Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φραπέ το καλοκαίρι (Απρίλιος-Νοέμβριος), φίλτρου τον Χειμώνα. Πάντα σκέτο. Η ζάχαρη και το γάλα είναι για εμένα κάτι σαν τον μονόκερο. Λευκά και ανύπαρκτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικό απο μένα....ειδικά για χειμώνα είναι σιγουράκι. Επίσης cappuccino και εσπρέσσο. 

PS. Πάντα απορούσα με τους ανθρώπους μου τη βρίσκουν με το μπουγαδόνερο (φραπές). Τους θαυμάζω βασικά! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικο κατα κυριο λογο. Αμα παω για καφε ισως παρω τιποτα σε φρεντο (αναλογα την περισταση) μετριο με γαλα (ναι,το φρεντο εσπρεσσο).Χειμωνα παιρνω καπουτσινο.Ο λογος που το αποφευγω το κρυο ειναι οτι γρηγορα γινεται νερομπλουκι με τα 500 παγακια πουχει. Κατατάλα, φραπε εχω καμια 5ετια να βαλω στο στομα μου (εμετος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαίρι: φρέντο καπουτσίνο αλλά όχι κάθε μέρα, φραπέ πολύ σπάνια, βαρέθηκα να κάνω φραπέδες στο στρατό που ήμουν καψιμι και τον σιχάθηκα 

Χειμώνα: Ελληνικός κλασσικά και σπάνια κανα Νες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσπρέσσο συνήθως, με λίγη ζάχαρη ( λιγότερο από μέτριο ). Θα ήθελα να την κόψω κάποια στιγμή τελείως αλλά δύσκολα προς το παρόν.

 

Και ο γαλλικός δεν είναι κακός επίσης, αλλά είναι λίγο λες και πίνεις τσάι με άρωμα καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αναλογα την εποχη, cappuccino ζεστο/freddo με φρεσκοκομμενο καφε απο βιολογικες καλλιεργιες της Βολιβιας και του Καμερουν, με αφρογαλο απο γαλα ΕΒΟΛ βιολογικης βοσκης και, εννοειται μαυρη ζαχαρη ανωτερης ποιοτητας

 

αν και τωρα που το σκεφτομαι.. κατα 99% το καλοκαιρι πινω φραπε και τον χειμωνα nes ζεστο απ'οπου βρω :P

 

edit: και κανα καπουτσινο στον κυρ Μπαμπη, που κανει γαματο αφρογαλο

Επεξ/σία από duende
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...