Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με PS4 promo games!


Κατεργάρης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά η απορία μου ειναι αν είναι ίδια με την κύρια έκδοση ειναι ολόκληρο το παιχνίδι μήπως έχει περιορισμένο χρόνο; αν δέχονται τα dlc που βγαίνουν μετά, ποια η διαφορα και αν αξίζει να τα αγοράσει κανεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικό παιχνίδι/προϊόν, δίνονται σε site κάποιο χρονικό διάστημα πριν την κυκλοφορία για review.

Πλέον έχουνε και πολύ πέραση σε διαγωνισμούς (λόγω χαμηλότερου κόστους).

ΔΕΝ μπορείς να τα αγοράσεις απο καταστήματα, δεν διατίθονται για πώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά η απορία μου ειναι αν είναι ίδια με την κύρια έκδοση ειναι ολόκληρο το παιχνίδι μήπως έχει περιορισμένο χρόνο; αν δέχονται τα dlc που βγαίνουν μετά, ποια η διαφορα και αν αξίζει να τα αγοράσει κανεις!

κανονικα παιχνιδια ειναι,απλα εχουν αποκτηθει απο διαγωνισμους κλπ.

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Καθαρα "οπτικο" ειναι το θεμα,αν δεν σε χαλαει το αγοραζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά τα promo games δεν πωλούνται (το γράφουν και επάνω NOT FOR RESALE). Δεν έχουν κάποια διαφορά σε σχέση με το κανονικό παιχνίδι πλην εικαστικών διαφορών (απλό BRcase, όχι εξώφυλλο ή μάνιουαλ). Και συνήθως είτε είναι κερδισμένα σε διαγωνισμούς που κάνει η εκάστοτε εταιρεία είτε είναι αυτά που στέλνουν για review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι έχει παραγίνει το κακό με τα promos... συντηρούν μια αρρωστημένη νοοτροπία ρουσφετιού (ω ναι, υπάρχει και στον χώρο του gaming αυτό).

Οι δημοσιογράφοι που γλείφουν τις εταιρίες για να τσιμπάνε promos, μετά να δίνουν τα promos είτε σε διαγωνισμούς, είτε ως «αμοιβή» σε εθελοντές συντάκτες για reviews, οι συντάκτες να τα δίνουν σε φίλους/κολλητούς και μετά να τα βλέπουμε στις αγγελίες, ενίοτε και σε full price τιμές.

Αν και δεν γούσταρα με την καμία το αρχικό πλάνο της MS για το Xbone DRM, στην εν λόγω περίπτωση θα κάνω μια εξαίρεση και θα πω: digital-only promos εδώ και τώρα.-

Όλοι έχουν DSL (αργή ή γρήγορη, δεν έχει σημασία με τόσα patches που βγαίνουν). Δυστυχώς όλη αυτή η κατάσταση βολεύει τις εταιρίες για ευνόητους λόγους (aka «φτιάξε με να σε φτιάξω», ευνοϊκά reviews κλπ.)

Τέλος, να σημειώσω ότι έχω δει να πουλάνε promos σε μικρό μαγαζί του skroutz*. Μεμονωμένη περίπτωση, αλλά υπάρχει (ίσως το κάνουν και άλλοι πιο συγκαλυμμένα/στην ζούλα). Στην Ελλάδα ζούμε, όλα γίνονται και όλα να τα περιμένεις. Είπαμε, οι εταιρίες βολεύονται και δεν τους νοιάζει να το ψάξουν περαιτέρω.

 

*

hint: Το εν λόγω κατάστημα έχει λογότυπο έναν πράσινο εξωγήινο. Μια αναζήτηση θα σας πείσει...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς φίλε μου; Θα δίνουν οι συντάκτες τον PSN/XBL/NNID λογαριασμό τους με το digital promo; Άλλος τρόπος εκτός gamesharing δεν υπάρχει και τα bans πέφτουν βροχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρουσφέτι δεν θα κάνει ο φίλος στον συντάκτη (ή το αντίθετο) αλλά ο συντάκτης στην εταιρεία. Με αυτή την έννοια δεν θα αλλάξει κάτι.

 

Εκτός και αν εννοούσες κάτι άλλο γράφοντας ρουσφέτι και εγώ κατάλαβα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν γνωρίζεις πρόσωπα και καταστάσεις στον χώρο... το ένα χέρι νίβει τ' άλλο.

 

Δηλαδή ρουσφέτια παίζουν και μεταξύ εταιριών/δημοσιογράφων (κάποια έχουν βγει στην φόρα, αλλά είναι η κορυφή του παγόβουνου) και μεταξύ συντακτών/φίλων/συγγενών. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

 

Αγγελίες δεν έχεις ανοίξει ποτέ να δεις τι γίνεται; Ακόμα και σε μαγαζιά βρίσκεις promos όπως έγραψα πιο πάνω... π.χ. ποδοσφαιράκι του 2012 σε 360 το τιμολογούν €25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Στην Ελλάδα ζούμε, όλα γίνονται και όλα να τα περιμένεις.

Έχω αγοράσει απο τα CEX (αγγλία) ΑΠΕΙΡΟΥΣ promo τίτλους.  Αν θεωρείς οτι είναι ελληνικό φαινόμενο, πλανάσαι. Για τα digital μπορείς κάλλιστα να κάνεις ένα account για κάθε game και να δίνεις τα στοιχεία προς πώληση όπως κάνουν πολλοί με τα primary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα accounts μπορούν να γίνουν ban, ενώ τα δισκάκια όχι. Διαφωνεί κανείς σε αυτό; Ή μήπως δεν έχετε δει τι γίνεται με τα primary/secondary σε αγγελίες & ebay;

Άπαξ και γίνει ban ένα account, δεν μπορεί να μεταβιβαστεί/χρησιμοποιηθεί. Το δισκάκι μπορεί να αλλάξει και 100 χέρια.

Η πώληση των promo απαγορεύεται πάντως... στο site του CEX με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι. Μπορεί να το κάνουν στην ζούλα σε συγκεκριμένα υποκαταστήματα. Για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι ότι δεν έχουν τιμές του στυλ 25-45 ευρώ. Γενικά το CEX έχει τιμές σκότωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...