Προς το περιεχόμενο

Ταχύτητα σύνδεσης με OTE router Speedport entry 2i


mpouxa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα να ποσταρω κ εγω διοτι οι ταχυτητες που πιανω σε wifi ειναι της ταξεως των 2-3 ενω εχω 50αρα γραμμη... Φταει το router? Και μενα γενικα ολες οι σελιδες στον browser δεν ανοιγουν με τη μια... ευχαριστω

Nvidia drivers... Ειμαι στο 1 μετρο απο το router με το macbook μου...

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο wifi αλλα γενικα να ξερεις το wifi του συγκεκριμένου ρουτερ είναι πολύ μέτριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλώδιο πως πάει;;

Εκανα ενα τεστ χθες γτ μολις την εβαλα, και ηταν οκ καμμια σχεση επιανε 4.9 με 5 οντως. Αλλα ναι το wifi ειναι τραγικο. Εχετε να μου προτεινετε καποιο router με ευκολο setup κ πολυ καλη ταχυτητα? Ιδανικα θα ηθελα κατι μεχρι 100 ευρω αλλα δεν ειναι τοσο προβλημα εδω που φτασαμε :) ευχαρσιτω

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο wifi αλλα γενικα να ξερεις το wifi του συγκεκριμένου ρουτερ είναι πολύ μέτριο.

Ναι θα ηθελα να παρω αλλο βασικα να ξεμπερδευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το τηλέφωνο είναι πάνω στο ρουτερ είναι λίγο μπλέξιμο πιο απλή λύση είναι να πάρεις ένα access point και να κάνεις την δουλειά σου, προτείνω το xiaomi με 35€ περίπου είναι διαμάντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το τηλέφωνο είναι πάνω στο ρουτερ είναι λίγο μπλέξιμο πιο απλή λύση είναι να πάρεις ένα access point και να κάνεις την δουλειά σου, προτείνω το xiaomi με 35€ περίπου είναι διαμάντι.

Οκ, οποτε αυτο το κουμπωνω πανω στο υπαρχον router? εχεις link? ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

Μηπως ειναι αυτο? https://www.skroutz.gr/s/10264849/Xiaomi-Mi-WiFi-Router-3.html?from=favorites_popup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι φίλος και είναι πάρα πολύ καλό, το κουμπώνεις πάνω στο ρουτερ του ΟΤΕ και από εκεί έχεις το ασύρματο δίκτυο. Τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνεις δεν τις ξέρω αλλά θα τις βρεις εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα να ποσταρω κ εγω διοτι οι ταχυτητες που πιανω σε wifi ειναι της ταξεως των 2-3 ενω εχω 50αρα γραμμη... Φταει το router? Και μενα γενικα ολες οι σελιδες στον browser δεν ανοιγουν με τη μια... ευχαριστω

Nvidia drivers... Ειμαι στο 1 μετρο απο το router με το macbook μου...

H φωτογραφια δειχνει 11 Mbit.β.δοκιμασε με αλλη συσκευη.β.το ρουτερ μακρυα απο γωνιες και τοιχους.επισης δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο ρουτερ.και βεβαια να μην σου παιρνει καποιος bandwidth ειτε ασυρματα ειτε καποιο Pc που κατεβαζει και δεν το εχεις προσεξει.δηλαδη κανε δοκιμες και με ethernet Οτι ολα ειναι οκ.και βεβαια μην εχει μπει κανα Limit σε κανα ssid

Αν το τηλέφωνο είναι πάνω στο ρουτερ είναι λίγο μπλέξιμο πιο απλή λύση είναι να πάρεις ένα access point και να κάνεις την δουλειά σου, προτείνω το xiaomi με 35€ περίπου είναι διαμάντι.

αλλο ρουτερ αλλο access point.αν βαλεις access point ειναι το πιο ευκολο και εχεις ενα Nat που ειναι στο vdsl router.

αν βαλεις ρουτερ και παιξεις με την Wan τοτε εχεις 2 nat και αν θες Port forward πρεπει να κανεις διπλα Port forward εκτος αν μπορει να παιξει σαν access point ή αν το κανεις εσυ σαν access point.

http://www.insomnia.gr/topic/472170-technicolor-tg788vn/?p=55735204

υπαρχει σε 802.11n και το tp link 901nd .δεν ειναι ac βεβαια αλλα ειναι access point only

και ενα παλιο adsl router μπορει νακανει το access point αμα δεν θες να παρεις κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδούλευτο όταν το δουλέψεις μερικές μέρες πες μας εντυπώσεις, αν δεν κάνω λάθος έχει μια εφαρμογή στο κινητό που από εκεί κάνεις όλες τις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδούλευτο όταν το δουλέψεις μερικές μέρες πες μας εντυπώσεις, αν δεν κάνω λάθος έχει μια εφαρμογή στο κινητό που από εκεί κάνεις όλες τις ρυθμίσεις.

Thanks mate, ναι θα σας πω. Θα το εβαζα τωρα αλλα δεν εχω τηλεφωνο εχει καποια βλαβη, οποτε δε μπορω να παρω οτε να με βοηθησουν με το setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως να συνδεσω το xiaomi πανω στου ΟΤΕ. Αυτο δεν ειναι το setup? Μπορει καποιος να με καθοδηγησει? Το xiaomi εχει ethernet καλωδιο αρα δε γινεται να το βαλω απλα στην πριζα μονο του (αυτο ηθελα να δοκιμασω). Οποτε φανταζομαι το συνδεω πανω στου ΟΤΕ. Και μετα? :P
Θα ανοιξω ενα νεο thread νομιζω 

post-209586-0-83195900-1508267838_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...