Προς το περιεχόμενο

ΚΑΗΚΕ το gpu fan


randy1989

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα παιδια..Επειδη η καρτα μου ειχε βρωμισει πολυ απο σκονη κλπ την εβγαλα να την καθαρισω. Τεσπα μην τα πολυλογω καπως εκαψα το ανεμηστηρακι. Εβαλα την καρτα και δουλευει αλλα δεν παιζει το ανεμηστηρακι οπότε την εβγαλα αμεσως μην καει. 

Η κάρτα ειναι αυτη sapphire_radeon_hd-5850_video_card_corne

 

 

 

Τι μπορω να κανω? Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσε τι εκανα καηκε παντως το ανεμηστηρακι. Τωρα τι γινεται ειναι το θεμα. 

είσαι σίγουρος ότι έχει καεί και ότι δεν το έχεις συνδέσει σωστά . δοκίμασες να το τροφοδοτήσεις εκτός της κάρτας εάν και πάλι δεν ανταποκρίθηκε αυτό θα αντικαταστήσει το χαλασμένο fan  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ :http://www.insomnia.gr/topic/590911-radeon-6950-max-fan-speed-and-128%C2%B0c-solved/?hl=+6970?st=0

Ίδια φουρφουρια είναι, τσέκαρε παντως αν το έχεις συνδέσει σωστά, αν δεν δουλέψει κανε αυτην την πατεντα με Τον ανεμιστήρα και Τον έλεγχο του από την μητρικη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω. Το εχω συνδεσει σωστα αλλα δεν...Απο το θεμα που μου παρεθεσες λιγο που ειδα αν καταλαβα σωστα εχεις συνδεσει το ανεμηστηρακι να παιρνει ρευμα απο την μητρικη? Γενικα δεν νομιζω να εχει διαφορα, αλλα οπως και να χει παει για αλλαγη η καρτα γιατι ετσι και αλλιως ηθελα να την αλλαξω για πιο δυνατη οποτε ευκαιρια ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...