Προς το περιεχόμενο

Ηχεια Προτασεις..


GiwrgosP-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαθέτω μέχρι 90 ευρώ και ψάχνω για ηχεία κατά προτίμηση 5.1 και θέλω πάνω από 50 watt. Το συστημα μου είναι της υπογραφης (για την καρτα ήχου δηλαδη). Ακούω προτάσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέτω μέχρι 90 ευρώ και ψάχνω για ηχεία κατά προτίμηση 5.1 και θέλω πάνω από 50 watt. Το συστημα μου είναι της υπογραφης (για την καρτα ήχου δηλαδη). Ακούω προτάσεις :)

Χωρίς να το σκεφτεσαι πας εδώ !!!

 

https://www.skroutz.gr/s/315344/Logitech-Surround-Sound-Speakers-Z506.html

 

Έχω τα παλιά τους τα logiτech X-530 με 70 watt rms 5 watt κατώτερα απο τα καινούρια πάνω απο 6 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα !!! Είμαι ικανοποιημένος πάρα πολυ και άξιζαν κάθε cent . Ο ήχος ήταν πάνω απο τις προσδοκίες μου για τα λεφτά τους . Τα καινούρια είναι καλύτερα σε ήχο . Τα έχω ακούσει και αξίζουν τα λεφτά τους . Φυσικά να ξέρεις ότι το Support της logitech είναι άψογο . Δεν επισκευάζουν τίποτα. Σου κάνουν επιτόπου αλλαγή . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κάρτα ήχου μου τα υποστηριζει;

Nαι η μητρική σου υποστηρίζει 5.1 ήχο . !!! Παρ τα άφοβα και πες μου εντυπώσεις !!! Η μέρα με την νύχτα με τα ηχεία της υπογραφής σου που αυτά τα έχει η αδερφή μου !

 

Στα λεφτά τους δεν παίρνεις κατι καλύτερο σε 5.1 σετ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω δηλαδή διάφορα στην ποιότητα του ήχου ετσι; Η μήπως είναι καλύτερα σε αυτά τα λεφτά να πάρω 2.1;

Kοίτα φίλε μου . Αλλό 5.1 άλλο 2.1. Αν σε ενδιαφέρουν οι ταινίες πάρε 5.1 αν η μουσική τότε 2.1  .... 

Διαφορά θα δεις  !

Aν και σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκω κάποιο αξιόλογο 2.1 σετ   ηχείων !

 

 

Ακόμα μεγαλύτερη διαφορά θα έβλεπες με μια κάρτα ήχου στα ηχεία που θα πάρεις. Εγώ έχω τα x-530 . Όταν πήρα κάρτα ήχου απογειώθηκαν ! Η μητρική δεν είχε καλό ήχο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν ενα διαστημα στο τσακ να παρω καρτα ηχου αλλα μου ειπανε καποιοι συμφορουμιτες να προτιμησω ποιοτικοτερο σετ ηχειων. Τωρα για να παρω και καρτα ηχου και ηχεια καλου επιπεδου θελω 150 ευρω περιπου που δεν μπορω να διαθεσω.


Περισσοτερο για μουσικη κοιταω παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν ενα διαστημα στο τσακ να παρω καρτα ηχου αλλα μου ειπανε καποιοι συμφορουμιτες να προτιμησω ποιοτικοτερο σετ ηχειων. Τωρα για να παρω και καρτα ηχου και ηχεια καλου επιπεδου θελω 150 ευρω περιπου που δεν μπορω να διαθεσω.

Περισσοτερο για μουσικη κοιταω παντως..

Με το τωρινό set ηχείων σου δεν θα βλεπες διαφορά με κάρτα ήχου. Καλύτερα να επενδύσεις σε ηχεία . Μελλοντικα βλέπεις . Πάρε τα 5.1  που σου πα. Σε 2.1 σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο . 

 

Αυτά που σου πα είναι καλα αλλα όχι τίποτα απο τα κορυφαία . Για πραγματικά καλά ηχεία πάμε απο 150 και πάνω  και φυσικά μια καλή κάρτα ήχου για να ξεκλειδώσεις τις δυνατότητες τους !!. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συγκρινουμε στην ποιοτητα ηχου τα 5,1 με το logitech G230 headset ποιο συστημα αποδιδει καλυτερη εμπειρια;

Σε αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω. Συγκρίνουμε κιόλας ανόμοια πράγματα. Δες κανα review . Αλλο headset και άλλο ηχεία ! Δεν νομίζω κάποιος να συγκρίνει 2 διαφορετικές κατηγορίες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...