Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με LG - W2252TQ


ennia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω αυτές τι μέρες είχα το ίδιο θέμα με ένα LG monitor. Άλλαξα όλους τους πυκνωτές στο power board, στην αρχή έκανε πως όλα πήγαιναν καλά αλλά μετά πάλι τα ίδια. Εμένα δεν υπήρχαν εμφανή σημάδια κατεστραμένων  πυκνωτών απλά τους άλλαξα για να είμαι σίγουρος. Απ'ότι κατάλαβα πρέπει να είναι θέμα του backlight και θα ήθελα τη γνώμη σας αν συμφέρει να προχωρήσω τη επισκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτές τι μέρες είχα το ίδιο θέμα με ένα LG monitor. Άλλαξα όλους τους πυκνωτές στο power board, στην αρχή έκανε πως όλα πήγαιναν καλά αλλά μετά πάλι τα ίδια. Εμένα δεν υπήρχαν εμφανή σημάδια κατεστραμένων  πυκνωτών απλά τους άλλαξα για να είμαι σίγουρος. Απ'ότι κατάλαβα πρέπει να είναι θέμα του backlight και θα ήθελα τη γνώμη σας αν συμφέρει να προχωρήσω τη επισκευή;

κατά πάσα πιθανότητα ίσως να είναι υπεύθυνο το inverter/transformer αυτό κάνει όλοι την "δουλειά" για της λάμπες(ccfl)

άνοιξε τo και πές τι κωδικό αναγράφει επάνω,σχετικά είναι φθηνά απο ebay κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ήταν φουσκωμένοι 4 πυκνωτές τους αλλαξα. αλλα οπως ανοιξα την οθονη ειδα οτι η κατω μερια του inverter ειναι μαυρισμένη. τωρα θα κλείσω την οθονη απο δευτερα και θα δουμε τι πουλια πιάσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...