Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ ακριβώς την ίδια άποψη έχω για το κλασσικό το Nescafe. Δοκίμασε Nescafe Green. Θα αλλάξεις άποψη. Trust me.

 

Μου δημιουργούσε και εμένα πρόβλημα στο στομάχι ο κανονικός Nescafe, αλλά με τον green καμία ενόχληση. Είναι αρκετά πιο ελαφρύς.

 

Θα τον δοκιμάσω, αρκεί να τον βρω, διότι εδώ δεν υπάρχουν και όλες οι επιλογές. Πάντως τα τελευταία χρόνια, έχω βολευτεί με τον jacobs, που και γευστικά μ' αρέσει και δε μ' ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έχω ακόμα μηχανή :)

 

Οπότε καλά έκανα και έβαλα ερωτηματικό :D  αν και για κάποιον άγνωστο λόγο ήμουν σίγουρος ότι είχες καταλήξει στην iperespresso από πέρυσι  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε καλά έκανα και έβαλα ερωτηματικό :D  αν και για κάποιον άγνωστο λόγο ήμουν σίγουρος ότι είχες καταλήξει στην iperespresso από πέρυσι  :P

Δεν έψαχνα μηχανή, απλά αυτή βγάζει τον πιο ωραίο καφέ που έχω πιει όταν μιλάμε για οικιακές μηχανές! Οπότε μια τέτοια θα πάρω όταν βολέψει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε πολυ μπροστα αμφοτεροι!

 

Τrue insomniacs λέμε θα το δει κανένας thresh και θα γελάει (με μένα όχι με το ζίο)

 

Ο Trilobite είναι λίγο πιο μπροστά από όλους :P

 

Oh you.. σε λίγο θ' αποκτήσω τα ροδοκόκκινα μάγουλα του Γλυκού 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χτυπήσω και εγω μια μηχανή για φρεντο μετα τις γιορτές. Καμια φθηνή μέχρι 100 ευρω. Ελπίζω να μην κάνει καφε-λάσπη

Τrue insomniacs λέμε θα το δει κανένας thresh και θα γελάει (με μένα όχι με το ζίο)

 

 

Oh you.. σε λίγο θ' αποκτήσω τα ροδοκόκκινα μάγουλα του Γλυκού

 

 

Να, αυτα λες και με κανεις και κοκκινίζω πάλι! Κόλακα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ελληνικό πίνω, σκέτο και όλα μια χαρά.

Freddo espresso ως δεύτερη επιλογή αν και έχω από το καλοκαίρι να πιω.

 

Ο φραπές σε εμένα κάνει κακό το ίδιο και ο nes, εκτός απ την υπερένταση που μου δημιουργεί μου αλλάζει τα φώτα και στο στομάχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τrue insomniacs λέμε θα το δει κανένας thresh και θα γελάει (με μένα όχι με το ζίο)

 

 

Oh you.. σε λίγο θ' αποκτήσω τα ροδοκόκκινα μάγουλα του Γλυκού 

Μπα, εσύ είσαι πιο insomniac! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελληνικό βαρύ και σκέτο στη κούπα του μισού λίτρου(των δημητριακών) συνήθως βάζω 5 κουταλιές καφε αλλά δε πίνω καθε μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, πίνω από ελληνικό μέχρι εσπρέσο κι από γλυκό μέχρι σκέτο (αναλόγως της ώρας, της περίστασης και του συνοδευτικού -αν υπάρχει-)

 

 

 

Μπα, εσύ είσαι πιο insomniac! :D

 

Από άποψη νυχτότητας όντας πιο νυχτοπούλι θα συμφωνήσω, από άποψη όμως παλαιότητας και κομπιουτερότητας επίτρεψέ μου να διαφωνήσω :ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...