Προς το περιεχόμενο

Feedback από αγορά Φορητού Υπολογιστή


Kostas93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λάθος.Καπάκι έχει μόνο για τη ραμ.Ακόμη και το dvd tray αν θες να βγάλεις δε γίνεται γιατί  η Asus βάζει μία βίδα κάτω από το πληκτρολόγιο.Εγώ θα το ρισκάρω μιας και έχω εργαλεία κατάλληλα για να μην το γδάρω και φανεί ότι ανοίχθηκε αφού δεν έχει πουθενά ταινία ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ακόμα τομηχάνημα πάει σφαίρα ,προσωπικά δεν το ρισκάρω για άνοιγμα αν και έχω έναν samsung evo. Ο θόρυβος δεν με ενοχλεί τόσο, όσο το space που μ έχει σπάσει τα νεύρα. Πάντως καλή τύχη και κυρίως μη σπάσεις κανένα κλιπσάκι. Γράψε μας αν θα δυσκολευτείς και τι να προσέξουμε και μεις μελλοντικά. Την μνήμη την αναβάθμισε κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος.Καπάκι έχει μόνο για τη ραμ.Ακόμη και το dvd tray αν θες να βγάλεις δε γίνεται γιατί η Asus βάζει μία βίδα κάτω από το πληκτρολόγιο.Εγώ θα το ρισκάρω μιας και έχω εργαλεία κατάλληλα για να μην το γδάρω και φανεί ότι ανοίχθηκε αφού δεν έχει πουθενά ταινία ασφαλείας.

οι βίδες έχουν μια μπλε μπογιά για να καταλάβουν αν έχει ανοιχτεί

 

ανεβάστε Κ καμιά φωτογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι βίδες έχουν μια μπλε μπογιά για να καταλάβουν αν έχει ανοιχτεί

 

ανεβάστε Κ καμιά φωτογραφία

Την μπλε αυτή μπογιά την έχω ξαναδεί σε HP που είχα παλαιότερα.Αφού με το που ξεβιδώσεις τη βίδα βγαίνει μπλε,αυτοί άμα το ανοίξουν πώς καταλαβαίνουν ότι δεν έγινε εκείνη την ώρα από τους ίδιους;

Επίσης με μία γρήγορη αναζήτηση βρήκα ότι είναι απλά ένα υλικό που περνάνε πολλοί κατασκευαστές τις βίδες για μεγαλύτερη αντοχή και σα δικλείδα ασφαλείας αν ας πούμε δεν βιδώσει τελείως σωστά κάτι το μηχάνημα και μπορεί να φύγει με το κούνημα καμία από τη θέση της.

Επεξ/σία από Cosmonaut21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόβλημα τελικά στο Asus X556UB. Χθες παρατήρησα ένα μαύρο πίξελ την ώρα που ήμουν στον chrome.

Το περίεργο είναι ότι δεν έχει καεί κανονικά το πίξελ αλλά το υποπίξελ.Δοκιμάζοντας μπλε-πράσινο-κόκκινο φόντο,φαίνεται μονάχα σε πράσινο φόντο να μην ανάβει.Κρίμα και ούτε που το έχω ζορίσει.Μόνο για σερφάρισμα το χρησιμοποιώ.

Επεξ/σία από Cosmonaut21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση συνήθως καλύπτει αλλαγή οθόνης σε 4-5 πίξελ και άνω (αναλόγως την εταιρεία).

 

Όσον αφορά την εγγύηση της asus γενικώς είναι κλάφτα χαράλαμπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να έχει σχέση με software.Αλλού διάβασα για σκόνη αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολα να έχει περάσει μέσα στην οθόνη του λαπτοπ.Κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Laptop Asus UX303UB-R4048. 

Τα κυριότερα χαρακτηριστικά είναι: 
•Μέγεθος Οθόνης:13.3" μετρια αθονη χωρις αντανακλασεις πολυ καλη φωτεινότητα 
•Επεξεργαστής:i5-6200U κανει τα παντα...
•Μνήμη RAM:4GB χρειαζεται αλλη μια 4αρα στο black ops 3 δεν φορτωνε καν. με 8 οκ
•Δίσκος:1TB ποιο αργος πεθαινεις...

intel HD 520 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για κανενα απολυτως game,οταν εκανα δοκιμες η cpu θερμαίνονταν ακομη παραπανω σε games!!!
•VGA:GeForce 940M 2GB επαρκει για ολα τα games με παραχωρήσεις το καλοκαιρι καίγεται το συμπαν 90+αρες...
•Λειτουργικό σύστημα:Windows 10 

battery : Το λαπτοπ βαραει 10ωρα χωρεις φορτιση ιντερνετ/gaming οταν μπει σε λειτουργια η 940μ το πολυ 3ωρες .

σασι : παρα πολυ μαζεμενο και ομορφο αλουμινιο ολο ,λιγο χοντρο πλαισιο οθονης

πληκτρολογιο καλος

ηχος καλος

περιμενα 6μηνες για να το δοκιμάσω καλοκαιρι για να γραψω κριτικη και δύστυχος το λαπτοπ θερμενεται πολυ ειναι απαγορευτικο για gaming χωρεις κλιματισμο ,το πηρα προσφορα 819ευρο πριν κανα 6μηνο αυτα 


η φωτο


η ψυξη δεν επαρκει για καλοκαιρι 

post-113376-0-21365100-1468247057_thumb.jpg

post-113376-0-58712800-1468247137_thumb.jpg

post-113376-0-64933500-1468247414_thumb.jpg

post-113376-0-56561400-1468247430_thumb.jpg

post-113376-0-68189300-1468247446_thumb.jpg

post-113376-0-06737800-1468247462_thumb.jpg

post-113376-0-93261300-1468247476_thumb.jpg

post-113376-0-73412200-1468247494_thumb.jpg

post-113376-0-24535500-1468247647_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι βίδες έχουν μια μπλε μπογιά για να καταλάβουν αν έχει ανοιχτεί

 

ανεβάστε Κ καμιά φωτογραφία

Ρε παιδια ελεος.. ασφαλιστικο σπειρωματων ειναι για μη χαλαρωνουν απο μηχανικες καταπονησεις.

Προσοχη το μηνυμα θα αυτοκαταστραφει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...