Προς το περιεχόμενο

Προσοχή στις αγορές σας από το E-Shop.gr


ilias ts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι κινεζοι ειναι καλυτεροι απο το eshop  :-)  aftersales στην Ελλαδα ΔΕΝ υπαρχει , ολοι ειναι για κλαματα...

μεγάλη αλήθεια.

 

Προσπωικά νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια να ψωνίζω απο κίνα-paypal παρά να πάω στο κάθε Ελληνικό μαγαζί και να μαλώνω για τα αυτονόητα.

 

Εκεί μας εχουν καταντήσει.. 

 

Μιλούσα με HR μεγάλης αλυσίδας στην Ελλάδα και μου είπε ξεκάθαρα οτι δεν τους ενδιαφέρει το after sales και γενικότερα να έχουν service στο κατάστημα.

 

Αλλη μεγάλη αλυσίδα διέλυσε το service της για ακριβώς τον ίδιο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κινεζοι ειναι καλυτεροι απο το eshop  :-)  aftersales στην Ελλαδα ΔΕΝ υπαρχει , ολοι ειναι για κλαματα...

Ακριβως αυτο ειναι η αλήθεια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος που αγοράζει από Κίνα,τα προϊόντα του έρχονται με συσκευασία επιστροφής, αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με το προϊόν. Και σε περίπτωση που χρειάστηκε να το στείλει πίσω, το αντικατέστησαν χωρίς ερωτήσεις με καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτως αν εχεις εταιριες οπως Logitech,Corsair,Dell που μιλας κατευθειαν με αυτους δειχνεις στο καθε καταστημα την απαντηση και το βουλώνουν και σου κανουν την αλλαγη/πιστωτικο.Βεβαια θα μου πεις αυτο ειναι για ψαγμενους :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

και εγώ οφείλω να ομολογήσω ότι δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το συγκεκριμένο κατάστημα. το έχω επιλέξει πάνω από 50 φορές. παρεμπιπτόντως στην αξιολόγηση του προϊόντως που αγόρασες γράφει το παρακάτω 

 

 

εάν δεν το έχεις γράψει εσύ, καλό θα ήταν να το είχες συμβουλευτεί μιας και ήταν αναρτημένο από τον μήνα Οκτώμβριο.

Κατά τ' άλλα καλό κουράγιο.

Η αξιολόγηση αυτή δεν είναι δική μου και έπεται χρονικά της δικής μου αγοράς. Η δική μου αξιολόγηση και σχολιασμός δεν δημοσιεύθηκαν ποτέ.

και εγώ οφείλω να ομολογήσω ότι δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το συγκεκριμένο κατάστημα. το έχω επιλέξει πάνω από 50 φορές. παρεμπιπτόντως στην αξιολόγηση του προϊόντως που αγόρασες γράφει το παρακάτω 

 

Quote

Από χρήστη Σ******* ΚΩΣΤΑΣ - Βαθμολογία 5 στις 03-10-2015 Μέτριο έως κακό ... Γενικά πολλα προβλήματα με το πληκτρολόγιο οταν βγαίνει στην οθόνη και πας να γράψεις χάνεται ... Ωστόσο βάζω 5 γιατι στο YouTube ειναι αρκετά πολυ καλό αν καταφέρεις βέβαια και πληκτρολογήσεις.

 

 

εάν δεν το έχεις γράψει εσύ, καλό θα ήταν να το είχες συμβουλευτεί μιας και ήταν αναρτημένο από τον μήνα Οκτώμβριο.

Κατά τ' άλλα καλό κουράγιο.

 

Η αξιολόγηση αυτή δεν είναι δική μου και έπεται χρονικά της δικής μου αγοράς. Η δική μου αξιολόγηση και σχολιασμός δεν δημοσιεύθηκαν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερωσω,για να ειμαι δικαιος,οτι για μια μητρικη για συστημα φιλου που ειχα αγορασει μου εκαναν πιστωτικο μεσα σε μιαμισι μερα,χωρις προβλημα. Τους ειπα για την δικη μου περιπτωση που μου ειχαν ''βρει'' ζημια πανω στο board κατοπιν,ενω ειχαν δεχτει παραλαβη χωρις να διαγνωσουν θεμα.Μου ζητησε συγνωμη,ανεφερε οτι εχουν κατα καιρους υπαρξει μερικοι κακοι εργαζομενοι και οτι επρεπε να ειχα απευθηνθει σε ανωτερο μεσω τηλεφωνου. Οχι απολυτα πειστικο,αλλα θα τους δωσω μια τελευταια ευκαιρια γιατι εκτος απο αυτο μου συνεβη πριν ενα εξαμηνο,τα τελευταια δεκα χρονια ειμουν πολυ ευχαριστημενος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος που αγοράζει από Κίνα,τα προϊόντα του έρχονται με συσκευασία επιστροφής, αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με το προϊόν. Και σε περίπτωση που χρειάστηκε να το στείλει πίσω, το αντικατέστησαν χωρίς ερωτήσεις με καινούργιο.

 

Φίλος παραγγέλνει κινητό απο Κινα. Μετά απο 1 χρόνο (εγγύηση γιοκ), και αφου το σκάλισε με roms κτλ δεν του άνοιγε παρα μόνο σε recovery mode. Πάμε να του περάσουμε πάλι νέα rom, και κατα λάθος σβήνουμε την NVRAM! Εν ολίγοις, απο δική μας παπαριά, του αλλάξαμε τα φώτα.

 

Μιλάμε με το κινεζομάγαζο, λένε "φυσικά στείλτε το να το δούμε"¨. Μόλις το παρέλαβαν σε 3 ημέρες το είχαν ήδη φτιάξει και το είχαν στείλει πίσω χωρίς να χρεωθεί τίποτα ο κολλητος!. Αφήστε που πιο πολλές μέρες έκανε να παραδωθεί όταν έφτασε Ελλάδα το κινητό, παρά να έρθει απο Κίνα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω μακράν εμπειρία απο τον Συνήγορο του Καταναλωτη-εχω προσφύγει 7-8 φορές για διάφορες υποθέσεις και σε όλες έχω δικαιωθεί- στην μόνη περίπτωση να μην απαντήσουν στο Συνήγορο του Καταναλωτή είναι να το ετοιμάζουν για λουκέτο το μαγαζί.Τη μόνη υπόθεση μου που δεν βρήκα άκρη ήταν με τα λαμογια της airfasttickets που βάλανε λουκέτο και δεν απαντήσανε ποτέ.Αν γράψουν στα πα####ρια τους το Συνήγορο θα φάνε τέτοιο πρόστιμο από αυτόν που θα τσούξει ο κ$$$λος τους.Το πιο πιθανόν είναι να καθυστέρησαν να σου στείλουν την απάντηση τους λόγω των γιορτών,Στείλε τους πάντως ένα μαιλ με τον αριθμό της υπόθεσης σου και θα σου απαντήσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγορασα ενα lumia 532 πριν 10 μερες.Το κινητο ειχε μεσα μια καρτα sim Γερμανικης εταιριας και Γερμανικο αριθμο! Τι εγινε δεν ξερω,τους ρωτησα αλλα απαντηση δεν πηρα. :devil:

 

Ναι κανονικα.

 

Χαρα στο κουραγιο σου παντως ακομα και με το παραπανω περιστατικο που εγραψες.

 

Για να μην αναφερω την αλλη περιπτωση με την Sapphire καρτα γραφικων που πραγματικα αν ισχυει τοτε απλα δεν ξερω τι να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρα στο κουραγιο σου παντως ακομα και με το παραπανω περιστατικο που εγραψες.

 

Για να μην αναφερω την αλλη περιπτωση με την Sapphire καρτα γραφικων που πραγματικα αν ισχυει τοτε απλα δεν ξερω τι να πω.

Δεν με πειραξε σε τιποτε αυτο,η συσκευη ηταν μια χαρα. :)

 

Κοιταξε,δυστυχως,το μονο καταστημα που εχει μια καπως σοβαρη ποικιλια hardware σε στοκ αυτη τη στιγμη,ειναι αυτοι. Σε τοσο ασχημη κατασταση ειναι η αγορα. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω μακράν εμπειρία απο τον Συνήγορο του Καταναλωτη-εχω προσφύγει 7-8 φορές για διάφορες υποθέσεις και σε όλες έχω δικαιωθεί- στην μόνη περίπτωση να μην απαντήσουν στο Συνήγορο του Καταναλωτή είναι να το ετοιμάζουν για λουκέτο το μαγαζί.Τη μόνη υπόθεση μου που δεν βρήκα άκρη ήταν με τα λαμογια της airfasttickets που βάλανε λουκέτο και δεν απαντήσανε ποτέ.Αν γράψουν στα πα####ρια τους το Συνήγορο θα φάνε τέτοιο πρόστιμο από αυτόν που θα τσούξει ο κ$$$λος τους.Το πιο πιθανόν είναι να καθυστέρησαν να σου στείλουν την απάντηση τους λόγω των γιορτών,Στείλε τους πάντως ένα μαιλ με τον αριθμό της υπόθεσης σου και θα σου απαντήσουν.

Το έχω ήδη κάνει και όχι μόνο μία φορά. Απάντηση καμία. Και δεν νομίζω πως είναι θέμα εορταστικής περιόδου, καθώς το θέμα εκκρεμεί από το Νοέμβριο. Τη Δεύτερα θα επικοινώνησε και πάλι με το συνήγορο του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σας πω και την δικιά μου εμπειρία . Αγόρασα lenovo g50-80  . Με intel επεξεργαστή και ενσωματωμένα γραφικά σε αυτόν . 
Ανοίγω το λάπτοπ και παθαίνω σοκ !!! Είχε αυτοκόλλητο ATI radeon graphics !!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Τρέχω πρόγραμμα για να δω το hardware του υπολογιστή και είναι αυτό που πρέπει να είναι . Δεν έχει ATI  . 
Κοιτάζω σειριακό αριθμό απο κάτω και είναι αυτός που πρέπει να είναι . Τί στο καλό ;; 
Λογικά η lenovo έκανε την πατάτα. Το κουτί του λαπτοπ ήταν σφραγισμένο με την ταινία γνησιότητας του . 
Περιμένω να ανοίξει το support της lenovo να τους πω τι έγινε . Προβλέπω να μην ξέρουν τι να πουν !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ήδη κάνει και όχι μόνο μία φορά. Απάντηση καμία. Και δεν νομίζω πως είναι θέμα εορταστικής περιόδου, καθώς το θέμα εκκρεμεί από το Νοέμβριο. Τη Δεύτερα θα επικοινώνησε και πάλι με το συνήγορο του καταναλωτή.

Όταν λέω να επικοινωνήσεις ενοω με τον Συνήγορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε η παρακάτω ενημέρωση από το συνήγορο του καταναλωτή, σύμφωνα με την οποία η εταιρία E-Shop δεν έχει δώσει ακόμη καμία απάντηση και αγνοεί την αναφορά του συνηγόρου.

post-373018-0-78578600-1452000875_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...