 3ερω αν το λες περιπεκτικα αλλα με εκανες και γελασα 

 

YIFY και ποιοτητα. ΧΑΧΑΧΑΑ

οχι ισα ισα. Για το μεγεθος αρχειων που εδινε η ποιοτητα ηταν πολυ πανω του μεσου ορου. Δεν λεω για 4k :)

Αλλα αν ησουν ταξιδι και ηθελες να κατεβασεις μια ταινια χρησιμοποιωντας το 4g του κινητου, yify ηταν μονοδρομος. Εφοσον το netflix ειναι streaming, τα πιο συμπιεσμενα αρχεια του θα βολευε να ειναι σαν του yify.

Απο κει και περα ναι για καλο bitrate, δεν ξερω αν εχουν βαλει ακομα, αλλα σιγουρα θα πρεπει να υπαρχει επιλογη παρομοια με του plex οταν το στελνεις στον chromecast.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι κανει σε pc αλλα σε smart tv εχει κανονικοτατα 5,1 dts. Επισης για αυτο που ειπεκαποιος πιο πανω οτι δεν εχει σχεδον τιποτα σε HD προφανως δεν ειχε βαλει το σωστο sub plan ωστε να του δινει HD. Σχεδον τα παντα που εχω δει, εκτος ντοκιμαντερ, ειναι HD η 4κ.

ναι σε smart και συμβατες συσκευες δινει 5.1 , σε win PC δεν δινει και ειναι πιστευω τραγικο και ανεξηγητο μειονεκτημα του. Λες και στην αμερικη δεν εχουν HTPC συστηματα αλλα μονο smart TV k apple tv.

Οπως ανεξηγητο ειναι γιατι σε iexplorer δινει 1080p και στους αλλους browsers μονο μεχρι 720p.

 

Αnyway οπως ανελυσα προηγουμενως εχει συν , εχει μειον , αλλα στη συνδρομη των 10$ ανα μηνα η πλαστιγγα γερνει στο οτι τελικα τα αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ουτε εγω μπορω να καταλαβω τον λογο που δεν δινει σε pc 5.1 και το fhd το δινει μονο στο internet explorer, δεν το εχω τσεκαρει προσωπικα για τον ie αλλα σε chrome οντως δινει 720 μονο. Ισως θελει τιποτα αλλα codecs η plugins για τους αλλους browsers δε ξερω και δεν το εψαξα ποτε γιατι βλεπω μονο στην tv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...